Encrypt (TV film)

Andrew Cohen

Kostýmy:

Ruth Secord
  • Phobia

Prima Cůůl se transformuje v neprima Hnůůj: na sobotní večer, kdy se ostatní TV (k)anály předhánějí v tom, jak ulovit diváka, dovolí si Hnůůj zařadit hned dvě salmonelové sračky za sebou. Primetime obsadila srajda řidší a smradlavější oproti následníkovi (jakkoliv zde má kupodivu vyšší hodnocení). Zápletka je taková, že v troskách úpadkem zpustošené Země (tedy v nějaké postarším skladišti v zanedbané městské čtvrti - kdo by se namáhal s pořádnými kulisami) přežívá banda ušmudlaných lidiček, co měli asi diváka dohnat k lítostivému zamačkávání slz, leč u mě vyvolali akorát akutní záchvat zívání. V hladové skupince koexistuje bývalý supersoldžr, co se pro žaludky a zdraví ušmudlanců upíše k misi pro zazobaného (a samozřejmě jak skolióza křivého) Pandrholu. Suprsóldžr popadne samopal s nekonečnou municí, navlíkne se do srandovního, červenými hadičkami omotaného plastového brnění, co vydrží asi bambilión zásahů z pušky (ale jinak je úplně na hovno), věnuje poslední "dojemný" pohled jakési tlemící holčičce a s bandou podobně vybavených čulibrků, ve složení problematický hajzl, svalnatý dement, rádobydrsná přičmoudlice a užvaněný intelektuál, vyrážejí do konkurenční pevnosti jiného Pandrholy pro umělecká díla. Následuje klasický scénář "deset malých černoušků", zkomprimovaný na "pět v černém kreténů". Výrobci efektů a masek se příliš nenadřeli: část nepřátel je chytře neviditelná, hodně akce zastaly robotické vysavače, sem tam zaúřadovaly létající digitální nože, zasyčela pára a z ateliérů, kde se natáčeli Predátoři, bylo ukradeno pár nepoužitých, protože nepovedených, gumových masek. V překonávání nástrah partě blbečků (ovšem bacha, všichni jen tak z plezíru znají nazpaměť prvočísla!) aktivně pomáhá dotěrně spíčující "hologram" asiatky, šéfky ostrahy. Dialogy jsou tradičně komické - v mateřských školkách či ústavech pro duševně choré lze jistě zaslechnout smysluplnější rozhovory. Když se tahle celuloidová koule hoven konečně dokutálela do svého stupidního konce, s úlevou jsem zvedla hlavu od rozečteného románu, abych s ní mohla s despektem zavrtět a alespoň mentálně si znechuceně odplivnout (no přece si nebudu po obýváku flusat doopravdy). Se značným sebezapřením uděluji 15% - za celkovou směšnost a za to, že tak na dva ksichty z té plejády netalentovaných neherců se dalo dívat bez negativních emocí.(25.6.2012)

Zďaleka nie tak hrozné ako je to prezentované či už tu, alebo na IMBD - v nejaký technicky premakaný po-apokalyptický svet nedúfajte, toto nie je Vodný svet, ale len relatívne polo-profesionálna televízna produkcia s obmedzeným rozpočtom, no za to s neobmedzenými nápadmi. Celý dej je situovaný do tajomného komplexu, v ktorom sa hlavní hrdinovia (s odlišnými motiváciami) snažia niečo nájsť a popritom nezomrieť. V niektorých chvíľach zúfalo amatérsky, v niektorých prekvapujúco inovatívny projekt pripomínajúci niečo ako žánrový hybrid Kocky (The Cube).(24.6.2012)

• Gilmour93

Resident Evil bez zombie meets Pevnost Boyard, Gilmour93 meets v předklonu toaletu.. Rozpočtem i děním ultra levné sci-fi plné bicepsů, hologramů, mouder a jednoho festovního komanda v neprůstřelných oblečcích s červenými hadičkami - to aby byli nenápadní při plížení šachtou s elektrickými kabely.. Ti, co nyní příkře hodnotí Promethea, by si měli na "Tales from the Encrypt" zkalibrovat měřítka žánru a pak by snad i toho anglického dědka, co to přehnal s užíváním medikamentu Lindelof, vzali na milost..(25.6.2012)

• lennyd

Daleko v budoucnosti. Nebe se zmítá bouřkami, všude plápolají ohně a městem utíká malá holčička s partou bídáků v patách. Chtějí ji obrat o poslední kousek jídla. A zabít. A sníst taky. Na poslední chvíli vyskočí hrdiný major Garth, a holčičku zachrání. Několik dní poté dostává major nabídku od bohatého chlápka, aby pro něj zachránil sbírku umění za jídlo pro celou komunitu. Co by náš hrdina neudělal? Jenže celou sbírku chrání obraný systém "EnCrypt"... Spíše než film mi to připomínalo počítačovou hru. Vyřeší se jedna místnost, projde do druhé a tam další testík. Triky jsou na docela dobré úrovni, s celkovým příběhem je to kapánek horší, ale podívat se na to dá. Tak jednou ..(10.6.2004)

Laciné jak párky z Lidlu, závěr jak z telenovely a některé dialogy tak blbé, až mi vstávaly vlasy na hlavě. A stejně to má šmrnc, některé části fungují na jedničku a aspoň drsňák King (který mi silně připomínal Duke Nukema) není ani na moment trapný. Holografická postava Diany byla velice příjemně napsaná i zahraná. Takže i když je to celkem trapas, nemůžu dát nižší hodnocení. Prostě se mi to celkem líbilo a tečka.(2.8.2010)

• - V momentě, kdy zemře první člen Garthova (Grant Show) týmu, krev, která mu vytéká z hlavy, teče směrem doleva. V následujícím záběru však teče krev doprava, přičemž je i celé tělo otočena druhým směrem. (TwoFace)