Cesta do pravěku

• Československo Cesta do praveku (více)

bastrym

Napínavě poučný příběh o skupince kluků, kteří se vydávají na dobrodružnou cestu do pravěku. Obdivuhodná práce s rekvizitami. Na tu dobu výjimečné efekty. ()

annevelyn

Klasika všech klasik, ktreá i po letech uchvacuje příběhem a triky, které nám v té době mohl závidět i Hollywood ! ()

ricous

Jako všechny Zemanovy filmy, i tohle je nádherná klasika, se kterou předběhl dobu. Zeman točit ve Státech, má v Hollywoodu na chodníku svou hvězdu a dneska jezdíme vedle Disney parků i do Zemanových naučně-zábavných center... Jako dítě jsem byl z každého vysílání v TV nadšen a po filmu jsem razil s motyčkou v ruce ven a začal si hrát na archeologa. Ta hra pak byla celkem dlouhá, organizovaná a až do mých 18-ti. A to vše díky tomuhle filmu, který nadchne nejen kluky, ale i táty a dědy (doufám, že i holky, mamky a babičky). Zcela zasloužených 100% ()

Mirrabel

Konečně můžu přidat plnohodnotný komentář... a to po zhlédnutí na velkém plátně a po debatě s herci po 55 letech od natáčení... na tu dobu naprosto jedinečný film nejen svým vizuálním zpracováním, ale i po vzdělávací stránce. ()

Zrcadleni

Naučný dobrodružný film, který formou deníku vypráví příběh do doby ledové až k Siluru. Zastaralé animace mě v žádném případě neodradí od sledování mladých hrdinů, kteří v mém dětství znamenali vzory, protože jsem jim věřil, že viděli něco, co já mohl jen koupit v plastovém provedení. Krása ()

P/\/EL

nádhernej film pro děti a mládež a všechny kluky, co bavili víc dinosauři a kosmounauti než sport....ikdyž někdy.....to bejvá tak na půl....ale prostě.......ve svý době....v Československu.....nádhera....no co, tak je to zastaralé, ale má to kouzlo, je to vo kreativitě, fantazii, touze po drobrodružství :), né, sorry, ale prostě Karel Zeman je zaslouženě kultovní režisér...jedinečnej styl.. ()

burg

Česká nesmrtelná klasika o jednom velkém dobrodružství. Je vidět, až ani po více jak padesáti letech nemusí film zestárnout, natož, aby upadl v zapomnění. V dnešní době jsou triky sice trošku "zašlé", ale i tak se nemůžu ubránit, abych nedal 5 bodíků. Karel Zeman měl fantazii, kterou mu mohl závidět celý svět. ()

ernesto10

I přes na tehdejší dobu úžasnou animaci je to pro mě příliš patetické a didaktické, takže z toho na zadek nepadám. ()

Adhemar

Kolik z nás si za mládí představovalo, že je těmito kluky. Na rok 1955 celkem zajímavý film. Ale i na dnešní dobu krásná klasika. ()

belisama

Tak tu som trocha neobjektivna, no 5 hviezd davam najma za pekne spomienky na detstvo, ktore mi tento film pripomina a verim, ze kazdy, kto vyrastal s tymto filmom, to pochopi. ()

bratr_jezek

Asi můj nejmilovanější dětský film, který mne dnes naplňuje národní hrdostí na to, co dokázaly šikovné české ručičky s minimem triků v porovnání s takovým Spielbergem a jeho "Jurským parkem". Je vidět, kde zahraniční filmař hledal inspiraci. ()

Revelate_17

Klasika, legenda.... jsou filmy, na které se člověk může koukat celý život a vždycky je bude milovat. Cesta do pravěku mi v mládí připadala neuvěřitelně napínavá a kouzelná. Dnes už je to spíše nostalgie, ale kouzlo neztratí nikdy. Díky, pane Zemane! ()

zulvisek

Nemohu uvěřit že tento film je bezmála šedesát let starý. Podle mě je to na tehdejší dobu výborně natočený film.Koukala jsem na Cestu do pravěku se synem který je zvyklý na Jurský park a dokonalou techniku - dokonale vypracované dinosaury a přesto byl z CDP uchvácen stejně jako já. ()