Klasický horor

• Itálie A Classic Horror Story (více)
Trailer

Pět přátel cestuje v karavanu, aby dosáhli společného cíle. Začíná se stmívat a aby se vyhnuli mrtvé zvířecí zdechlině, náhle narazí do stromu. Když přijdou k vědomí, ocitnou se uprostřed ničeho. Cesta, po které jeli, zmizela a je tu jen hustý, neproniknutelný les a dřevěný dům uprostřed mýtiny, který, jak zjistí, je domovem kultu, z něhož mrazí v zádech. (JasonCZ)

Trailer

EvilPhoEniX

You Feel like you have already seen it!Classic Horror Story měl veškeré předpoklady stát se výborným hororem a rozhodně není špatným, avšak já jsem trochu v rozpacích a budu tentokrát s hodnocením přísnější.Italský nádech filmu sluší, potěší nádherné rurální teritorium ( božský LES!), skvělá hudba, hezké masky, impozantní chata ( Jeníček a Mařenka ?), docela netradiční příběh s překvapivým zvratem, sirény a tmavě rudá!! ( Zdravím Argenta) a příjemné hororové odkazy. Neplést si vykrádačku s poctou, to je jasný záměr tvůrců.Film má už od začátku nádech Texaského Masakru a pomalu odkazuje na různé exploitationy a hixploitationy, což je můj nejoblíbenější subžánr, takže logicky jsem se na tenhle film opravdu těšil. Kde se to přepne v jakousi variaci na Asterův Midsommar, tohle vše je v pořádku, ovšem to na mě působilo, že Leatherface nechal motorovku v kůlně a moc si nedokážu vysvětlit, proč Hixploitation z Itálie se bojí Gore víc než já pavouků?!!!Když už hodlají tvůrci do filmu dát Torture, tak proč má vše zůstat na divákově představivosti ? Ok čtenářům knížek to možná nevadí, ale já se po 5 letech těšil na pořádné Gore ( Tady krev měla stříkat z obrazovky až ke mně do obýváku!!) a to zůstalo kdesi v náznacích, v tomhle film rozhodně nenaplňuje svůj potenciál a že by se jednalo o intenzivní divočinu či nepříjemnou hororovou atmošku, se také vyloženě říct nedá, což je škoda, protože našlápnuto měl film dobře, spousta jiných věcí ( hudba, prostředí, vizuál, děj) tu funguje, ale mně to nestačí. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak je to asi jako jít do bordelu a nechat si tam polechtat koule od šlapky, ale k felaci nikdy nedojde.• Příběh 3/5, Akce 2/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 3/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5. 6/10. ()

xxmartinxx

Pomalý rozjezd, málo krve (nic proti horům, ve kterých neteče krev, ale nesmí to vyvolávat dojem, že se z opatrnosti uhýbá pohledem). A ty meta řeči... nevím... je riziko zastavit film jen kvůli meta dialogům, a tady to moc nevyšlo. Někdo tak posedlý horory jako záporák by měl navíc vědět, že final girl vždycky vyhraje - jeho představa o hororu, kde se prostě zabíjejí turisti, dokud nejsou mrtví, je vlastně dost zvláštní. 2 a 1/2 ()

tron

Až do „toho“ zvratu dobré. Bohužiaľ nie zázrak, na to sú postavy priveľmi nudné, dialógy nezáživné, vzťahy medzi hrdinami podpriemerné a scenár klišé. Ale veľa toho zachraňuje mix mojich asi najobľúbenejších hororových subžánrov: hixploitationu a folk horroru. Postupné vyvražďovanie (hoci mdlých) postáv má niečo do seba, je správne nepríjemné, drsné a naturalistické. Bohužiaľ, po spomínanom twiste to úspešne pochovali. Ale 2* si Klasický horor nezaslúži. Asi. ()

Eliott

Přestože film odkazoval na celou řadu již natočených hororů a různé věci si z nich propůjčoval,  Klasický horor pro mě byl stále velkým překvapením. Děj byl dosti dobrý a já už od začátku pomalu hádal o jaký druh hororu asi půjde. Nápověd tu bylo mnoho, ale zvrat na závěr jsem tedy opravdu neočekával. Následná msta, která je pro Matildu (hvězdu hororu Revenge) již natolik typická, byla pro diváka na pohled velice uspokojivá a já tak dokonce na chvíli váhal, neudělím-li pět hvězd. Závěr mi ještě naservíroval poslední překvapení, ale to už jsem příliš neuvítal a celý film to ukončilo ,,pouze" důstojně. Kdyby však namísto finálních 5-10 minut došlo k dalšímu střetu se zaporáky, pravděpodobně bych udělil i plný počet. Nutno však říci, že i takhle jsem stále velmi spokojen. 80% ()

J*A*S*M

Klasický horor vyvolával svým meta názvem a meta trailerem (ten lákal na jakýsi mišmaš Texaského masakru a Slunovratu, okořeněný ambicemi Chaty v horách) očekávání velkého zvratu, který vše postaví na hlavu, takže rozhodně nebudeme mít co dočinění s "klasickým hororem". Paradoxně, kdyby to klasický horor byl, líbil by se mi minimálně o hvězdičku více. Ten zvrat je sice konceptuálně hezký, ale paradoxně bere snímku veškeré jeho předchozí kouzlo. Ta krásná letní atmosféra jižní Itálie, tajemno kolem záhadného lesa, opuštěná chata, nevysvětlitelné jevy, divný kult ... to všechno zadělávalo na super horor, přesně jaký mám rád, byť by se nejednalo o nic originálního. Vlastně se mi v první hodince stopáže hlavou honily myšlenky, že se dívám na nejlepší/nejděsivější letošní hororový kousek. Po zvratu to sice lehce originální je (byť nijak šokantně, určitě už jsem někdy něco podobného viděl), ale veškerá ta dosavadní atmosféra je po něm v háji. Myšlenka dobrá, ale nedotažená tak, aby výsledný tvar opravdu fungoval jako celek. ()

• Při hromadné hostině si lze všimnout, jak většina strávníků pouze předstírá, že jí a pije. (Maraboy)