Líbánky bez ženicha

Feeling Minnesota

Medové týždne bez ženícha

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA, 1996, 99 min

Red, drogový dealer a pasák, nutí svoji tanečnici Freddie (Cameron Diaz), aby se provdala za Sama, který pro něj pracuje. Pokud se Freddie za Sama neprovdá, Red ji zabije, jelikož mu dluží peníze. Když se vše schyluje ke svatbě, příjíždí Jjaks, kterého povzala matka(Jjaks je mladší brácha Sama a žije s otcem, protože, když byl Jjaks malý, jejich rodiče se rozvedli a matka se rozhodla, že si nechá staršího Sama). Z toho Sam nemá radost a ví proč. Po obřadu se Freddie seznámí s Jjaksem. A jak je to dál, tak na to se musíte podívat sami. Ani to není složité, jen trochu zamotané, ale hlavně je to celé trochu šílené. Možná je to béčkovej film, ale rozhodně se na něj dívat dá, stejně jako na vždy pěknou Cameron. Občas je potřeba trochu vypnout a podívat se na něco trochu crazy. Hláška z filmu: Trochu doleva, trochu doprava, trefa! (museli byste vidět :) ). Moje hodnocení: 65%.(4.5.2008)

• 5150

tak nevím.. podobné žánrovky mám hodně rád a tahle myslím měla slušné šance stát se výbornou černou komedií.. jenže po vcelku dobrém rozjezdu, to nějak drhne a není to ono.. a teď když tohle píšu, už ani nevím jak to vlastně dopadlo.. každopádně herecké obsazení je asi tím jediným důvodem, proč tenhle film zkusit..(7.12.2007)

• Haymar

Věřím, že tvůrci měli jen samé čisté úmysly, stejně tak lakavé herecké obsazení slibovalo solidní podívanou... Bohužel po slibném rozjezdu tomu celému nějak spadne řetěz a divák pak už jen zoufale sleduje nezáživný maglajz a v půlce filmu už vůbec netuší kdo? co? proč? a jak?... A je mu to vlastně úplně fuk!(20.4.2009)

• ivishka

Jediným hezkým momentem ve filmu byla hudba J.R.Cashe. Jinak to bylo zase takové jakoby o ničem. Ano určitě jsou sourozenci co se nemusí mít v lásce, ale že by se k sobě takhle chovali? Tady je další velmi průměrný filmový snímek, který Keanu přijal. Cameron celkem slušela role potvory. Konec dobrý, všechno dobré...jak jinak.(27.10.2012)

Ohromné překvapení. Laxně zrežírovaný, ale přesto velmi povedený film, který bych ovšem raději než viděl četl. Děj a zejména začátek je napěchovaný ohromným množstvím nápadů, které se ve vysokém tempu střídají, takže nudit tenhle film určitě nebude. Vždyť v prvních pár minutách dojde k nechtěné, z jedné strany donucené a ne zrovna šťastné svatbě (Freddie - Sam), na kterou přichází svému bratrovi pogratulovat mladý Jjaks. Na svatbě je skvěle vykreslena ohromná soupeřivost mezi oběma bratry. Netrvá to však dlouho, sotva pár minut a Jjack se dá s Freddie dohromady, dokonce dojde k sexu. V několika dalších minutách si Jjacks "vypujčí" cizí automobil, vykrade benzínovou pumpu (podle hlasu je však identifikován), aby mohl koupit svatební dar a nakonec mu zemře matka. A tohle byl opravdu jen nástin první krátké části. Útlum nepřichází a scénář hazí jedno eso z rukávu za druhým. Díky velikému nadhledu, dobrým nápadům, příjemnému ději a skvělému obsazení jsou Líbánky bez ženicha opravdovým překvapením. Mohl bych je přirovnat k Pravdivé romanci, jenže kvalitativně jsou od sebe tyto dva snímky velmi daleko. Slabší čtyři hvězdičky.(4.12.2007)

• - Mimo jiné se také natáčelo v losangeleském hotelu Ambassador 3400 Wilshire Boulevard. (Terva)