Reklama

Reklama

Osm hor

  • Itálie Le otto montagne (více)
Trailer 5

Pietro je chlapec z rušného italského města, Bruno je kluk ze zapomenuté alpské vesnice. Jeden se každé léto vrací do hor s rodiči, druhý kopce nikdy neopouští. Sdílí lásku k majestátním vrcholům, složitý vztah k vlastním otcům a časem i husté plnovousy. Tak jako příroda roste, usychá a znovu vzkvétá, mění se i jejich přátelství. Ztráta v Pietrově životě ho po mnoha letech zavede zpět na venkov a opětovné setkání s Brunem změní jeho pohled na svět. Za adaptaci stejnojmenné knihy Paola Cognettiho o přerodu chlapců v muže, hodnotě přátelství a hledání smyslu života v tichu spektakulárních Alp či Himálaje, získali režiséři Felix van GroeningenCharlotte Vandermeersch Cenu poroty na festivalu v Cannes. (Aerofilms)

(více)

Videa (5)

Trailer 5

Recenze (55)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Vizuálne veľmi pekné, ale to som už minule povedal, že na pekné scenérie mi stačí aj Živá panoráma na RTVS, obsah hrá významnú úlohu, no za dve a pol hodiny ho bolo pramálo. Je to také rozjímanie o priateľstve a vzťahoch medzi otcom a synom. Film o horách a mužskom svete, ale nie pre každého muža. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Trochu kýč (což ostatně u van Groeningena není nic nezvyklého), v tomhle konkrétním případě mi to ale nevadí. Vizuálně nádherné, formát obrazu tomu za mne dodává analogový dojem příjemného retra. Kdyby se redukoval, nebo zcela zmizel voiceover dospělého Pietra, byl by film o minimálně deset procent lepší. Ani přes relativně bohatou stopáž jsem se ale nenudil, což oceňuji slabší čtyřkou. (56th KVIFF) ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Európsky koprodukčný mix Skrotenej hory (bez sexu) a Medenej veže (bez poriadneho konfliktu). Dĺžka je možno prepálená, respektíve ide možno viac materiál pre minisériu, kde by sme sa v každej časti venovali jednému obdobiu a časové skoky by nepôsobili tak unáhlené. Herci sú uveriteľní a výborne chápu, o čo v scenári ide; o jedno veľké, celoživotné priateľstvo medzi dvoma mužmi.  Aj o tom je život, nielen o milostných vzťahoch. Implicitný náznak homosexuality tu síce je, ale pre ústrednú myšlienku o nezničiteľnom priateľstve je to v podstate jedno, akú majú obaja chlapi orientáciu. Nakoniec ale filmu najviac dominujú krásne zábery horskej prírody. 70% ()

LEGACY 

všechny recenze uživatele

Ohromně silný příběh, kde mě celou dobu trápil fakt, že jsem věděl o stratistiplném konci. Musím se přiznat, že oddání se divokosti přírody, kdy jde člověk bezhlavě do extrému až za hranu, je moje a už zítra začíná moje putování, kdy budu říjen-listopad stanovat na západním pobřeží deštivého a už asi i chladného Irska. Stopáž je tady zcela adekvátní, perfektně představila pouta mezi oběma horaly, jejich vztah k horám, lidem, i celoživotní snaze se přiblížit člověku, kterým chtějí být. Záběry z Alp jsou nadpozemské, značení tras jsem zažíval i já, kdy nás můj táta vzal poprvé do Fatry a ta představa pietně vzdát hold postavením horské chaty je prostě noblesní a hrozně inspirující. V Tatrách člověka v horkých chatách hned napadá jaké to asi je žít v oblacích, odpověď, zcela omračující, ale daň se platí s přirážkou. Každopádně lidi jsou různí, co je pro jednoho bláznovina, je pro druhého modla a žít a zemřít pro to, co milujete, v co věříte, v čem jste jako ryby ve vodě, kde na sobě necítíte tlak, to za to mnohdy stojí. Pietrova evoluce byla taková moje, no a z Bruna mám v sobě maličko taky - každopádně na rozdíl od něj mám tu rodinu, které mě drží daleko od myšlenek na strávení zimy někde mimo civilizaci. Však to byla má sestra, kdo mně film ukázal, bravo, kandidát na film roku jak vyšitý. ()

Fin_429 

všechny recenze uživatele

Dobře. Film jsem viděl na dvakrát. Jednu část jeden den - druhou druhý. A asi to byla výborná volba. Zatímco jeden den jsem mohl vstřebat část kdy si děti užívaly prázdnin, kamarádství a dobrodružství, další den jsem dostal výbornou filmovou depku. Vůbec mi nevadilo, že si částečně Pietro prošel charakterovou změnou- všechno to skrývá věk. Bruno je také výborný charakter - hlavně nepředvídatelný. A tak to můžu jen doporučit. Ono to totiž v zásadě, až na pomalé tempo a zbytečné scény, bylo perfektní audiovizuální dílo, u kterého jak musíte dávat pozor, tak z části i přemýšlet. ,,Show, don't tell" tady bylo hodně 8/10 ()

Galerie (72)

Zajímavosti (3)

  • Film sa natáčal v talianskych Alpách, Turíne a Nepále počas siedmich mesiacov od leta 2021. (Arsenal83)

Související novinky

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa

21.06.2022

V úterý dopoledne proběhla další tisková konference k blížícímu se 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, na níž byli mimo jiné oznámeni členové porot jednotlivých soutěžních… (více)

V Cannes byly uděleny Zlaté palmy

V Cannes byly uděleny Zlaté palmy

28.05.2022

75. ročník prestižního Mezinárodního filmového festivalu v Cannes se uchýlil ke svému konci a dnes večer proběhl zakončovací ceremoniál celé letošní filmové akce, kde byli mimo jiné oznámeni vítězové… (více)

Reklama

Reklama