Cesta do pravěku

• Československo Cesta do praveku (více)

Biopler

Na tú dobu skvelá prehliadka mamutov, dinosaurov, hadov a iných prehistorických zvierat či kúskov. Rozhodne ďalšia vecička, ktorú pustím svojim deťom. Poučný film. Chlapci však boli akosi nezohratí, resp. som im nie vždy veril ich nadšenie. Na toto mal rejža Zeman tiež dať pozor. ()

Stíba

Avatar generace dětí 50. let a vrcholné dílo mistra Zemana. Dnes (alespoň mě) už nenadchne, přesto mu jakési kouzlo zůstává. ()

Torgal

Trikový blokbuster svojej doby. A podobne ako u súčasných filmoch útočiacich na prvú signálnu sústavu tu okrem efektov skoro nič iné nie je. Filmu nemôžem uprieť kúzelnú, detsky naivnú poetiku - keď si chalani povedia, že sa poplavia na loďke proti prúdu času až do prvohôr, tak to jednoducho urobia a nad tým ako je to možné sa ani na sekundu nepozastavia (zaujímalo by ma, ako sa potom vrátili späť, ale to už film bohužiaľ neukázal). Inak je dej tvorený len tým, že pri každej zastávke sa niekto stratí a zvyšok ho hľadá. Po hodine už to začalo byť dosť únavné. Historická hodnota je nespochybniteľná, no s hodnotením len kvôli nej vyššie nepôjdem. 6/10 ()

tranquill

"Znělo by to přece ošklivě, kdyby se říkalo hrbohlavec nebo křivohubec nebo tak nějak..." V současné době to může vypadat primitivně a naivně, ale podívejte se na rok vzniku! A jak píše Tosim, je to výukový film, a moc hezký. ()

helraiser

Famózní dílo které u mě vlastně zažehlo moji dinománii. Neskutečná podívaná, která nic neztratila na své působivosti ani po letech a vždy když si to pustím tak se vrátím do svých dětských let, kdy jsem to hltal s vytrestěnyma očima. Na zdejší trikové odborníky vůbec nedejte, je směšné film posuzovat pohledem dnešních digimilů. Zeman byl génius a tohle je dokonalé dobrodružné dílo. Prostě legenda. ()

Razzor_82

Geniálni DINO opus Karla Zemana, který ukazuje prehistorická stadia vzniku Země, flory a fauny. Film mého dětství vysílaný už tehdy s barevným kabátem. Poctivé a klasické animační triky z roku 1955. Zeman dokázal uchovat literární odkaz Julese Verna i po stovce let. 9/10 ()

kondor77

Musím změnit své hodnocení. Z původních pěti hvězdiček snižuji na pět hvězdiček. Je to proto, že ve filmu nehrají černoši. Copak nemohli tvůrci počkat na osmdesátá léta, kdy v našich fabrikách pracovalo spousta kubánských dělníků? A také vietnamských, to nemohli počkat a obsadit do hlavních rolí některého z potomků těchto dělníků? Proboha, vždyť ty děcka vypadají jak z nějakého plakátu z 50. let. A nejen vypadají. Ony se chovají, jak kdyby prošly kursem - Jak se stát uvědomělým občanem Československa -. Co to do prdele je? Kde jsou černoši? Kde je diverzita? A jak je možné, že ve filmu hrají jen herci s pindíkem. Kde jsou herci s mušličkou? A kde jsou ti nebinární? Co to do prdele je? Kde jsou černoši? ()

FeriusParfax

Aha... tady to hodnotí asi pamětníci. Ještě téměř v plenkách mě donutil drahý tatínek, ať se na to podívám, že to jako malý kluk miloval. V jeho století to asi bylo fajn, ale v mém století je to fakt nic moc. ()

truhlik

Naprosto uchvacující dílo i potolika letech i po tolika promítání tento film neztatil své kouzlo. Řekl bych, že zde můžeme vidět jedno z vrcholných děl české kinematografie 20. století.O putování skupinky kamarádů, kteří se dostali do pravěku na lodi skrz tajemnou jeskyni a proplouvají postupně dobama od prvohor až čtvrtohor.V každé době se setkávají se živočichy, kteří v dané době žily.Nechybí zde i mírná trocha napětí a překvapení při soubojích dinosaurů. ()

jakkal

Tento film je proste klasika, na ktorú sa nezabúda. Na svoju dobu neuveritelné triky, nádherné Zemanove maľby (také skvelé obrázky dinosaurov ako kreslil Zeman nenakreslí už hádam nikto) a príbeh, ktorý je snom asi každého správneho chalana ;-). Pre mňa asi najlepšie československé fantasy (mno ale Na kométe je tiež super ;-)) ()

Sosak

Film o dinosaurech a prehistorických zvířatech, natočený daleko předtím než došlo k jejich boomu díky Jurskému parku. Navíc dokonce z české produkce a s tehdy neuvěřitelnými triky! No úplně jinej svět. Jako dítě jsem to zbožňoval a určitě bych po tom hodil očko i dneska..nebo spíš obě očka. ()

Respex

Když jsem na tento film koukal, bylo mi asi pět let. Od té doby jsem si hrál s dinosoury. Je to úžasná práce, která nemá obdoby. Za mě 5* ()

Arequipa

Film, který jsem si v dětství zamiloval a tahle láska nerezaví. Tady nejde o herecké výkony, ale o krásnou naivní a čistou dětskou touhu po dobrodružství, které jsem s těmi chlapci vždy s nadšením sdílel. ()

boni

Rozhodně film, kterým česká kinematografie výrazně přispěla k celkové inovaci světového filmového průmyslu. Karel Zeman stvořil na tu dobu opravdu výborné triky, nad kterými i slavnému Hollywoodu padala brada. ()