• Pohádka

O Janovi a podivuhodném příteli (1990) (TV film)

Velmi podařená pohádka, lépe řečeno, zdaleka ne jen pohádka. Podle mne, podobně jako Princ a Večernice, zejména příběh o mužské individuaci. Povinně pouštět klukům na chlapeckých školách, kde nepůsobí žádné ženy. Že žádné takové školy nejsou? No, to bude asi ten problém, ne?

Fontána pro Zuzanu (1985)

Lidi, to mi bylo 15 a půl, když jsem to viděl... No, je to blbost, ale to byla i spousta jiných věcí,které jsem tehdy prožíval. Přece nad tím nebudu ohrnovat nos.

Notting Hill (1999)

Kdybych se nestyděl, tak tomuto filmu dám 5... Červená knihovna pro muže třicátníky.

Spravedlnost pro Selvina (1968) (TV film)

Tento televizní film by snad měl právo na vyšší známku, než tři, ale vadila mi na něm jakási okázalost, ambicioznost, nepřiměřená kvalitě námětu a scénáře. Takže průměr.

Hříšní lidé města pražského (1968) (seriál)

Spojení dvou straně a režimu loajálních tvůrců - režiséra Sequense a spisovatele Marka - vydalo kupodivu životaschopné dítko. Seriál je postaven na profesionálních výkonech herců, ze kterých mi krom hlavních protagonistů pražské kriminálky v paměti zůstal především Miloš Kopecký.

Nuda v Brně (2003)

Rozesmála mne chrakteristika tohoto filmu na stránce csfd: "Romantický / Komedie" Tento film je tak málo romantický, jak jen možno, a to v jakémkoli významu toho pojmu. Ve skutečnosti se snaží sloupat ze sexu a s ním spojených záležitostí veškeré romantizující slupky. Samozřejmě se zastaví na jiné, tragikomické slupce, jsme přeci v Čechách, ale to není špatně, jen je dobré vědět, že to není nulový stupeň upřímnosti.

Mistři (2004)

Film, se kterým nejsem zcela hotov. Hodnotím tedy podle pocitu, který je průměrný. Ale možná se jedná o velký film, co já vím?

Prima sezona (1994) (seriál)

Ne zcela vydařené zpracování možná nejlepší knížky Dannyho Smiřického, totiž pardon, Josefa Škvoreckého. To, co je v povídkách knižní Prima sezóny sladce a prchavě načrtnuto, je v inscenaci těžkopádně ilustrováno akcí a řečněním. Představitel Dannyho má charisma opuštěného psíka z pořadu "Chcete mě?"

Lakomec (2003) (TV film)

Asi nejslabší verze Lakomce, kterou znám - viděl jsem ho s Filipovským, Kopeckým a de Funésem. Přesto se jedná o snesitelnou inscenaci, díky standardu Viktora Preisse, který sice hraje to, co vždycky, ale to taky znamená, že nehraje mizerně.

Brouk v hlavě (2002) (TV film)

Přesnější by bylo hodnocení tak 3,7, protože je v mé paměti tahle verze zastíněna tou z roku 1969. Ale jedná se o nadprůměrnou televizní inscenaci, umožňující srovnání dvou generací vinohradských herců, neboť podobně jako verze z konce 60. let se opírá převážně o umělce z Divadla na Vinohradech.