Mladý papež (2016) (seriál)

Po dvou dílech: Úžasné, skvělé, Boží! Že by to mohlo být uchopení evangelia jsem tušil, ale že takhle neotřele, šokujícím způsobem, v každé sekundě překvapivě.... Bravo. Jako v Bibli. Naštěstí! Tohle zkrátka není nuda, kterou lidé z Krista udělali. Uf, ještě že tak.

Kosmo - Sumec nemá kníry (2016) (epizoda)

Dobrý nápad. Realizace ale v duchu znaků současné české komedie, provedením tak výsledek připomíná Troškův Kameňák. Přehrávané a nepřirozené herectví, atmosféra na hony vzdálená realitě, fatálně jednoduchý humor připomínající prosté spojení mnoha vtipů (tu více, ale spíš méně povedených) do jedné řady. Přitom nápad měl veliký potenciál, využitelný ovšem zřejmě jen v rukou HBO.

Bojovník (1983)

Dílo předvídatelné, jednoduché, místy pitomé a nelogické (motivy jednání těch "zlých" fakt nelze tak úplně pochopit)... zároveň však docela svižné, lehce erotické (na svou dobu vlastně docela dost) a atmosférou a vůní doby především krásně nostalgické.

Lovec hlav (1976)

Příliš jednoduchá zápletka, která nás staví před jedinou otázku. Proč by policie na podobné banality potřebovala nějakého nájemného žoldáka. Film natočený zkrátka jen kvůli tomu, aby si Belmondo mohl zahrát frajerského drsňáka. Jelikož mi už není dvanáct, zdá se mi to málo. Navíc je to nuda. Ale protože Belmondo frajer je, na jednu * to určitě má.

Smrt darebáka (1977)

Ach ouvej, kdyby tam nehrál Alain... Mizerný příběh založený na paranoidním vytváření konspiračních teorii. Něco podobného se řeší každý den mezi primitivy českých hospod, socialisticky smýšlející Francie zkrátka měla vždy blízko k lidovým vrstvám. A tak se dozvíme, že za vše mohou zlí kapitalisté a politici kdesi tam nahoře, kterémuž to zjištění obětuje hlavní hrdina 2 hodiny (!) našeho času, ač sám je jedním z nich. Motivy jeho jednání jsou hodně křečovité, nedozvíme se vlastně vůbec nic, a tak si po shlédnutí můžeme zase jen zanadávat spolu s lidovými vrstvami okolních komentářů. Historka o korupci v jednom všemocném sešitě je zkrátka nedotažená a až příliš vousatá. Ale hraje tam Alain, takže se o něj přece jen občas bojíme, což na jednu * bohatě stačí.

Kosmo (2016) (seriál)

Po prvním díle velmi znechucen jsem přesto dal tomuto dílku šanci a s druhým dílem přišlo příjemné překvapení. Dál se ovšem nestoupalo, ba spíše klesalo. Taková ostuda, jakou jsem čekal po shlédnutí prvního dílu, to zase nebyla, ale na tři * jen tak tak.

Plán útěku (2013) odpad!

Skutečně trapný scénář a mizerný výkon všech zúčastněných. Ani v rámci žánru nelze přehlédnout fakt, že je to těžko přijatelná a nevěrohodně působící nuda, bez napětí a akce (sic !). Je až komické, že i to minimum mimických hereckých schopností, které snad oba drsňáci kdysi měli, zmizelo pod jejich vráskami tak nenávratně, jako odvál čas mé teenagarské návštěvy každého jejich filmu. Čas nezastavíte, pánové, vy na plátně i vy s lahváčem u klávesnice, cejchou pod stolem a plakátem Terminátora nad vaší (snad alespoň manželskou) postelí.

Okamžik zlomu (2007)

Docela překvapivý thriller s nevytěženým potenciálem. Dobré, ale mohlo být lepší. Směrem ke konci klesající úroveň, americká nutnost vítězství dobra a spravedlnosti naštěstí kazí jen posledních pár záběrů. Byť je na Anthony Hopkinsovi věk už dosti znát, v záběru je bohužel o poznání méně než Ryan Gosling, jehož výraz ztraceného psíka z útulku mění toto drama v komedii. Na druhou stranu, o to lépe se fandí temné straně síly...

Neznámý (2011)

Skvělý rozjezd a mrazivé napětí je vystřídáno nepravděpodobnou pointou, špatným herectvím a mizerně uchopeným finále. Skoro by se dalo říct, že tento film má dvě části vzdálené od sebe jako den a noc. Pokud byste koukali cca do půlky, sáhli byste možná i k 5*, následné zklamání ovšem degraduje veškeré úsilí na začátku.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Tak tady se už bohužel uklouzlo. Opuštěny byly pravidla žánru i principy úspěchu prvního dílu. Luc Besson se rozhodl rozkročit mezi akční podívanou a kriminální thriller. Bohužel ke škodě věci. Navíc notně kopíroval (a ještě mizerně). Akční detektivka ztratila dech, pointa je velmi průhledná, očekávané napětí se nekoná. Zástupce zákona se oproti Tommy Lee Jonesovi v předloze vůbec neprosadí, akční finále je slabým odvarem předchozích dílů. Přesto, kdyby zůstalo jen u něj, bylo by to mdlé, ale důstojné rozloučení s pár mrtvými ruskými mafiány. Jenže ta touha hrát si na Poirota poslala závěrečnou část série definitivně do kopru.