Chraňte se před cestou do Valkenvanie. Zvláště když jste bankéř, protože soudce v tomto kdysi bohatém, ale dnes rozpadajícím se městě finančníky nenávidí a bez milosti trestá. Chris Thorne se této chyby samozřejmě dopustí při cestě do Atlantic City. Dálnice není průjezdná, takže se spolu s ambiciózní advokátkou, kterou chtěl okouzlit, a s klienty z Brazílie vydá po neznámé cestě. Udělá dopravní přestupek a stojí před soudem. Alvin Valkenheiser má pro lidi z finančního světa pouze jediný rozsudek - trest smrti. Předtím je však čeká absurdní hladomorna, připomínající gotické romány. (oficiální text distributora)

JohnnyD

Chevy Chase, John Candy, Dan Aykroyd, Demi Moore ... a asi najhorší scenár generácie. Nečudujem sa, že od konca sedemdesiatych rokov scenár márne cestoval z ruky do ruky producentov. Zrejme v roku 1991 už nadobudol taký kultový status "zakázaného", že to niekto v delíriu povolil nakrúcať. Ťažko tú beznádej popísať, azda by len bolo vhodné zdôrazniť, že za celých 90 minút sa vo filme nenachádza nič vtipné (a to by som zdôraznil prvé tri mená v hereckom obsadení!!!), len šialený egocentrizmus Dana Aykroyda, ktorý si plní dlhoročný sen za veľa mega. Márnenie potenciálu geniálneho castingu. ()

Visáč

Šílená potrhlost vyhřezlá z kokaínom nahlodanej mysle Dana Aykroyda a jeden z tých filmov, na ktoré by hlavné herecké hviezdy radšej zabudli a vymazali ich zo svojich CV-čiek. Napriek tomu (alebo práve preto?) nemožno tejto aykroydovine uprieť isté zvrátené čaro. K zábavnejším WTF momentom patrí John Candy v dvojroli a poněkud "out of place" raperské číslo Digital Underground s mladým 2pacom v zostave. ()

Oskar

Když si vyhledáte jakýkoli žebříček nejhorších filmů 90. let, zcela určitě v něm najdete Showgirls, Striptýz a... Nic než trable. Možná neprávem. On je to hodně osobitý film a záleží na každém, zda to přijme. Podle mě není až tak špatný, jak se obecně soudí, spíš se nestrefil do správné doby. Aykroyd měl scénář napsaný už na konci 70. let, přemýšlel o krapet jiném obsazení a hlavně jiném kontextu doby. Kdyby ten film natočil před Krotiteli duchů, Beetlejuicem nebo Addamsovou rodinou, asi by víc diváků přijalo jeho makabrální kouzlo, vizuální stylizaci a černý humor. Ale v roce 1991, po dlouhé sérii fantastických komedií a v době upadajícího zájmu o Chevyho Chase... to už bylo s křížkem po funuse. 60% ()

dobytek

Divnej film. Takhle promrhat komediální talent Johna Candyho a Chevyho Chase v jednom filmu, to se jen tak nevidí. Já čekal, že to bude něco ve stylu Bláznivý dovolený, ale tohle je úplná fantasmagorie a hlavně mi to nepřipadlo vůbec vtipný. To hodnocení na imdb (3,7/10) se mi zdá trefnější, než zdejších 60%... ()

Trellíno

Velice příjemná, lehce černá komedie s Chevy Chasem, pro kterého mám prostě slabost a tak se mi tento film velice líbil. Dan Aykroyd si zde pro sebe uspořádal filmařský víceboj, když si sám napsal scénář, ujal se režie a obsadil dvě z hlavních rolí. A navíc mi Nic než trable chvilkama dokonce připomínaly Burtonovu tvorbu. ()

• V drobné roli (hotelový portýr) se ve filmu párkrát mihne autor námětu, Danův mladší bratr Peter Aykroyd. (rawboy)
  • Dan Aykroyd v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)
  • Kapela, která se ve filmu objevuje, je Digital Underground. Při skladbě "Same Song" pak na pódiu sekunduje raper 2Pac. (Stanley619)