Osm hor

• Itálie Le otto montagne (více)
Trailer 4

Pietro je chlapec z rušného italského města, Bruno je kluk ze zapomenuté alpské vesnice. Jeden se každé léto vrací do hor s rodiči, druhý kopce nikdy neopouští. Sdílí lásku k majestátním vrcholům, složitý vztah k vlastním otcům a časem i husté plnovousy. Tak jako příroda roste, usychá a znovu vzkvétá, mění se i jejich přátelství. Ztráta v Pietrově životě ho po mnoha letech zavede zpět na venkov a opětovné setkání s Brunem změní jeho pohled na svět. Za adaptaci stejnojmenné knihy Paola Cognettiho o přerodu chlapců v muže, hodnotě přátelství a hledání smyslu života v tichu spektakulárních Alp či Himálaje, získali režiséři Felix van GroeningenCharlotte Vandermeersch Cenu poroty na festivalu v Cannes. (Aerofilms)

Trailer 4

Maynard.

Je s podivem, že sem vůbec dvou a půl hodinový dráma dokoukal na jeden zátah a pozor, dokonce bez usnutí :o). Kdo bych (podle názvu) čekal, že se tady bude lozit po horách, tak je vedle. Tady se sice na hory podíváš, ale jen párkrát a už vůbec ne na hory, kde ti jde o kejhák. Co teda vůůbec nechápu, tak proč je to takle dlouhý. Na druhou stranu, kdy se člověk mže podívat na italskej filmek. ()

Cermicek

Tak tohle byla lahůdka pro mě! Dal jsem si před výstupem na Chimborazo a nemohl jsem dospat! Jasně tady jsem trochu zaujatej, páč hory jsou srdcovka🏔️❤️, ale už jsem viděl zkazit i film z tohohle prostředí! To naštěstí nebyl tenhle případ!Tady se bavíme o velmi hezky ztvárněném příběhu přátelství, kde by si až jeden přál mít takového kamaráda “na život a na smrt”. Film je vyprávěn autenticky, nenuceně, plyne si svým tempem, nic nenuceného, nepřehrávaného..Žádnej diktát západu o diversitě/rovnoprávnosti apod. Zkrátka autentické vykreslení života v italských Alpách, což můžu s klidným svědomím potvrdit, neboť mám s tímto prostředím osobní zkušenosti! Bellissimo!👌 ()

Aljak

Úvodná fáza, kde boli Pietro a Bruno ešte malí chlapci, bola skvelá! Avšak po tom ako skočil dej vpred, keď sa z chlapcov stali muži, tak moje nadšenie upadlo. Dej sa dostal to akejsi slepej uličky a zo svižného filmu a stala tak trochu nuda. Jediné, čo udržiavalo moju pozornosť, boli majestátne scenérie Alp a bavila ma aj atmosféra Himalájí, ktorá aspoň trochu vytiahla zaujímavosť deju. Ale inak sa to dosť vlieklo. Už som len čakal, ako sa to medzi Pietrom a Brunom vyvinie - ale našťastie zostalo len pri priateľstve (prekvapivo). 3* ()

Lina

Podle názvu by se dal čekat příběh o horolezcích, jde ale prostě jen o dva kamarády, kteří se seznámili jako kluci v alpské horské vesničce. Jeden z nich tu prožil celý život, druhý se toulal po světě. Oba si hledali svoji cestu a našli ji v horách, i když každý v jiných a jiným zůsobem. Krásné záběry hor, výborně sladěná hudba. Vyprávění je pozvolné, bez dramatického zdůrazňování zvratů. Takový je vlastně jen konec, který je i proto nečekaně působivý. Jinak spíš 70 %. ()

aquiver

Snímek blížící se legendám Útěku do divočiny či Zkrocené hoře. Sice tu není tak akcentovaná kritika světa a vůbec se tu nevyskytuje homosexualita, tenhle příběh přátelství v Alpách a Himálajích má hodně co sdělovat i ukazovat. Divácky vděčná artovka s úžasnou hudbou - třeba tato scéna. Má to hloubku. A na konci vše viděné dává smysl. Nádherný příběh o životě zobrazující dlouhou trasu... 80 % ()

• Film sa natáčal v talianskych Alpách, Turíne a Nepále počas siedmich mesiacov od leta 2021. (Arsenal83)
  • Když Giovanni (Filippo Timi) a Pietro dokončí svou první túru, vidíme je, jak společně kráčejí po hřebeni směrem od vrcholového kříže. Stejný záběr se stejným sněhovým útvarem je později vidět se starším Pietrem. (Johnny.ARN)

Související novinky

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa

21.06.2022

V úterý dopoledne proběhla další tisková konference k blížícímu se 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, na níž byli mimo jiné oznámeni členové porot jednotlivých soutěžních… (více)

V Cannes byly uděleny Zlaté palmy

V Cannes byly uděleny Zlaté palmy

28.05.2022

75. ročník prestižního Mezinárodního filmového festivalu v Cannes se uchýlil ke svému konci a dnes večer proběhl zakončovací ceremoniál celé letošní filmové akce, kde byli mimo jiné oznámeni vítězové… (více)