Země potomků

(festivalový název)
  • Itálie La terra dei figli (více)

Nastal konec civilizace, voda a země jsou otrávené a plné mrtvol, přežít je téměř nemožné. Mezi několika málo přeživšími jsou otec a syn, kteří žijí v chatrči na břehu hnijícího jezera. Otec je tvrdý, málomluvný a syn, který ani nemá jméno, se ho bojí. Chlapec otce špehuje, když si každou noc píše do deníku slova, která syn nedokáže přečíst. Když otec zemře, utíká chlapec k čarodějnici, aby se od ní naučil čelit okolnímu světu a našel někoho, kdo dokáže otcův deník přečíst. Venku se setká se dvěma bratry, kteří obdělávají půdu a v opravdové kleci vězní dívku jménem Maria. Chlapec prchá s Marií do velkého stavení obývaného skupinou přeživších, kterou vede nelítostný vůdce. Ten vyšle Kata, jehož úkolem je chlapce zabít... a nebo prokázat, že soucit a úcta k ostatním živým bytostem mají stále ještě místo v srdcích přeživších mezi troskami civilizace. (mac000)

jefff

Za mě až nečekaně překvapivě kvalitně zpracované sci-fi s dobrou hudbou, atmosférou a skvělým hereckým výkonem ústřední postavy. Co do scénáře se nejedná o nic extra nápaditého, ale příběh baví svou autenticitou a bezradností. Nezamrzí ani poměrně malé množství exteriérů a všednost lokací. ()

Goldbeater

Se Zemí potomků po formální stránce není nic špatně a nechce se mi proti ní říct křivého slova, ale dějově je to celé vlastně jen sled všeho, co jsme už viděli ve spoustě jiných a daleko poutavějších postapokalyptických filmů, takže ve finále má jen velmi málo nového co divákům nabídnout. A mně to už moc nestačilo. [KVIFF 2021] ()

maitton

Hlavní roli chlapce ztvárnil fantastický Leon Faun. Jedná se o jeho první film vůbec a také se věnuje na YouTube tvorbě rappu, je nadějnou novou hvězdou italské kinematografie. Celkové natáčení fimlu trvalo asi 8 týdnů a 5 měsíců postprodukce, exteriéry jsou v severovýchodní Itálii. ()