Happy Feet (2006)

Velmi krásná animace a některé písničky jsou také velice povedené v podání roztomilých tučňáků, ale na příběhu si tvůrci absolutně vylámali zuby. Samotný příběh o zpívajících a tančících tučňácích je ujetý, ale co víc, z pěkného muzikálu se z ničeho nic ocitáme v rádoby smutném dramatu zakončeném nejkýčovitějším koncem, co jsem kdy viděl. Zachraňují to jen vtipní pidi tučňáci. 55%

Vyměřený čas (2011)

Nadprůměrný sci-fi snímeček, který přichází s originálním nápadem, řešícím otázku Žít, či nežít navěky? Pár vyskytujících se soubojů není přehnaných, akční honičky v nových starých autech a sexy neposlušná hlavní hrdinka. Škoda výběru hlavního aktéra, Justin se měl držet zpěvu, naštěstí to Cillian Murphy se svým charisma zachraňuje. Mimochodem před In Time doporučuji zhlédnout Inception, protože charakterová proměna Murphyho je velmi zajímavá, jen dokazuje, jaký je herec. 70%

Mumie (1999)

Jeden z klasických amerických velkofilmů, který nepostrádá originalitu doplněnou zajímavým dějem s atraktivními herci. Jako bonus se nám dostává velmi povedených efektů, kostýmů a dokonce pár vtípků. Co mi naopak vadilo, jsou jak už tomu u akčních filmů bývá až naivní uniky z pastí a křečovité souboje. 75%

Pozemšťan (2007)

Obvykle filmům odehrávající se na jednom místě velmi fandím, ovšem Pozemšťan mě velmi zklamal. Začátek vypadal slibně, neboť tvůrci na nic nečekali a vysvětlování začíná hned od prvních minut, ale jak dojde na otázky týkající se náboženství je to jen nuda až do konce, kde dochází k menšímu odhalení, které už ale předchozí uspávající polovinu nezachrání. Kdybych se měl myšlenkově přirovnat k některému z účastníků diskuze, pak by to byl Dan. 65%

Trust (2010)

Průměrné drama s ohraným tématem, které je oddělené na dvě naprosto jiné poloviny. V první se seznamujeme se zápletkou, znásilnění mladé dívky, která pedofila miluje a chrání ho, což se může stát, ale je to krajně nepravděpodobné. Paradoxně většině lidí se to od poloviny nelíbí, ale mě se druhá část líbila po psychologické stránce více, herecké výkony otce a dcery to táhnou mírně nahoru, ale i tak je to uspávající, alespoň ten závěr mohli zdramatizovat. 50%

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Poměrně zdařilé pokračování útrap čím dál známější dvojice matláků, které je bohužel místy zahnáno až do velmi prudkého extrému a některé nelogičnosti už opravdu bolí do očí. Bohudík tvůrci vymysleli opět mnoho dokonalých hlášek a slovních obratů (dabing nedoporučuji !), které tuto šílenou komedii stále drží nad průměrem. Ale jednička byla o mnoho lepší. 60%

Zahulíme, uvidíme (2004)

Tato naprosto odzbrojující komedie vyniká nad ostatními tucty amerických komedií s tématikou "tráva tráva tráva". Výborně zvolené duo je doprovázeno jedním z nejjistějších druhů humoru, a to cizím neštěstí, které se především Haroldovi dostává velice často. Zaznamenal jsem dokonce pár parádních hlášek a bohudík jsou některé nelogičnosti až tak trapné, že se jim zkrátka zasmát musíte. Zkrátka jedna z těch komedií, po kterých šáhnete, když se chcete s přáteli od srdce zasmát. 80%

Americké psycho (2000)

Průměrný snímeček, co se tváří jako horor, ale já se bohužel ani na vteřinu nebál. Navíc první dvě třetiny scénáristicky značně upadají, takže by to bylo celkem na dvě hvězdy, naštěstí po jedné dávám i za příjemně překvapující závěr v čele s telefonickým vyznáním a herecký výkon Christiana Balea. Také mě překvapil paradox ve formě jména Batemana, kde k dokonalosti přebývá "E". 70%

Kuntilanak (2006)

Konečně po dlouhém shánění jsem zhlédnul tento velice vyvedený mysteriózní snímeček. Přesto, že asijské horory dvakrát v lásce nemám, tak tento mi díky budování atmosféry sedl. Už od první scény se snem jsem věděl, že se bude jednat o povedený filmek, pár nudných momentů tam bylo, ale famózní konec to zase vytáhl pěkně nahoru. Pro milovníky asijských hororů založených na budování atmosféry je toto asi jeden z vrcholů. 75%

To byl zítra flám (2010)

Jedna z mnoha dalších bláznivých komedií, které mám většinou rád, ale tato mi naprosto nesedla. Trapný nápad o cestování do minulosti, kde se nevyskytují téměř žádné hlášky ani vtipy a kde hrají velice špatně vybraný herci ve vedení s Johnem Cusackem, který se s hlavní rolí míjí velkým obloukem. Dvě hvězdičky za Roba Corddryho a pár velice vzácných vtipných momentů. 35%