Dark Waters

Film-Noir / Mysteriózní / Thriller

USA, 1944, 90 min

Kdyby Merle Oberonová nebyla tak špatná herečka... Po celý film se zmohla na jeden jediný identický výraz typu čerstvě vyoraná myš a rvalo mi to srdce se na ni dívat. Navíc maskéři ji totálně zprasili make-up - umělé řasy by se ještě daly přežít, ale ty strašné (tlusté a navíc ještě křivé) oční linky a způsob užití rtěnky - megapřetažení horního rtu, hrůza. Vypadala, jako by měla k snídani chleba se sádlem a kakao a jedla jako prase. Děs. Myslím, že o jejím vzheldu by se dala napsat i diplomka.(12.8.2008)

Kdo je priznivcem Merle Oberon, bude spokojen, jelikoz je tato pohledna herecka na obrazovce/platne temer v kazdem zaberu. Jinak celkem standardni story o tom, jak se zena po otresnem zazitku (nehoda ponorky v tomto pripade...) snazi dostat zpet do formy u pribuznych na venkove. Ti se ji vsak snazi zlikvidovat - majetek. Zachrani ji hodny doktor (Franchot Tone)...atd.(19.11.2009)

Naštěstí si u filmů nevšímám takových věcí jako make-up Merle Oberonové, takže jsem se mohl soustředit i na příběh a ostatní postavy. Z nich je třeba vyzvednout především bizarní čtveřici obývající plantáž (obzvláště slizský Thomas Mitchell a divný Elisha Cook Jr.). Příběh mohl být trochu kratší a místy by neuškodil větší spád, ale mělo to dost dobrou temnou, místy až hororovou, atmosféru jižanských Bayou.(11.2.2012)

Dark Waters má své mouchy. Ale přes předvídatelný příběh, šíleně natahovaný závěr nebo zbytečné oddychové části mu nelze upřít zdařilé budování paranoidní atmosféry. Za vyzvednutí určitě stojí skvělý Elisha Cook a překvapila mě i Fay Bainter v roli Emily. Na svou dobu velmi zdařilý thriller.(10.6.2010)