Decentně vtipný český seriál o marnosti.(6.12.2004)

• gouryella

Seriál trpí jednou zásadní věcí - krutě nepovedeným výběrem představitele hlavní role.(27.3.2003)

Průměrný seriál podle slavné literární předlohy. Podobné filmy a seriály: Rytmus v patách(3.3.2007)

Po Rytmu v patách si tohoto seriálu začínám považovat čím dál tím víc. Eine kleine Jazzmusik byla ještě na hraně, ale dál už radši nic. Danny a jeho hon za každou sukní se musí interpretovat vkusně ;)(10.3.2009)

Nastínění dobové atmosféry i Daníčkových peripetií skoro jako v knižní předloze. Výtečný příběh je základem i seriálového úspěchu.(9.7.2008)

Táňa Vilhelmová je sladká ("Ty seš blbej, Danny...") a pro kritika hlavní role: Škvorecký v mládí opravdu vypadal jako klon seriálového Dannyho a Lukáše Vaculíka z Tankového praporu.(6.12.2004)

Krásná kniha a její vcelku pietní převedení do seriálové podoby. Znalce knihy neurazí, ale ani příliš nepřekvapí. Ve srovnání ze současnou seriálovou smští určitě ale milý filmový opus...(27.10.2006)

• honajz

Takové Prcičky po česku v době minulé. Když nehraje zrovna v kapele, snaží se hlavní hrdina zasunout. Kachyňa si k tomu vybral jemu oblíbené mladé herečky, aby z toho i on, starý nemrava, něco měl, a aby se neřeklo, je zde ten swing a blues a charleston a ta doba a ta poetika, jak se tomu říká, když starej kaňour vzpomíná na svý první lásky. Víc mi to ale nedalo.(10.12.2014)

Vynikající přepis Škvoreckého díla. Jeho alter ego Danny Smiřický a jeho milostné peripetie mě náramně bavili během šesti večerů. Ve srovnání s Tankovým praporem vychází Prima sezóna jednoznačně lépe.(24.7.2007)

Mě se to líbilo.(1.6.2014)

Hlavní roli vytvořil neherec, ale známý saxofonista Petr Kroutil. Objevila se zde spousta začínajících a dnes už poměrně známých herců a hereček. Nezapomenutelný díl byl pro mě Hotel pro sourozence: "Pán se chce se slečnou vyhajat?", kde excelovali pan rada (Ladislav Potměšil) a hoteliér (Oleg Reif).(6.12.2009)

Není co dodat. Super pohled do života teenagera v období tuším 50. let.(16.3.2010)

Já si při čtení Škvoreckého románů představoval Dannyho právě takhle. (Rozhodně lepší než Vaculík v Tankovém praporu)(24.1.2005)

• ZkuKol

Škvorecký nikdy nebyl můj šálek kávy, ale respektuji jeho popularitu. Pan Kachyně je minimálně dobrý řemeslník. Scénář je typicky česky rozvláčný, ukecaný až nudící, ale "dá sa!"(16.9.2009)

Nemá sice na knižní předlohu Josefa Škvoreckého, ale i tak mě osudy Daníčka Smiřického převedené na filmové plátno hodně pobavily...(2.10.2003)

Atmosféra seriálu je celkom dobrá. Hudba je výborná , herci sú perfektný. No niečo to nemá.....60%.(29.11.2010)

Knihu mám samozřejmě mnohem radši, J. Škvorecký dokázal krásně popsat a navíc skoro básnickým jazykem strasti a slasti dospívání a dal nám pohled do duše studenta... a seriál se celkem pěkně drží předlohy, a nejlepší je Ladislav Potměšil v epizodě Hotel pro sourozence ;-)(31.1.2013)

Jak už tu někdo psal. Velmi dobře se Karlu Kachyňovi podařilo zachytit atmosféru, o které šlo Škvoreckému. A to je to hlavní. Sice Petr Kroutil není zrovna model a ideál sympatičnosti, ale to nevadí. Důležité je, že příběh se drží předlohy, která je naprosto famózní.(7.6.2012)

vyznívá tak trochu pateticky, knižní předlohu jsem vnímal úplně jinak(24.6.2008)

Prima sezona patří mezi mé nejoblíbenější knihy a s touhle televizní adaptací jsem velmi spokojen.(20.8.2008)

<< předchozí 1 2