Chraňte se před cestou do Valkenvanie. Zvláště když jste bankéř, protože soudce v tomto kdysi bohatém, ale dnes rozpadajícím se městě finančníky nenávidí a bez milosti trestá. Chris Thorne se této chyby samozřejmě dopustí při cestě do Atlantic City. Dálnice není průjezdná, takže se spolu s ambiciózní advokátkou, kterou chtěl okouzlit, a s klienty z Brazílie vydá po neznámé cestě. Udělá dopravní přestupek a stojí před soudem. Alvin Valkenheiser má pro lidi z finančního světa pouze jediný rozsudek - trest smrti. Předtím je však čeká absurdní hladomorna, připomínající gotické romány. (Warner Home Video CZ)

RedBoryyys

Začátek trošku suchý,ale pak jsem se nestačil divit.Dávám plný počet,protože nic takového jsem ještě nikdy neviděl... ()

huriccan

vše závisí na momentální náladě, úhlu pohledu a tak.. Klidně pak můžete filmu dát i pět hvězdiček, protože svůj účel plní na sto procent. Osobně si myslím, že lidi co ho hodnotí hůř jak dvěma, ho možná ani neviděli ()

RoyBatty444

Valkenvania - Die wunderbare Welt des Wahnsinns. Nechutný Aykroyd so strašidelnou dráhou a zmylom pre rap a nenávisťou voči bankárom čo je nakoniec úplne irelevantné. Dá s zabaviť ak je na teto druh humoru nálada. ()

PORTER44

Skvělé herecké obsazení samí komici Ch.Chase,J.Candy,D,Aykroyd ale film je komediální průměr.Pár scén s nadsázkou docela zábavných s hororovým nádechem a dobrými maskami,hlavně soudce je pěkná obluda. ()

Khotzilla

Jako vždy dokonalý Dan Aykroyd, fantastická dvojrole Johna Candyho, naprosto úchylná scenerie, excelentní černý humor, dotažený popravčí stroj, vynikající vizuální stylizace, půvabná Demi Moore, Chevy Chase sice zoufale stejný jako vždycky, ale nijak průšvihový - a přesto to celé dohromady nějak nefunguje, jak by mělo a mohlo. Škoda. Rozhodně existují stovky horších filmů a mraky nudnějších komedií (mně osobně třeba "příbuzný" Beetlejuice připadá mnohem horší). Pár nelogičností a hluchých míst to sráží. Přesto roztomilá obskurnost. ()