Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1519 se Hernán Cortés chystá na výpravu do Nového světa. Dva hledaní podvodníci Miguel a Tulio obehrají pomocí falešných kostek námořníky a před pronásledováním se ukryjí do sudu, který je vzápětí naložen na Cortésovu loď směřující ke břehům legendárního Eldoráda. Když je posádka objeví, jsou vsazeni za mříže. Miguelovi se podaří jablkem podplatit Cortésova koně Altiva, aby jim pomohl k útěku. Kůň se nedobrovolně stane jejich společníkem, když se snaží chytit hozené jablko a spadne přes palubu. Po mnoha dnech dorazí k břehům Ameriky. Všichni tři zlákáni vidinou neuvěřitelného bohatství se vydají džunglí za pokladem ztraceného zlatého města. Čeká je tam nejdůležitější rozhodnutí jejich života - zda dají přednost bohatství před opravdovým přátelstvím. (TV Nova)

(více)

Recenze (69)

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Videno strasne dávno v televizi, ale stale si pamatuju, ze se mi to tehdy hodne libilo, hlavne kvuli nezvyklemu prostredi spanelskymi conquistadory dobyvane dzungle jizni ameriky.. eldorado bylo patricne tajemne, nekdy trochu temnejsi nez obvykle animace, zaporak byl sice od zacatku videt a bylo take videt, ze to neni od zadneho hlavniho studia, (i co se jednoducheho deje tyce), ale svoje kouzlo to melo. Nevim jake bych dal hodnoceni ted, ale takhle 4 ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Eldorado je animovaná produkce studia DreamWorks z doby, kdy u Disneyho odpočívali po Tarzanovi (po kterém dnes pes neštěkne), s dost pohlednou animací a s poměrně obvyklými a pro dětský film poměrně důležitými písničkami Eltona Johna a pro dětský film poměrně zbytečnou hudbou skladatelské dílny Hanse Zimmera a příjemným přispěním dalšího současného velikána Johna Powella, kterou si užijete jen pokud půjdete do kina - ale i tam vás bude „otravovat“ český dabing, takže Branagha nebo Klinea si neužijete a hodnocení tak stejně nebude takové jaké by mohlo být (mluvím o té dospělejší části publika). Ale pokud potřebujete zabavit svá dítka, abyste mohli v klidu uvařit oběd nebo tak něco, rozhodně neprohloupíte a děti si odnesou klasické ponaučení (protože je od pohledu jasné, kdo že to bude ten zlý a kdo ten hodný a hádejte kdo vyhraje:)) a naučí se něco o krvavých mayských rituálech, i když uvidí jen dva šrámy a pár kapek krve;) ()

Reklama

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Vtipné to bylo, hlášky nebyly vůbec špatné, animace pěkná, hudba na úrovni, jen to někdy po polovině začalo ztrácet dech. Dojezd do konce už byl téměř na okraji nudy. S nabízenou legendou o El Doradu šlo udělat rozhodně více, než nám předvedla trojice režisérů. Těch pětadevadesát milionů vražených do filmu není nikde vidět, a nakreslit zlatý palác přece stojí stejně jako nakreslit jej nepozlacený :P ... Celé to působí nedotaženě, uspěchaně (mimo první polovinu) a proto přes průměr jít nemůžu. ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

| Scenár: Ted Elliott, Terry Rossio | Hudba: Elton John, Tim Rice, Hans Zimmer, John Powell | Produkcia: Brook Breton, Bonne Radford | Distribúcia: DreamWorks Pictures | Štúdio: DreamWorks Animation, Stardust Pictures | Rozpočet: 95 miliónov $ | Tržba: 76,432,727 $ | Krásna, nápaditá, zábavná rozprávka s úžasnou hudbou. Tak čo tomu chýba? Nejaká záhadná výnimočnosť. Výnimočnosť, ktorá robí z diela najväčších majstrov nesmrteľnú klasiku. Road to El Dorado sa ňou nestal. Vidieť to aj na tržbách. Preveľká škoda. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $95miliónovTržby USA $50,863,742Tržby Celosvetovo $76,432,727║na tržbách je vidieť ako v novom tisícročí začala ubúdať záujem o animované rozprávky, nech boli akokoľvek kvalitné, je to smutné, lebo CGI nemôžu zabávať večne _Dobrodružne ladená rozprávka, čo má svoje čaro a vtipnosť vďaka výborne zostavenému príbehu. /70%/ ()

Galerie (132)

Zajímavosti (9)

  • Na začiatku je spomenuté, že sa odohráva v roku 1519. Hernán Cortés však svoje výpravy viedol v rokoch 1506, neskôr 1517, a na spomínanú Kubu sa plavil v roku 1518. Cortés zničil civilizáciu Aztékov, vo filme však ide o Mayov. (toi-toi)
  • Eldorado má původ ve Španělštině a znamená v překladu "Zlatá země". Celá legenda má zřejmě původ u indiánů obývajících břehy jezera Guatavita, kdy jejich náčelník ze sebe obřadně smýval zlatý prach ve vodách jezera. (dienow)

Reklama

Reklama