poster

Avere vent'anni

 • anglický

  To Be Twenty

 • anglický

  Being Twenty

Drama / Komedie / Erotický

Itálie, 1978, 94 min

 • Karlos80
  ****

  Toto, jak už poznamenal Slasher, je velká směsice hned několika žánrů, které byly tehdy v Itálii populární. Sexploitation fraška, společensko-politická komedie a nakonec i něco ve stylu "revenge" exploitation fláků "Last House On The Left" nebo "I Spit On Your Grave"! Celé je to poněkud divné, ale příjemně se na to kouká. V hlavních rolích dvě nádherně a neuvěřitelně horké evropské erotické herečky Carati a Guida. Zadeček blonďatého anděla Guidy v krátkých jeansách byl přímo skvostný, jinak je tu pěkné divoké a frivolní dobrodružství dvou mladých naivních lidí, návyková titulní melodie, hodně nahoty, nezávazného sexu, perverze, do toho nějaká hippie komuna, drogy, prostituce, policejní šťára a konec, ten tragický konec. Holkám jste prostě museli od začátku fandit v tom, jak se protloukali svým mizerným životem, se kterým chtěli skončit, poté co stopem odjeli směr Řím. Film je ale hlavně znám díky svému značně nihilistickému, šokujícímu, drsnému a nelítostnému finále, který si prostě zapamatujete navždy, toto bych ani ve snu nečekal. Divný konec (který měl svého času v Itálii velký problém s cenzurou), který zde nesedí zvláště pak poté, jakým poklidným spíše komediálním směrem a tónem se film do té doby vyvíjel. Fernando Di Leo, režisér skvostných poliziesco hitů 70. let, opět překvapil, jak jinak!(23.9.2010)

 • Peabody

  Kuriozní je, že existuje anglicky namluvená verze pro USA, která končí happyendem, odjezdem dívek stopem pryč a původní konec je přestříhán někam do třetiny, pochopitelně je o něco zkrácen. Takže vznikla veselá komedie o dvou krásných holkách v Římě, které se baví, tančí po Španělských schodech, občas něco čórnou, zapletou do takové divné partičky, občas se s někým pomilují, pak je policie sebere, pustí s varování a ony odjedou jinam. Inu americký trh je mocný a sám musím říci, že tahle verze je konzistentnější pokud jde o styl vyprávění.(7.5.2016)

 • ARI50
  *

  No normal dvě slečny ve světě, stopujou kradou svádí prostě normálního typu než se to rozjede pak už to ani normál není , blondýnka byla pěkná to se musí nechat. Konec byl odporný a nechutný.(30.3.2017)

 • RetroMan
  ***

  Film připomíná Řecké fíky, taková ta lechtivá letní romantika o dovádění a užívání si nezávazné erotiky. Občas se najdou i humorné scénky (hlášky vedoucího komunity Nazariota, výslech policejního komisaře), najdou se i zajímavé anarchisticko-liberální názory (TV štáb na natáčení v komunitě). Dalo se na to koukat. Ten film by měl především varovat před nezávazným životem a nestydatou provokací. Očekával jsem tedy ten konec a bylo mu učiněno zadost.(28.2.2012)

 • Slasher
  ***

  Tohle není horor, ale takový sedmdesátkový, taliánský mix erotiky, výstřední story a exploitation. Navíc ještě takových různých společenských narážek a místy až jakýchsi filozofování. Celkově teda zaručený, podivný mišmaš, jaký mohl vzniknout jen a pouze v téhle době. Dvě naivní a bezstarostně si užívající mladý roštěnky spolu přicestují do Říma, kde se dostanou do jakéhosi doupěte, kde se jen fetuje, šuká (nebo nešuká), medituje, prostě si tam každý dělá co chce a povětšinou se nachází ve stavech mimo realitu. Holky jsou nadržený a chtějí si zapíchat (nebo možná jen jedna z nich), ale prostě ne a ne tady najít někoho, kdo by je byl schopen uspokojit. Tu jeden spící a nereagující hezounek, tu jeden zameditovaný bláznivý pošuk, tu dva týpci s nic moc výdrží. A protože holky musejí něčím přispívat do týhle feťácký komunity, začnou prodávat encyklopedie... Bum, je tady policejní zátah, bum, připravte se na nečekaný, krutý konec (právě díky tomu jsem se o tomhle filmu dozvěděl - doporučil Eli Roth v rámci nějakého Q&A, když se ho někdo zeptal na nejvíc šokující/ nechutný/ nepříjemný flicky). Prapodivná záležitost je to, nevím ani jestli doporučit nebo ne.(2.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace