Reklama

Reklama

The Rutles

(TV film)
  • Velká Británie The Rutles: All You Need Is Cash (více)

Obsahy(1)

Eric Idle, Neil Innes a jejich přátelé natočili tento satirický snímek v montypythonovském duchu podle vzestupu a skonu nejslavnější kapely všech dob - The Beatles - a byli při jeho tvorbě velmi pečliví. Neil Innes pro film napsal víc než patnáct písní v "broukovském" stylu, ve filmu se objeví parodie na "schodovou scénu" z Perného dne nebo nápodoba památného Koncertu na střeše. Mezi účinkujícími můžema najít i skutečného Beatla George Harrisona, muzikanty Paula Simona a Micka Jaggera nebo dalšího z Monty Pythonů Michaela Palina. Takže, slovy samotných Rutles "All you need is cash"... (Morien)

(více)

Recenze (64)

swamp 

všechny recenze uživatele

"Suddenly, everyone became amazingly litigious. I remember I'd get up in the morning. Sue someone. Check in the papers that I hadn't been fired. Go to the office. Sue someone. Pick up the morning's writs. Sue the bank. Go out for lunch. Sue the restaurant. Get back in, collect the writs that had been received that afternoon. Read the papers. Phone the papers. Sue the papers. Then go home. Sue the wife." Pythoni až na střechu.. Eric Idle si tady hraje a fabuluje naprosto famózně a každý fanda The Beatles či Monty Pythonů si prostě musí přijít na své. Krásně suchohumorné. :) ()

FireTight 

všechny recenze uživatele

Kdo nezná historii parodovaných Beatles, nemůže tenhle film úplně docenit. Tohle je totiž tak skvělá parodie, až se mi chce pokleknout a Idlovi a všem ostatním okolo poděkovat. Skvělá hudba kopírující styl Beatles (některé skladby jsem si zamiloval... namátkou Livin' In Hope, Doubleback Alley, Piggy In the Middle, Chease and Onions), skvělé zparodování jejich historie, skvělé rozhovory se tehdejšími hudebními současníky, skvělé parodie na klipy a vystoupení Beatles, vlastně je skvělé téměř všechno. Je sice pravda, že filmu občas na moment dojde dech a vy musíte překlenout slabší pasáže, ale jinak je to velmi, VELMI zábavné. :) Vždyť to schválily i originály! :D ()

Reklama

Radiq 

všechny recenze uživatele

Dokonalá parodie na Beatles. Vše zásadní, co kdy Beatles natočili a prožili a kdebyli a codělali, tady najdete taky, akorát si z toho dělaj prdel. Eric Idle je toho hlavním protagonistou, ale bez těch rytmů, ktery by se klidně s opravdovejma mohly měřit, by to nebylo tak dokonaly, jak to bylo. Ale s humorem už to taková paráda nebyla. Sranda to byla, ale né tak skvělá, jak jsme u pythonů zvyklí... Každopádně často je ta podobnost fakt hodně velká a být rodilej angličan, určitě si to užiju ještě víc. ()

#47 

všechny recenze uživatele

Pro fanoušky resp. znalce historie Beatles je tato parodie skutečně k popukání. Eric Idle skvěle napadobil McCartneyho a zároveň velice nápaditě poskládal scénář, Niel Innes zase dokázal složit hudbu, která výborně napodobuje řadu písní Beatles...vše dohromady tvoří velmi zábavnou a inteligentní podívanou, prostě NUMBER ONE! ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"První album točili dvacet minut, druhé ještě déle." Pololegendární dokument o jedné liverpoolské kapele, jejíž členové nosili těsné kalhoty, nelegálně chlastali čaj a rozpoutali spontánní Rutlemánii, jistě potěší každého, kdo si někdy pobrukoval All You Need Is Love (Cash). Jako fanda Beatles, kteří hráli ve stejném čase i prostoru, ale přesto někde úplně jinde, musím konstatovat svou spokojenost se snímkem, avšak krysí úlet nemůže brouččímu yeah-yeah přes veškerou snahu konkurovat. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (14)

  • Ron Wood, člen The Rolling Stones, si zahrál jednoho z členů motorkářského gangu Hell's Devils. Jedna z manželek Micka Jaggera Bianca si střihla kromě dvou štěků i roli Martini, nastávající manželky Dirka McQuicklyho (Eric Idle). (Robbi)
  • Dan Aykroyd, hrající miniroličku producenta Briana Thigha, muže, který odmítl uzavřít smlouvu s The Rutles, řekne ve svém výstupu pouhá čtyři slova. (Robbi)
  • Neil Innes (Ron Nasty) účinkoval ve skupině The Bonzo Dog (Doo-Dah) Band. Mimo jiné napsal písničku "I'm The Urban Spacemen"; produkoval ji Paul McCartney. (Robbi)

Reklama

Reklama