Od režiséra Yorgose Lanthimose a producentky Emmy Stone přichází neuvěřitelný příběh o fantastickém vývoji Belly Baxter, mladé ženy, kterou k životu vrátil geniální a nekonvenční vědec Dr. Godwin Baxter. Pod Baxterovou ochranou Bella touží po poznání. Hladovějící po zkušenostech, které jí chybí, uteče s Duncanem Wedderburnem, mazaným a zhýralým právníkem, do víru dobrodružství napříč kontinenty. Nepodléhajíc předsudkům své doby se Bella zasazuje za rovnoprávnost a svobodu. (Falcon)

RAFT

Néé tenhle film už vícekrát na podívání určitě ne.Moc dlouhé ,až jsem z filmu na několik minut usnul.A to už je čtvrtý film co jsem od režiséra viděl. 60% ()

celticek

Frankenstein, steampunk, fisheye a Nymfomanka. Bizár z toho stříká. Emma Stone podala výborný výkon, připomnělo mi to Růži pro Algernon. Proměna z dítěte v dospělou ženu zvládla skvěle. Kamera rybím okem je někdy až otravná, o "kukátku" se ani nebavím. Kostýmy a masky jsou super, stejně tak celé prostředí, ve kterém jsem zase viděl Burtona. Dobrý byl i Defoe a můj oblíbenec Ruffalo. Dialogy taky cajk, nebude to o jednom zhlédnutí, zajímavý snímek. Pro mě ale rozporuplný, má to opravdu hodně vrstev a poloh. Sexuálních:) Nicméně - zase něco atypického & kvalita tam zkrátka je. ()

AdamXB-1

Bizarní steampunková cesta za poznáním, ozářená o level výš než všichni ostatní hrající Emmou Stone, jejíž pornart scény jsou natolik veselé až téměř nepobořují. U Lanthimose je zde i v jeho předchozí Favoritce vidět nábor širšího publika tak, že k skvělé práci s postavami, přidává i snahu o dokonalost vizuální, ta se mu až tak nedaří a s přibývajícím množství kapitol působí trochu monotónně. Takže pro mne jeho Humr (soustředící se jen na excelentní práci s lidmi) stále zůstává nepřekonaný, i když musím uznat, že Poor Things patří k tomu nejlepšímu co dokázali oscarové nominace nabídnout... a za to díky. ()

Dandy95

Celkove mam pocit na 3* ale za tu uzasnou a originalni vytvarnou stranku si myslim ze to stoji za vic. Chtelo by to doladit nejake dejove oblouky ktery mi neprisly tak uderny a zabavny jak nejspis mohly byt. Film celkove malinko prehypovanejsi podle myho nazoru, ale jednoznacne nadprumerna filmarina. ()

papadoce

Ani Tim Burton by sa za toto nehanbil. Ja myslím, že toto môže Timík dokonca závidieť. Extravagantné, nápadité, originálne a ku tomu absolúúútne perfektne zahrané. Ženský Frankestein bez pozlátka, s kvalitným príbehom, ktorý mohla vypľuť na svet dozaista len chorá myseľ, ale chvalabohu sa tak stalo. Emma Stone je tu veľmi veľmi škaredá, ale paradoxom je, že Bella v jej podaní si vás proste získa. A odporúčam pozerať v pôvodnom znení s titulkami. Chúďatko je veľmi zvláštny film, avšak nastavuje ľuďom do istej miery zrkadlo do ktorého sa len ťažko pozerá. ()

ŠpetaMarek

18.6.1968 Prcat ...the movie. Nečekal jsem, že v podstatě feministický film umě zabalený do post-alter-viktoriánského stylu plného sexu, sprostých slova, humoru a full-frontalu (to aby i šovinisti byly obalamuceni), mě bude tak bavit. Zdánlivě chaotická kamera (každá scéna je natočená snad na 6 různých skel) snímá úchvatné scenérie, kde se art department opravdu vyřádil a v těchto lokacích řádí ďábelsky vtipný Mark Ruffalo s mile retardovanou Emmou Stone. Yorgos se nechal inspirovat spoustou klasických děl, ale kdybych se ho mohl na něco zeptat, tak jestli náhodou nenakoukal Vorlíčka s Macourkem. Větší úchylárnu jsem dlouho neviděl. ()

LdaVinci

Očekával jsem velmi náročný film, ale vlastně mě to chytlo. Film je docela úchylárna a zvěrstvo, ovšem ta celá myšlenka a pohled na vývoj hlavní postavy, která je bezesporu neobyčejná, je velmi poutavý a zajímavý. A musím říct, že Emma Stone si absolutně zaslouží toho vyhraného Oscara, protože tohle muselo být extrémně náročné po všech stránkách. ()

mac000

Velmi originální film se skvělou zápletkou a ztvárněním doby fin de siecle. Kompozičně je skvěle použito střídání černobílé a barevné kamery, výtvarné uchopení lokací, na nichž se děj odehrává i místy až tísnivé hudby J. Fendrixe. O hereckých výkonech bych jen opakoval zde vyslovené chvály, ale zejména Emma Stone si zaslouží můj obdiv (byť extravagantní postavy typu Belly se asi ztvárňují o něco lépe než kupř. hospodyňka v domácnosti). ()

elimS

𝟑𝟎% - 𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐄 𝟐𝟎𝐭𝐢 𝐬𝐥𝐨𝐯𝐲: Pro objektivitu viděno 2x ... chápu pointu a "porno" je fajn, ale pokaždé jsem trpěl :D Emma divná, ale Mark parádní !!! ... a kamera + kulisy taky. ✱✱✱ 𝐒𝐏𝐎𝐈𝐋𝐄𝐑 𝟐𝟎𝐭𝐢 𝐬𝐥𝐨𝐯𝐲: Malá holka ... která je svou vlastní matkou ... ráda sexuje ... a zjistí, že se jako matka zabila kvůli manželovi co byl kretén. ()

El.Negros

Všechny vysloužilé prostitutky z e55 maj konečně k čemu vzhlížet. Protože jediná cesta za osvícením je rajtovat na všech kolících světa a říkat tomu vznešeně sebepoznávaní. Kéž by to naše negramotné prodejné kamarádky z obchodu s bílým masem věděly dříve, mohly si pak na dvorku pít v klidu čaj stejně jako hrdinka na konci příběhu. Emmu jsme konečně zachytili ve své přirozené roli – toporného Frankensteinova monstra bez výrazu. Ačkoliv snímek naoko hraje na moderní xtou vlnu moderního feminismu, nakonec vyznívá opět jen jako nekonečný boj o moc mezi muži a ženami, s přihlédnutím na neustálou snahu o guild trip pro muže, kteří už od jeskynního života můžou za všechny estrogenové strasti našich děravých protějšků. Poslední scéna, kdy si Emma konečně může v klidu vypít svůj čajík, je podmíněna lobotomií jednoho chlapa, totální podřízenosti druhého chlapa a černou lesbou sedící vedle ní. Nic mezi tím, žádný pokus o smír, prostě jen stará dobrá ponižovačka, pomsta a všeobjímající nedorozumění založené na nedostatku pochopení významu osobní odpovědnosti. Kyvadlo osudu se přehouplo na stranu hrdinky, ale jinak se nezměnilo vůbec nic k lepšímu, co se týče světa jako takového.  Par dobrých scén a (dokonce i šikovně napsaných) můžeme vidět při rozhovorech s bohem (Wiliam Dafoe). Nicméně celková provokativnost od doby Humra trochu povadla, stejně jako námořnický úd v ústech staré přístavní prodavačky chlamydií. ()

iz67

Úžasná výprava, skvělá muzika, výborný výkony v čele se Stone. Hezká a veselá (často) podívaná s rohy za rohem. Prostě Lanthimos. ()

Bublaga

Just wow! Po prvním zhlédnutí vím, že tohle bude jeden z mých nej filmů. Je to jako vstup do Alenčina fantaskního světa za zrcadlem místy v kombinaci s estetikou Karla Zemana a kostýmy z klipů Lady Gaga. Brilantní herecké výkony, kterým vévodí Emma Stone jako Bella Baxter. Film rozvíjí několik témat (emancipace, společenské konvence, role ženy a muže, vztah rodiče a dítěte...), ale zároveň zůstává srozumitelný a vyprávění ani jednou nespadne řetěz. Obludně krásné, dojemně vtipné. Škoda, že na Chudáčky už nikdy nepůjdu úplně poprvé. Vy co ještě ano, užijte si to! ()

tlesk

Kde začíná touha po poznání, a kde končí bezuzdný chtíč? Velmi tenká hranice se zde stírá a jedná se tak hlavně o příběh živelné ženy, jež hledá samu sebe a své místo ve světě. Chudáčci jsou bezesporu silným filmovým zážitkem, který upoutá zejména nádherným vizuálem jedinečného fantasy světa, který mi místy až připomínal poetiku filmů Karla Zemana. A další věcí, jež je největším plusem, je jednoznačně herecký výkon Emmy Stone, která si zde veškerý prostor krade pro sebe. Na ploše celovečerního snímku předvádí proměnu a vývoj jedné ženy od dětinského, zvědavého stvoření až po jedinečnou, takřka geniální a zcela samostatnou bytost. Osobně bych uvítal podstatně méně postelových scén a více interakce s vtahujícím světem a postavami v něm, jelikož mi obojí připadalo značně nevyužité.   Zůstává ale jedinečný filmový zážitek, který si rozhodně zaslouží diváckou pozornost. Jinak nesporné kvality filmu poněkud snižuje přílišný důraz na zbytečné množství explicitní erotiky a příliš dlouhá stopáž, kdy je v momentě, v němž by mohl snímek skončit, vložena poněkud násilně dějová linka, uzavírající příběhový oblouk, který byl zmíněn někde na začátku. Skoro jako by na ni autor scénáře zapomněl a za každou cenu ji ve filmu chtěl mít. To jsou ale jediné výtky u jinak podařené podívané, jež mezi ostatními filmy v kinech rozhodně vyčnívá. ()

CrazyMarty

Musím přiznat, že s řeckým režisérem Yorgosem Lanthimosem nemám absolutně žádnou předchozí zkušenost. Ale nejspíš to někdy rád napravím. Film je totiž poněkud zvláštní a jak samotný název napovídá, hlavní postavy jsou poněkud ubohé postavičky ve velice zajímavém sletu událostí. Bella Bexter (Emma Stone) je dospělá žena s mozkem novorozeněte a její otec, nebo spíše stvořitel, doktor Godwin Baxter (Willem Dafoe)kvůli výzkumu požádá svého lehce zmanipulovatelného studenta Maxe (Ramy Youssef) o pomoc a záznamech v Bellině výchově. Bella ale touží poznat svět a tak uteče se sukničkářem Duncanem (Mark Ruffalo) na dlouhou cestu do neznáma. Peleta barev a hravost jednotlivých lokací je neskutečná a příjemně hravá. Stejně jako kamera samotná, která je sice ze začátku černobílá a nebo v tzv. rybím oku (takové vypuklé širokoúhlé sklo), ale to je jen vývoj, stejně jako u hlavní postavy, která pak už nevidí svět jen černobíle. Místy tak až na pár obludností působí až pohádkově, což se ale velmi brzy změní. Film rozhodně nešetří nahotou nebo nadávkami a nebojí se vůbec žádných tabuizovaných témat. Právě naopak, často tne rovnou do živého, ale v kontrastu ještě neinteligentní hlavní postavy jde právě často o velmi humornou scénu. Jistě, snímek má mnoho věcí, kterými dokáže odpudit, ale také velice zaujmout a místy až okouzlit. Ve snímku se neustále tyto pocity perou a do toho se ještě přidávají absurdní a komické situace, především díky dvojici Emmy Stone a Marka Ruffaloa. O snímku jsem musel po zhlédnutí v kině ještě dlouho přemýšlet a myslím, že stejný dojem zanechá i vám až se budete sami sebe ptát: Co jste to vlastně viděli? Tato velice povedená ale i podivná záležitost dostává 5/5. ()

MyrnaAlec

Oživena šíleným vědcem (skvělý Dafoe jako vždycky) s mozkem dítěte v těle ženy je Bella připravena objevovat svět. Nezatížena výchovou a předsudky, bere to přes sex a muže dovádí k šílenství ignorováním jejich nároků. Vizuálně parádní pohádka, místy satira přesně trefuje pár zákonitostí : muži nemůžou neomezeně sexovat, ženy ano a proto je podvědomě nenávidí a chtějí ovládat. Chodit za kurvama je v pořádku, ale prodávat se už nikoli. Bella posílena četbou zvládne i závěrečný twist a konec je happyend i se žvýkajícím sadistou. ()

Olafsson

Dychl z toho na me duch filnu jako Baron Prasil nebo Valerie a tyden divu. Neobvykly pocin a Emma Stone podala velmi presvedcivy vykon. ()

Stifmeister

///   (BEZ SPOILERŮ) Jedním slovem zkrátka geniální. Tento počin je originální od začátku do konce. Kam se hrabe Frankestein, když můžeme obdivovat půvabnou Emmu Stone, která zvládá danou roli lépe – pardon, lépe je slabé slovo. Její herecký výkon si letos, dle mého názoru, vyslouží Oskara (oprava = vysloužil). To, co předvedla na plátnech, mi bralo dech. Abych nevychvaloval pouze ji, ostatní herci byli stejně brilantní - Mark Ruffalo, Willem Dafoe i Ramy Youssef. To vše bylo dokresleno neuvěřitelně skvělou kamerou s parádním hudebním podkladem, barevnými a originálními kulisami, vymyšleným světem a dějem, který jsem snad nikdy v podobném filmu nezhlédl. Samotný příběh byl sice sám o sobě velmi jednoduchý, nebylo v něm např. mnoho postav, ale to nepřekáželo tomu, aby diváka naprosto vtáhl do děje a nepustil ho. Ačkoliv jsem letos (pozn. 2024) mnohokrát v kině zatím nebyl, s klidným srdcem mohu říci, že se tento film vyšplhá na můj TOP žebříček za rok 2024. Jsme teprve na začátku, tudíž jsem zvědavý, jaké další skvosty nám letos Hollywood přinese. Dávám |9.5/10| jen z důvodu jisté rezervy do budoucna pro případ lepšího snímku, než je tento parádní počin. ()

PAVLIS

Futuretro výprava působí trochu levně, střihač se občas flákal, soundtrack bude oblíbený asi jen v psychiatrických léčebnách a takhle by se dalo ještě chvíli pokračovat. Nicméně postava Belly/Emma je svou bezprostředností a lačností po objevování světa natolik boží, že hravě řadu drobných vad maže. Jeden z mála příkladů, kdy film podporující nepřímo emancipaci, není otravný. ()

lake-lake

přejedla jsem se toho jako koláčků pasteis de nata - i když prý jeden a dost!, ale kupodivu jsem se nepozvracela, naopak; magické a plné barev jako Moulin Rouge zkřížený se Špičákem; všechno to rozflákané nádobí do sebe nakonec krásně zapadne a tak ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (více)

96. Ceny Akademie - výsledky

96. Ceny Akademie - výsledky

11.03.2024

77. ročník cen BAFTA - výsledky

77. ročník cen BAFTA - výsledky

19.02.2024

V neděli 18. února 2024 proběhl v Royal Festival Hall v londýnském Southbank Centre 77. ročník předávání prestižních cen Britské akademie filmových a televizních umění (BAFTA), během nějž byla… (více)