Reklama

Reklama

Na značky!

Trailer 1

Obsahy(1)

Dospívající a introvertní gymnasta Radek a zapálený a rázovitý trenér Mirek jsou na první pohled dva obrovské kontrasty. Ať už se ale zaměříme na jejich rozdílný věk, zájmy nebo motivace, podle hesla ve zdravém těle zdravý duch jim nezbývá nic jiného než se společně v úsměvném debutu Márie Pinčíkové perfektně připravit na gymnastické vystoupení v rámci gigantického svátku sokolské pospolitosti. Pod návalem tlaku a stresu a mnohdy chaotické organizace více než 15 000 účastníků se však skrývá obdivuhodné vyznání se lidské jednotě, síle národních a kulturních hodnot a fyzickému a morálnímu zdraví. (KineDok)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (5)

ZHODNOTITEL 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem reklamu na Sokola a ono prd bratři a sestry. Tohle úplně není na rámeček. Prakticky jde o sondu do duše věčně nespokojeného hulváta a jiných chytrolínů, kterých je všude vždycky habaděj. Hrané sekvence to pak celé shazovali o to víc. ()

Hamaradža 

všechny recenze uživatele

Pinčíková je režijný ultratalent, mne tu ale chýbal výraznejší konflikt - za tých 80 min sa tam prakticky nič neudialo. Ako akýsi love letter Sokolu to ale funguje dobre, k svojím postavám je to skutočne veľmi láskavé, citlivé. Na konci ma mrzelo, že sme sa ústrednej postave (chalanovi) nedostali viac pod kožu, resp. keď sme začínali, končil film. ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Je to velmi bizarní koncept - sledujeme dva lidi. Kluka, kterého poznáváme na osobní rovině, ale (jak to tak u teenagerů bývá) nemá naprosto žádnou agendu a zdá se, že ani velký zájem o Sokol krom toho, že tam prostě od mala chodí. A pak sledujeme fanaticky zapáleného organizátora, o kterém se nedozvíme naprosto nic. Skoro jako by byl jeden protagonista rozdělen na dvě půlky. Vlastně když to tak píšu, je to dost zajímavý námět, jenže film se místo nějaké zajímavé juxtapozice spíš rozpadá na dvě linie, které nejsou v žádném kontaktu, navzájem se zastavují a nejsem si jistý jestli z nich něco vyplývá. Do toho filmu se dá hodně projektovat je to takový rorschachův test, což nemyslím nutně jako výtku, má to ale svojí hranici. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Slabučký dokument, ktorý síce rozpráva o "novodobej spartakiáde" a o tom, ako sa celé toto veľkolepé podujatie pripravuje. Rozpráva to ale nezáživným a pre mňa nezaujímavým spôsobom, pričom nerozpitváva aspoň podstatu vzniku tejto udalosti a podobné veci. A tie akože vsuvky zo súkromného života niektorých protagonistov sú skôr smiešne. Takže celkovo žiadna sláva, ale niektorých to určite zaujme. 45 % ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Velmi prijemny, zabavny a smrncovny dokument. Velmi ma to bavilo. Hlavne si cenim, ze to k protagonistom pristupuje s laskou a nadhladom namiesto skodoradosti. A finale je samozrejme uplne epic 8/10 ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

Související novinky

Začíná festival Jeden svět

Začíná festival Jeden svět

10.05.2021

Dnešním dnem začíná po celém Česku festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Poprvé ve své historii proběhne celý online. Festival potrvá až do 6. června a diváci a divačky se…

Reklama

Reklama