Reklama

Reklama

Na značky!

Trailer 3

Dospívající a introvertní gymnasta Radek a zapálený a rázovitý trenér Mirek jsou na první pohled dva obrovské kontrasty. Ať už se ale zaměříme na jejich rozdílný věk, zájmy nebo motivace, podle hesla ve zdravém těle zdravý duch jim nezbývá nic jiného než se společně v úsměvném debutu Márie Pinčíkové perfektně připravit na gymnastické vystoupení v rámci gigantického svátku sokolské pospolitosti. Pod návalem tlaku a stresu a mnohdy chaotické organizace více než 15 000 účastníků se však skrývá obdivuhodné vyznání se lidské jednotě, síle národních a kulturních hodnot a fyzickému a morálnímu zdraví. (KineDok)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (3)

pepo 

všechny recenze uživatele

Velmi prijemny, zabavny a smrncovny dokument. Velmi ma to bavilo. Hlavne si cenim, ze to k protagonistom pristupuje s laskou a nadhladom namiesto skodoradosti. A finale je samozrejme uplne epic 8/10 ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Je to velmi bizarní koncept - sledujeme dva lidi. Kluka, kterého poznáváme na osobní rovině, ale (jak to tak u teenagerů bývá) nemá naprosto žádnou agendu a zdá se, že ani velký zájem o Sokol krom toho, že tam prostě od mala chodí. A pak sledujeme fanaticky zapáleného organizátora, o kterém se nedozvíme naprosto nic. Skoro jako by byl jeden protagonista rozdělen na dvě půlky. Vlastně když to tak píšu, je to dost zajímavý námět, jenže film se místo nějaké zajímavé juxtapozice spíš rozpadá na dvě linie, které nejsou v žádném kontaktu, navzájem se zastavují a nejsem si jistý jestli z nich něco vyplývá. Do toho filmu se dá hodně projektovat je to takový rorschachův test, což nemyslím nutně jako výtku, má to ale svojí hranici. ()

Reklama

Hamaradža 

všechny recenze uživatele

Pinčíková je režijný ultratalent, mne tu ale chýbal výraznejší konflikt - za tých 80 min sa tam prakticky nič neudialo. Ako akýsi love letter Sokolu to ale funguje dobre, k svojím postavám je to skutočne veľmi láskavé, citlivé. Na konci ma mrzelo, že sme sa ústrednej postave (chalanovi) nedostali viac pod kožu, resp. keď sme začínali, končil film. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama