poster

The Rutles (TV film)

 • anglický

  The Rutles: All You Need Is Cash

 • anglický

  The Rutles in All You Need Is Cash

 • anglický

  All You Need Is Cash

Komedie / Hudební

Velká Británie / USA, 1978, 76 min

 • Morien
  *****

  Eric Idle je jako Paul McCartney v Koncertu na střeše opravdu k sežrání. A když člověk vidí, jak jim v parodii na Help padají jablka na hlavu... ach. Řekla bych ale, že divák musí dobře znát dobový kontext a dějiny skutečných Brouků, aby věděl, na co se to vlastně dívá. Já zde stejně jako u skutečných brouků a některých dalších hudebních i nehudebních ikon žasnu, jak můžou mít tak tenké nohy. -"You need feet to keep your socks on."(5.2.2008)

 • ORIN
  ***

  Fiktivní parodický dokument měl tu smůlu, že jsem ho zhlédl moc brzy po Allenově genitálním Zelligovi. Svou fiktivnost dává bohužel příliš na odiv (Eric Idle, kam se podíváš) a určitý pocit autenticity a mystifikace se krátce po začátku vytrácí. Forma reportáže "po stopách" není špatně zvolená, ale pak by archivní záběry a materiály asi měly vypadat trochu dobově, leč jako divák jsem nejednou nedokázal rozlišit, co je natáčené "teď a tady" a co jsou Rutles z 60. let. Prostě a jednoduše mě film nedokázal dostatečně vtáhnout a neustále jsem cítil jakýsi zvláštní odstup, který mi ani nedovoluje dát vyšší hodnocení. Rooftop Concert byl nicméně bezchybný.(20.11.2014)

 • swamp
  ****

  "Suddenly, everyone became amazingly litigious. I remember I'd get up in the morning. Sue someone. Check in the papers that I hadn't been fired. Go to the office. Sue someone. Pick up the morning's writs. Sue the bank. Go out for lunch. Sue the restaurant. Get back in, collect the writs that had been received that afternoon. Read the papers. Phone the papers. Sue the papers. Then go home. Sue the wife." Pythoni až na střechu.. Eric Idle si tady hraje a fabuluje naprosto famózně a každý fanda The Beatles či Monty Pythonů si prostě musí přijít na své. Krásně suchohumorné. :)(22.1.2012)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "První album točili dvacet minut, druhé ještě déle." Pololegendární dokument o jedné liverpoolské kapele, jejíž členové nosili těsné kalhoty, nelegálně chlastali čaj a rozpoutali spontánní Rutlemánii, jistě potěší každého, kdo si někdy pobrukoval All You Need Is Love (Cash). Jako fanda Beatles, kteří hráli ve stejném čase i prostoru, ale přesto někde úplně jinde, musím konstatovat svou spokojenost se snímkem, avšak krysí úlet nemůže brouččímu yeah-yeah přes veškerou snahu konkurovat.(2.2.2012)

 • Elementál
  ****

  Velice zdařilá parodie na Beatlemánii v podání torza montypythonovské skupiny. Zejména mě potěšily reakce na známé "beatlekausy", vystupování známých figur šoubyznysu (zejm. Mick Jagger a Bill Murray) a samozřejmě klasický montypythonovský přístup k vyprávění filmu. idle pobíhající źa kamerou a teleportující se z města do města jen proto, aby se mohl přemístit jinam a tam podat jiné absurdní informace... :-) Pro fanoušky MP nutnost, pro fanouśky Beatles to samé.(13.10.2008)

 • - Soundtrack The Rutles vyšel dvakrát - poprvé u Warner Brothers v roce 1978 a obsahoval jen 14 písní z filmu. Podruhé ho vydala firma Rhino v roce 1990 a přidala 6 dalších skladeb. Z této dvacítky zaznělo ve filmu plných 18 skladeb - i když některé třeba jen útržkovitě. Zcela vynechány jsou jen Baby Let Me Be a Blue Suede Schubert. (Robbi)

 • - Při pečlivém shlédnutí filmu zjistíte, že "Tichý Rutle" Stig O'Hara (Rikki Fataar) ve filmu neřekne jediné slovo, pouze zpívá (Robbi)

 • - Nejdelší písnička, která ve filmu zazní, je Piggy In The Middle (mající svůj vzor v Lennonově I Am The Walrus), která jako jediná z "rutlesovek". Pokoří hranici 4 minut - přesně 4:1. (Robbi)