VOD (1)

Pět přátel cestuje v karavanu, aby dosáhli společného cíle. Začíná se stmívat a aby se vyhnuli mrtvé zvířecí zdechlině, náhle narazí do stromu. Když přijdou k vědomí, ocitnou se uprostřed ničeho. Cesta, po které jeli, zmizela a je tu jen hustý, neproniknutelný les a dřevěný dům uprostřed mýtiny, který, jak zjistí, je domovem kultu, z něhož mrazí v zádech. (JasonCZ)

Trailer

korbitch22

Bizarní žánrový megamix který slouží jedinému a to složit poctu hororovému umění. Režisérovi se musí nechat, že si s divákem doslova vytírá prdel. Ačkoliv se to celé může zdát jako kopie všeho, co jste viděli dříve, je Klasický horor opravdu místy děsivý horor s několika šílenými momenty. Atmosféra hustá jako prase, při siréně jsem si vybavil ten skvělý mrazivý feel z nového Lesního ducha nebo Silent Hill. Ve filmu vidíte Slunovrat, Blairwitch, Texaský masakr a další a další horory. Celé je to tak napínavé, že jsem nevěnoval pozornost jasným odkazům na pointu a ta mě rozbila. Není sice vůbec originální a opět odkazuje na další desítku jiných filmů, ale tvůrcům se předešlý děj, napětí a strach daří stupňovat takže 90% filmu věříte tomu co se děje a za to si zaslouží tvůrci respekt. Výtku mám k tomu, že mě paradoxně tenhle styl mysteriózního hororu (Slunovrat) úplně nebere a tvůrčí duo sem tam děj zbytečně natahuje, plus úplný konec taky nic moc. Ale jakmile se hlavní hrdinka chopí brokovnice slintal jsem blahem. Navíc famózní soundtrack, ruchy a skvělá kamera. Mám rád tyhle odvážné pokusy. Půl * nastřelím nahoru.70%. ()

Praxis

To byl teda pořádnej bizár. První dvě třetiny filmu jsou prostě skvěle vygradovanou atmosférou o jedné sektě, která se vyžívá v krvavých jatkách. No a ta závěrečná třetina je prostě... ultimátní bizár, která totálně zparoduje tu hutnou atmošku předchozích 60 minut a převrátí ji naruby. Vůbec nevim, co si o tom mám myslet :-D 50% ()

moviefreak

Cez 50 minúť musíte čakať kým sa niečo poriadne stane a potom je koniec. Trailer sľuboval Taliansky masaker motorovou pílou, po ktorej vám doslova krv potečie monitorom a PRD. Áno film je pekne nakrútený, je tam skvelý les, tvorcovia sa vyhrali s hudbou a zvukmi ale to najdôležitejšie tam nie je. Ani gore, ani priemerný príbeh, ani sympatický herci, ani poriadny kill count... ()

xxmartinxx

Pomalý rozjezd, málo krve (nic proti horům, ve kterých neteče krev, ale nesmí to vyvolávat dojem, že se z opatrnosti uhýbá pohledem). A ty meta řeči... nevím... je riziko zastavit film jen kvůli meta dialogům, a tady to moc nevyšlo. Někdo tak posedlý horory jako záporák by měl navíc vědět, že final girl vždycky vyhraje - jeho představa o hororu, kde se prostě zabíjejí turisti, dokud nejsou mrtví, je vlastně dost zvláštní. 2 a 1/2 ()

Astaroth12

Bol som plný očakávania, keď sa jedna o horor z Talianskej produkcie a tú mam veľmi rád. Ale ako to už býva, že nemaj príliš veľké očakávania, aby si potom nebol sklamaný. A to je i môj prípad. Začína to ako pach krvi či hory majú oči, potom to pripomína filmy z uzatvoreného spoločenstva ako The Wicker Man alebo Midsommar . A sú tu odkaz na viacero znamych hororov. čo vzdy len uvítam. Vizuál je bravúrny, ako keby som pozeral taliansky horor z jeho najväčšej slávy. Kamera bola tiež úchvatná a herci ma vyložene nesrali, takže v tomto bolo všetko v pohode. I keď som tušil, kto je za tým pointa i zvrat má trocha prekvapili, bola zaujímavo originálna. Dosť dlho film necháva diváka na pochybách, lebo plynie dosť nejasne a preto tá koncovka bola vynaliezavá. To boli všetko pozitíva a mám len jedno negatívum, zato je, ale podstatné. Film ubieha neskutočné pomaly, chce si pritom budovať atmosféru, ktorá sa mu, ale nedarí vobec naplniť, tak ako by mal. A nielenže atmosféra je tu slabá, nato, že je tu parádny vizual, ale aj krvavosťou sa veľmi šetrilo. Ani by mi to tak nevadilo, keby sa to sem tak veľmi nepýtalo. Je tu niekoľko zaujímavých momentov, ako vyrezanie oči či kovová maska zabodnutá do hlavy. Ale i keď to pekne znie, všetko podstatné sa deje mimo zaber, takže divák si to môže už len domyslieť. Jediná scéna, ktorá u mna rezonovala bola tá, kde bolo odstrelene to dievča. Takých tu malo byt, ale viacej. Ten koniec, keď holčina išla po pláži a udivení ľudia sa na nič ine nezmohli, len ju natáčali na telefón, to bolo celkom trápne. No nič, čakal som o niečo väčšiu divočinu. Takže. len za silne 3* a to som celkom myslel, že by sa mohlo jednať i o 5* záležitosť, čo, ale nemal šancu naplniť. ()

• Při hromadné hostině si lze všimnout, jak většina strávníků pouze předstírá, že jí a pije. (Maraboy)
  • Film byl natočen v Římě a v Lese stínů (Foresta Umbra) v národním parku Gargano. (ČSFD)