Reklama

Reklama

Osm hor

  • Itálie Le otto montagne (více)
Trailer 5

Pietro je chlapec z rušného italského města, Bruno je kluk ze zapomenuté alpské vesnice. Jeden se každé léto vrací do hor s rodiči, druhý kopce nikdy neopouští. Sdílí lásku k majestátním vrcholům, složitý vztah k vlastním otcům a časem i husté plnovousy. Tak jako příroda roste, usychá a znovu vzkvétá, mění se i jejich přátelství. Ztráta v Pietrově životě ho po mnoha letech zavede zpět na venkov a opětovné setkání s Brunem změní jeho pohled na svět. Za adaptaci stejnojmenné knihy Paola Cognettiho o přerodu chlapců v muže, hodnotě přátelství a hledání smyslu života v tichu spektakulárních Alp či Himálaje, získali režiséři Felix van GroeningenCharlotte Vandermeersch Cenu poroty na festivalu v Cannes. (Aerofilms)

(více)

Videa (5)

Trailer 5

Recenze (54)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Európsky koprodukčný mix Skrotenej hory (bez sexu) a Medenej veže (bez poriadneho konfliktu). Dĺžka je možno prepálená, respektíve ide možno viac materiál pre minisériu, kde by sme sa v každej časti venovali jednému obdobiu a časové skoky by nepôsobili tak unáhlené. Herci sú uveriteľní a výborne chápu, o čo v scenári ide; o jedno veľké, celoživotné priateľstvo medzi dvoma mužmi.  Aj o tom je život, nielen o milostných vzťahoch. Implicitný náznak homosexuality tu síce je, ale pre ústrednú myšlienku o nezničiteľnom priateľstve je to v podstate jedno, akú majú obaja chlapi orientáciu. Nakoniec ale filmu najviac dominujú krásne zábery horskej prírody. 70% ()

Othello 

všechny recenze uživatele

Místy až nesnesitelně neinvazivní, čitelný a prostý příběh, jehož vyústění by se dalo charakterizovat jako "je to tak jak to je, nic proti ničemu a neuděláš nic". Můžete si do toho pak projektovat co potřebujete - cynický nihilismus o nemožnosti naplnění či motivační esoteriku o smyslu života v neustálém hledání. Dle toho se také bude odvíjet váš vztah k tomuhle filmu. Já ale jakmile vidím bílého evropana, jak neironicky nachází sám sebe někde v Nepálu, vydávám smrtelný chropot. ()

Reklama

nascendi 

všechny recenze uživatele

Pokojne plynúci dva a pol hodinový film z vysokohorského prostredia ma, ako je to už v poslednej dobe zvykom, nenadchol ani nesklamal. Nie je to film, ktorý by ma niečím prekvapil a dokonca ma ani ničím nezaujal. Prijal som ho ako sled dialógov a obrázkov, nebol som potešený krásnymi obrázkami prírody, lebo od hraného filmu očakávam niečo iné, ako od prírodopisného. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Trochu kýč (což ostatně u van Groeningena není nic nezvyklého), v tomhle konkrétním případě mi to ale nevadí. Vizuálně nádherné, formát obrazu tomu za mne dodává analogový dojem příjemného retra. Kdyby se redukoval, nebo zcela zmizel voiceover dospělého Pietra, byl by film o minimálně deset procent lepší. Ani přes relativně bohatou stopáž jsem se ale nenudil, což oceňuji slabší čtyřkou. (56th KVIFF) ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Vizuálne veľmi pekné, ale to som už minule povedal, že na pekné scenérie mi stačí aj Živá panoráma na RTVS, obsah hrá významnú úlohu, no za dve a pol hodiny ho bolo pramálo. Je to také rozjímanie o priateľstve a vzťahoch medzi otcom a synom. Film o horách a mužskom svete, ale nie pre každého muža. ()

Galerie (72)

Zajímavosti (3)

  • Film sa natáčal v talianskych Alpách, Turíne a Nepále počas siedmich mesiacov od leta 2021. (Arsenal83)

Související novinky

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa

21.06.2022

V úterý dopoledne proběhla další tisková konference k blížícímu se 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, na níž byli mimo jiné oznámeni členové porot jednotlivých soutěžních… (více)

V Cannes byly uděleny Zlaté palmy

V Cannes byly uděleny Zlaté palmy

28.05.2022

75. ročník prestižního Mezinárodního filmového festivalu v Cannes se uchýlil ke svému konci a dnes večer proběhl zakončovací ceremoniál celé letošní filmové akce, kde byli mimo jiné oznámeni vítězové… (více)

Reklama

Reklama