The Rutles (TV film)

The Rutles in All You Need Is Cash

All You Need Is Cash

Komedie / Hudební

Velká Británie / USA, 1978, 76 min

Pro fanoušky resp. znalce historie Beatles je tato parodie skutečně k popukání. Eric Idle skvěle napadobil McCartneyho a zároveň velice nápaditě poskládal scénář, Niel Innes zase dokázal složit hudbu, která výborně napodobuje řadu písní Beatles...vše dohromady tvoří velmi zábavnou a inteligentní podívanou, prostě NUMBER ONE!(6.4.2007)

Kdo nezná historii parodovaných Beatles, nemůže tenhle film úplně docenit. Tohle je totiž tak skvělá parodie, až se mi chce pokleknout a Idlovi a všem ostatním okolo poděkovat. Skvělá hudba kopírující styl Beatles (některé skladby jsem si zamiloval... namátkou Livin' In Hope, Doubleback Alley, Piggy In the Middle, Chease and Onions), skvělé zparodování jejich historie, skvělé rozhovory se tehdejšími hudebními současníky, skvělé parodie na klipy a vystoupení Beatles, vlastně je skvělé téměř všechno. Je sice pravda, že filmu občas na moment dojde dech a vy musíte překlenout slabší pasáže, ale jinak je to velmi, VELMI zábavné. :) Vždyť to schválily i originály! :D(15.9.2010)

Nu já nevím, Beatles byli sami o sobě neuvěřitelně vtipní a roztomilí. Ze začátku vcelku trapná parodie na humor Beatles. Druhá polovina tomu dodala trochu humoru vlastního. Výsledek dost rozpačitý. Byly tam momenty, kdy jsem se královsky bavil, ale následně byly odstíněny momenty ostudně nevtipnými.(17.8.2010)

Velice zdařilá parodie na Beatlemánii v podání torza montypythonovské skupiny. Zejména mě potěšily reakce na známé "beatlekausy", vystupování známých figur šoubyznysu (zejm. Mick Jagger a Bill Murray) a samozřejmě klasický montypythonovský přístup k vyprávění filmu. idle pobíhající źa kamerou a teleportující se z města do města jen proto, aby se mohl přemístit jinam a tam podat jiné absurdní informace... :-) Pro fanoušky MP nutnost, pro fanouśky Beatles to samé.(13.10.2008)

Na první pohled ztřeštěná, ve skutečnosti ale neuvěřitelně promyšlená a propracovaná parodie na fenomén Beatles. Pro mě je naprosto nepochopitelný, jak se Innesovi podařilo oprostit se od hudebních originálů a složit písničky, který ty původní parodujou a odkazujou na ně - a to tak, že to je pochopitelný, ale hlavně skvělý i hudebně (a to včetně klipů, viz např. dokonalou "Ouch"). Všichni čtyři navíc u toho vypadaj bezvadně, očividně si to užívaj, Idle navíc jako narrator-reportér je úžasnej tragéd... taky se tam objeví Palin, Jagger, Simon, Harrison a tak. The Rutles jsem si užíval jako dlouho nic - špetka Pythonů (dobře, tak spíš Idlea), špetka Beatles, špetka šedesátek, kvanta skvělý hudby, kvanta skvělejch hlášek - prostě "The best since Schubert", jak samy uznaly London Times.(23.11.2015)

• - Při vystoupení The Rutles v Ed Sullivan Show byla použita autentická nahrávka Eda Sullivana před prvním vystoupením The Beatles v jeho show z roku 1964. Byl pouze předabován název skupiny. (Robbi)

• - První myšlenku vytvořit The Rutles pojal Eric Idle při svém pobytu ve Francii. Požádal Neila Innese o písničky a v roce j1976 představil na popud Lorna Michaelse v pořadu Saturday Night Live jednu písničku a scénku o The Rutles. Kladná reakce publika rozhodla o tom, že se Idle pustil do televizního filmu. (Robbi)

• - Při pečlivém shlédnutí filmu zjistíte, že "Tichý Rutle" Stig O'Hara (Rikki Fataar) ve filmu neřekne jediné slovo, pouze zpívá (Robbi)