poster

Dark Waters

Film-Noir / Mysteriózní / Thriller

USA, 1944, 90 min

 • Bebacek
  ***

  Kdyby Merle Oberonová nebyla tak špatná herečka... Po celý film se zmohla na jeden jediný identický výraz typu čerstvě vyoraná myš a rvalo mi to srdce se na ni dívat. Navíc maskéři ji totálně zprasili make-up - umělé řasy by se ještě daly přežít, ale ty strašné (tlusté a navíc ještě křivé) oční linky a způsob užití rtěnky - megapřetažení horního rtu, hrůza. Vypadala, jako by měla k snídani chleba se sádlem a kakao a jedla jako prase. Děs. Myslím, že o jejím vzheldu by se dala napsat i diplomka.(12.8.2008)

 • vitekpe
  ***

  Kdo je priznivcem Merle Oberon, bude spokojen, jelikoz je tato pohledna herecka na obrazovce/platne temer v kazdem zaberu. Jinak celkem standardni story o tom, jak se zena po otresnem zazitku (nehoda ponorky v tomto pripade...) snazi dostat zpet do formy u pribuznych na venkove. Ti se ji vsak snazi zlikvidovat - majetek. Zachrani ji hodny doktor (Franchot Tone)...atd.(19.11.2009)

 • liquido26
  ****

  Naštěstí si u filmů nevšímám takových věcí jako make-up Merle Oberonové, takže jsem se mohl soustředit i na příběh a ostatní postavy. Z nich je třeba vyzvednout především bizarní čtveřici obývající plantáž (obzvláště slizský Thomas Mitchell a divný Elisha Cook Jr.). Příběh mohl být trochu kratší a místy by neuškodil větší spád, ale mělo to dost dobrou temnou, místy až hororovou, atmosféru jižanských Bayou.(11.2.2012)

 • erased
  ***

  Dark Waters má své mouchy. Ale přes předvídatelný příběh, šíleně natahovaný závěr nebo zbytečné oddychové části mu nelze upřít zdařilé budování paranoidní atmosféry. Za vyzvednutí určitě stojí skvělý Elisha Cook a překvapila mě i Fay Bainter v roli Emily. Na svou dobu velmi zdařilý thriller.(10.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace