Věříme v Boha

(neoficiální název)
  • USA In God We Trust
všechny plakáty

Robert (Speight) je sražen džípem a zemře. Ocitá se v místnosti s počítači, kde jsou vedeny pohovory s mrtvými. Každý člověk je totiž za svoje skutky během života hodnocen body, které se mu buď přičítají nebo odčítají podle povahy skutku. Byť nespáchal za dosavadní život nic zásadního, dostal se Robert poměrně výrazně do záporných čísel a jeho další osud je zpečetěn. Podaří se mu však využít nepozornosti „operátora“ a unikne do výtahu. Vrací se zpět na Zemi, ale uvědomuje si, že jeho čas zde je díky pronásledovatelům velmi omezen. (J.Connor)

Rufete

Velice příjemný a chytrý krátkometrážní snímek. Obsahuje v sobě spoustu skvělých myšlenek a nápadů, jak změnit svůj život k lepšímu, dokud jsme ještě tady na Zemi. Neříkám, že je přímo nutné vyznávat nějakou víru, jen se chovat líp, už pro ten dobrý pocit. Užívat života naplno, trávit čas s blízkými, udělat pár dobrých skutků a milovat. Je to tak těžké? Vtipné a nápadité provedení, Jason Reitman zazářil. Tohle téma je velice diskutabilní, každý si nebe a peklo představuje jinak, ale na každém názoru je určitě něco pravdy. Mě osobně se nápad s body líbí, je originální a spravedlivý. ()

Kratoc

Tohle, že je krátkometrážní film? Jaká škoda!!! Inteligentní humor, zajímavá zápletka a vůbec všechny vlastnosti, které má "dospělý" film. Doufám, že si toho všimne nějaký velký producent a dá do toho dost peněz, aby mohli natočit "plnou" verzi. Výborné! ()

Rehooo

Úžasně vtipný filmeček. Má skvělý nápad a ještě lepší provedení. Prostě i během 16minut jde udělat film, který dokáže zaujmout víc než kdejaký celovečerní film. ()

TomasKotlant

Zajímavý námět, docela slušně vygradované, ale nemůžu se zbavit dojmu, že je to jedna velká zmrzlina naservírovaná divákovi přímo pod nos s pěkným, ale hodně vynuceným happy endem. A docela by mě zajímalo, proč dostal tolik plusových bodů za zabití andulky. *** Ve zkratce: Kolik asi dostanu bodů za tento kritický komentář? ()

readan

Podarený krátkometrážny film, pri ktorom som ani nemala čas sa nudiť. Všetko prebiehalo svižne, vtipne a ešte aj poučne. Veľmi trefné. ()

Wargoo

Super týpek !!! :) Ktovie, ako by ostatní ľudia zmenili svoje existovanie, ak by im hrozilo to, čo nášmu hrdinovi ?! IDEM SI ZATANCOVAŤ ! 5***** ()

smrtacik

Celkom vydarený kraťas o ,,malých" zlých veciach, ktoré vás privedú do pekla. Je to svižné, chvíľami vtipné a celkom milé. Nič prevratné, ale celkovo pozitívne vyznievajúce dielko. A po tom čo som videl ani nemám ilúzie, v pekle mám určite vyhriate miestečko. Hodnotenie: 80% ()

Jajar

Opravdu špičková krátkometrážní komedie s námětem, který by vystačil i na celovečerní film. Spousta inteligentního humoru a povedené satiry v nápady nabité čtvrthodince. ()