Zakletá jeskyně

• Slovensko Zakliata jaskyňa (více)

Zázračná jeskyně obsahuje vzácné poklady, sůl a drahé rubíny. Horníci si z ní můžou vzít tolik soli, kolik potřebují, ale z rubínové síně v samém středu jeskyně si nesmí nic odnést. Toho, kdo si rubíny vezme, postihne kletba. Rychtářova dcera Lena přesto po tomto vzácném drahokamu z hlubin jeskyně zatouží a i přes varování sestry Ady nedokáže svou touhu překonat. Její lehkovážný čin tak uvede do pohybu události, jejichž následky naruší křehkou rovnováhu celého království a postihnou i Lenu. Zakletou Lenu dokáže osvobodit pouze člověk s dobrým srdcem, který vrátí ukradený rubín zpět do srdce jeskyně. Ten nyní zdobí koruny zlé královny Berty. Podařilo by se to snad pouze jejím dvěma nevlastním synům, princům Zachovi a Cyrilovi. Ti jsou však plní pýchy a marnivosti a o neštěstí ostatních se nestarají. Když z vůle macechy Berty o všechno sami přijdou a stanou se závislými na pomoci ostatních, pak teprve pochopí, že je jejich povinností bojovat za spravedlnost pro všechny. Jejich odměnou je nejen to, že najdou vlastní odvahu, laskavost, schopnost obětovat se, ale i zjištění, že objeví pravou lásku. (CinemArt)

Answear

Vůbec ne ,tak úplně špatná pohádka. Krásná příroda,  klasický pohádkový příběh,  jen ten casting by mohl být zajímavější. ()

silvie12

Zakletá jeskyně je vlastně zkombinování pohádek jako Tři oříšky pro Popelku, Sůl nad zlato a kousky jsem viděla i Tajemství staré bambitky a Sněhurka. Pohádka má opravdu krásné přírodní lokace. I obsazení herců mi přišlo hodně dobré. Jde vidět, že Karel Dobrý si svou roli naprosto užíval a úžasně mu sedla. Jediné, co mi osobně trochu vadilo byl celkovy námět. Ale i přesto si myslím, že celkově se pohádka povedla. 4/5 ()

Indypindy

Po dlhých rokoch som si pozrel v tv rozprávku, a to práve Zakliatu jaskyňu. Asi som už asi starý, ale pri pozeraní u mňa nevznikla žiadna emócia napriek tomu, že ju vytvorili prevažne ženy. Viem, že sme malá krajina a tomu zodpovedajú rozpočty filmov, ale nemohli by sme aspoň raz za päť rokov nakrútiť niečo poriadne, čo by som si mohol pozrieť aj opakovane. ()

roabe

Hrozná sračka, odpad nedávám jen kvůli koňákovi Ondřeji Krausovi, který má rozhodně na víc, a kvůli pěkným slovenským lokacím. Kombinace hradu Pernštejna a hnusných maďarských papundeklových kulis je ale vražedná. Solné doly vypadají úplně jinak (Wieliczka). Kostýmy značně nesourodé, popůjčované z různých fundusů, úplně mimo je kožený obleček Ady, prosté dívky z chalupy pod kopcem.. Karel Dobrý strašlivě přehrává, ty dvě holky jsou nevýrazné neherečky, Pauhofová se do role zlé královny vůbec nehodí, všichni se chovají iracionálně, vůbec to nedává smysl, vzájemně si to odporuje, díry ve scénáři... Výstižná recenze od natalanka. ()

KiR0

Krásná výprava, ale tím to končí... prázdné dialogy, nepřesvědčivé výkony, postavy jsou takové nezajímavé, celkově je to takové roztahané... ()

PORTER44

Novodobá pohádka která mě vůbec nezaujala jak herecky,efekty ani pohádkovou náladou ,nuda,pěkný prostředí to je tak vše. ()

milos.bradik

Další pohádka, která postrádá humor. To, že splácali několik pohádek dohromady bych jim odpustil, ale film je natočen bez humoru a invence, je to spíš taková ta dnes moderní fantasy než pohádka. Jedině ten Dobrý si zaslouží uznání, jeho záporák Oplan není dobrý, ale vynikající. ()

xlin

Tak bych ráda pochválila, ale jediné, co se mi líbilo, byly záběry nádherné přírody. Bohužel, příběh plytký, hodně sestřihaný. Herci nevýrazní. Doba je zrychlená, lidi nemaj čas... Tady se to projevilo sesekáním příběhu. Neosobní. ()

gapa466

Na pohádkách se mi líbí, že je vždy komu fandit a komu zase ne. Postavy jsou většinou jednobarevné. Zde chyběla bílá. Při troše snahy se dalo "fandit" jedné ze sester, za ni 1*. Táně Pauhofové jsem "záporačku" vůbec nevěřil. ()

pepelope

Jsem velmi spokojen. Kostýmy jsou absolutně úžasné, výprava taky. Herci v pohodě. Konečně pěkná pohádka po těch letech. Doporučuji shlédnout. ()

bratr_jezek

Zajímavá pohádka s nádechem fantasy o dvou bratrech, kteří musí projít přeměnou, aby pochopili, co znamená být pravý král. K tomu jim pomohou dvě sestry a společný nepřítel, zlá macecha, královna, toužící po diamantech v tajemné jeskyni. ()

62. ročník Zlín Film Festivalu je za dveřmi

62. ročník Zlín Film Festivalu je za dveřmi

18.05.2022

Největší a nejstarší festival filmů pro děti a mládež na světě se vrací do původního termínu. Odstartuje již 26. května ve Zlíně zahájí jej světová premiéra celovečerního animovaného snímku Cesta do… (více)