Líbánky bez ženicha

• USA Feeling Minnesota (více)

Když byl Jjaks malý, rodiče se rozvedli a matka se rozhodla, že si nechá staršího Sama a mladšího Jjakse poslala bydlet k otci... Filmový příběh nám odhalí mučivý vztah dvou bratrů - Sama a Jjaksa a mladé ženy Freddie, která se dostává mezi ně. Příběh začíná jednotvárnou neromantickou svatbou Sama a Freddie. Freddie však svého nastávajícího nenávidí. Houževnatá mladá blondýnka sní o lepším životě v Las Vegas. Ke svatbě byla přinucená jako trest za krádež peněz. Na svatbu přichází í Samův bratr Jjaks, který se vrací domů po dvaceti letech. Nedůvěra a rivalita se mezi Samem a Jjaksem nevytratila ani po letech. K velké nevůli Sama přeskočí mezi jeho ženou a Jjaksem jiskra a netrvá dlouho, co Freddie a Jjaks spolu utečou... (oficiální text distributora)

ivishka

Jediným hezkým momentem ve filmu byla hudba J.R.Cashe. Jinak to bylo zase takové jakoby o ničem. Ano určitě jsou sourozenci co se nemusí mít v lásce, ale že by se k sobě takhle chovali? Tady je další velmi průměrný filmový snímek, který Keanu přijal. Cameron celkem slušela role potvory. Konec dobrý, všechno dobré...jak jinak. ()

Jara.Cimrman.jr

Jako hrdý majitel filmového nevkusu jsem se u tohoto snímku opět dokázal pobavit víc, než většina obyvatel planety CSFD. Mne totiž jiskření mezi pohodovým Jjaksem a vychytrale krásnou Frankie („Přišel sis pro mě? - Ani tě neznám. - Přišel sis pro mě!“) připadalo dost zábavné na to, abych musel šetřit hvězdami. ()

5150

tak nevím.. podobné žánrovky mám hodně rád a tahle myslím měla slušné šance stát se výbornou černou komedií.. jenže po vcelku dobrém rozjezdu, to nějak drhne a není to ono.. a teď když tohle píšu, už ani nevím jak to vlastně dopadlo.. každopádně herecké obsazení je asi tím jediným důvodem, proč tenhle film zkusit.. ()

JJ.Gibson

Už je to delší doba, co jsem viděl film z 90. :) Musím říci, že jsem se v Feeling Minnesota chvílemi ztrácel, spoustu podvodů nadruhou a většinou velmi bizardních a k tomu všemu spoustu, řekl bych na můj vskus, trochu kostrbatých zvratů. A dále tu máme postavu Sama Claytona, kterej byl vážně perfetní blb a magor :) Dohromady to dává docela slabé tři ***, bohužel. ()

Dudek

Ohromné překvapení. Laxně zrežírovaný, ale přesto velmi povedený film, který bych ovšem raději než viděl četl. Děj a zejména začátek je napěchovaný ohromným množstvím nápadů, které se ve vysokém tempu střídají, takže nudit tenhle film určitě nebude. Vždyť v prvních pár minutách dojde k nechtěné, z jedné strany donucené a ne zrovna šťastné svatbě (Freddie - Sam), na kterou přichází svému bratrovi pogratulovat mladý Jjaks. Na svatbě je skvěle vykreslena ohromná soupeřivost mezi oběma bratry. Netrvá to však dlouho, sotva pár minut a Jjack se dá s Freddie dohromady, dokonce dojde k sexu. V několika dalších minutách si Jjacks "vypujčí" cizí automobil, vykrade benzínovou pumpu (podle hlasu je však identifikován), aby mohl koupit svatební dar a nakonec mu zemře matka. A tohle byl opravdu jen nástin první krátké části. Útlum nepřichází a scénář hazí jedno eso z rukávu za druhým. Díky velikému nadhledu, dobrým nápadům, příjemnému ději a skvělému obsazení jsou Líbánky bez ženicha opravdovým překvapením. Mohl bych je přirovnat k Pravdivé romanci, jenže kvalitativně jsou od sebe tyto dva snímky velmi daleko. Slabší čtyři hvězdičky. ()

• Mimo jiné se také natáčelo v losangeleském hotelu Ambassador 3400 Wilshire Boulevard. (Terva)