Bylo nás pět (1994) (seriál)

Kouzlo dětskýho světa i prvorepublikové mluvy to válcuje jako prase. Se zdatnou pomocí Vendelína Bajzy.

Noc na Karlštejně (1973)

Když vynechám středověkou neschopnost rozeznat ženskou od chlapa, dost jsem u toho bavil a říkám si, kde jsem byl tolik let, že jsem to viděl až teď. Asi ve věžích.

Láska na vlásku (2014) odpad!

Okolnosti mě donutily to dokoukat, a tak sem po dlouhé době loupnu odpad. Nejdřív mě praštil debilní dabing českých herců jinými českými herci a pak roztahanost pohádky, která byla úplně o ničem. Původní hrozba války vyšuměla, pohnutky jednoho i druhého Spišáka jsem často nechápal stejně jako roli šaškovskýho rádce. Mně prostě přišlo, že začali točit dřív než to dopsali a pak se to velmi neúspěšně řešilo za chodu.

O Janovi a podivuhodném příteli (1990) (TV film)

Na tomhle díle je trochu smutný, že hlavní hrdina je loupák a skoro nejvíc se musí fandit nějakýmu frickoj neznámo odkud. Až teď jsem si všiml, jak je Labuda krvežíznivej, ten by vlastně celou dobu jenom podřezával, chudák Kemr zas vypadá, že pro toho by to byla rána z milosti:) Pohádka docela temná, strašidelná, hudba na zahradě je na zbláznění, ale Ráža tu cestu ke štěstí podává jako pořádně trnitou i v Sedmeru krkanců, zadarmo hold ani kuře nehrabe.

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

1.série:Velmi dobře natočený, bavilo mě hrdinovo vyprávění, ze začátku i zajímavý pátrání civila na vlatní pěst. Když už se z toho stal takřka klasicky větší případ, ten civil má víc životů než Vinnetou, a to k tomu pořád stíhá klátit kdejakou spolužačku. Úplný finále taky trochu zklamání (to by byl gól kdyby to Dlouhý tim zatčením otočil ve svůj prospěch). Sázka na Řezníčka byla dobrá, ale totální terno pro mě byl Čermák, detektiv jak má bejt. 2. série: hrdinovo vyprávění už baví o dost míň, Čermák o dost víc, zápletka průhledná, ale pořád je na tuhle road movie natankovaný dobrý palivo.

Shrek Třetí (2007)

Pro mě to tak tragický nebylo. Příběh nechám ležet, ale fóry tam jsou pořád dobrý - popletenej děda, záměna kocoura s oslem, královna hlavičkářka. Ale ty pauzy mezi nima jsou delší a víc o ničem než bývalo zvykem.

Kancl (2014) (seriál)

U mě dobrý. Kopta hraje výborně a strašně pomáhá ten formát, že svůj pseudohumor tlačí především do lidí v kanclu a ne přímo do diváka. Mě to pak nastolilo iluzi, že je ten superšéf prostě idiot a jeho lidi se s tím trapnem, který za sebou nechává, hold musej vypořádat, což je prostě chtě nechtě lepší než se podbízet přímo divákům. A vynikajicí vrozený vlezdoprdelista Kořen.

Samotáři (2000)

Tahle komedie má výborný ingredience, chutná jak bych si představoval, ale hlavně po dně je to túze hořký.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Bimbovo přeepické dobrodružství končí dějovým a bitevním chuchvalcem, který Jacksonův vítr smotal dohromady při svém vanutí všemi kouty Středozemě. Skřeti hold mají smůlu, protože na jedný straně je ten správný z 50 odstínů Thorina a jeho banda trpasličích hlavičkářů, elfským salátem krmená a tudíž velmi výkonná lidská rasa, večně svěží Legoland coby neoprávněný zástupce všech špičatých uší a smetanu jako vždycky slíznou orli. Jenže bílej tesák nad tím vším sedí a tlačí skoro ze všech sil, protože je to i s kupou nedostatků pořád výborná podívaná. EDIT: Po přečtení dvousetpadesátistránkové originální dětské brožurky a sjetí extended trilogie, přičemž obojí zabralo zhruba stejnou porci čistého času (sic!), mám jednoznačně pocit, že Jackson si s Pytlíkem pohrál pro dobro divákovy duše (té mojí určitě).

Adelheid (1969)

Tak na tomhle mlčenlivém a táhnoucím se díle mě zaujal jen Čepek s Vostrčilem a hudební doprovod, jinak jsem se umělecky naladil absolutně jinak než jak chtěl básník.