poster

The Rutles (TV film)

 • anglický

  The Rutles: All You Need Is Cash

 • anglický

  The Rutles in All You Need Is Cash

 • anglický

  All You Need Is Cash

Komedie / Hudební

Velká Británie / USA, 1978, 76 min

 • Radiq
  ***

  Dokonalá parodie na Beatles. Vše zásadní, co kdy Beatles natočili a prožili a kdebyli a codělali, tady najdete taky, akorát si z toho dělaj prdel. Eric Idle je toho hlavním protagonistou, ale bez těch rytmů, ktery by se klidně s opravdovejma mohly měřit, by to nebylo tak dokonaly, jak to bylo. Ale s humorem už to taková paráda nebyla. Sranda to byla, ale né tak skvělá, jak jsme u pythonů zvyklí... Každopádně často je ta podobnost fakt hodně velká a být rodilej angličan, určitě si to užiju ještě víc.(21.12.2015)

 • snob
  ***

  Nu já nevím, Beatles byli sami o sobě neuvěřitelně vtipní a roztomilí. Ze začátku vcelku trapná parodie na humor Beatles. Druhá polovina tomu dodala trochu humoru vlastního. Výsledek dost rozpačitý. Byly tam momenty, kdy jsem se královsky bavil, ale následně byly odstíněny momenty ostudně nevtipnými.(17.8.2010)

 • Robbi
  *****

  Je třeba podotknout hned zkraje to hlavní - kdo nezná historii Beatles, ten The Rutles nemůže pochopit. Tohle je totiž velice dobrá a hlavně vtipná parodie na Beatles a přesně kopíruje nejvýznamnější milníky jejich kariéry. Zrovna tak se skvěle podařila hudba, o níž se nejvíc postaral Neil Innes, exčlen skupiny Bonzoo Dog Band (hraje Rona Nastyho, napodobujícího J. Lennona). Je tu ale i dost zajímavých herců i hudebníků, například Stiga O'Haru neboli George Harrisona hraje Ricky Fataar, který vystupoval s Beach Boys. Jen málokdo ví, že Eric Idle, hrající Dirka McQuicklyho, ve filmu vůbec nezpíval ani nehrál na baskytaru, protože to prostě neuměl - zaskakoval za něj Ollie Halsall. O The Rutles existuje obrovské množství mateirálu a myslím, že to je hodně zábavná věc, zvláště když se Innesovi a Idlemu podařilo do akce zatáhnout i Micka Jaggera a Paula Simona, kteří se uvolili zahrát si vrstevníky The Rutles. Skutečný George Harrison se podílel na produkci a skutečně si ve filmu zahrál roličku televizního reportéra. Jak se dá očekávat, tvůrci narazili u Lennona svým vykreslením Nastyho partnerky Chasity. Nezbývá než opakovat, pokud znáte písničky Beatles, zaposlouchejte se do The Rutles a hledejte podobnost se skladbami Beatles. Pokud vám 60. léta v hudbě nic neříkají, dívejte se na to, co máte rádi, ale ne na All You Need Is Cash od The Rutles. Nepochopíte to.(7.6.2008)

 • Callas
  *****

  8/10 Začínám zjišťovat, že ex-Pythoni toho za sebou nechali mnohem víc než jsem tušil. Jedním z opravdu povedených kousků jsou The Rutles. Pro mě znamenjí zejména: 1) Eric Idle snad ještě přirozenější než v létajícím cirkuse 2) Jeho charakteristický humor mě šitý na míru 3) Neodolatelné songy a v poslední neposlední řadě Bill Murray a jeho krátká, ale intenzivní "appearance". To prostě musíte vidět, protože: This is the actual documentary where you will actually learn about the actual musicians actually called The Rutles who are actually playing the actual famous songs.(4.2.2007)

 • SoolenJV
  ***

  Dvě velké lásky v jednom filmu - filmově-seriálová (část Monty Pythonů) a hudební (The Beatles jako objekt parodie). Co chtít víc? Trochu více vlastní invence, ne jen zuřivé vykrádání a převrací faktů o liverpoolské čtyřce, více Pythonovského humoru a ne jen radost a nadšení z natáčení. Škoda, čekal jsem více.(3.12.2011)

 • - Z 11 řadových LP Beatles si The Rutles pro svou mystifikaci vypůjčili více než polovinu - použili názvy a obaly těchto desek: With The Beatles / Meet The Rutles, A Hard Day's Night / A Hard Day's Rut, Help! / Ouch!, Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band / Sgt. Rutter's Only Darts Club Band, Magical Mystery Tour / Tragical History Tour a Let It Be / Let It Rot. (Robbi)

 • - První myšlenku vytvořit The Rutles pojal Eric Idle při svém pobytu ve Francii. Požádal Neila Innese o písničky a v roce j1976 představil na popud Lorna Michaelse v pořadu Saturday Night Live jednu písničku a scénku o The Rutles. Kladná reakce publika rozhodla o tom, že se Idle pustil do televizního filmu. (Robbi)

 • - Díky textům, parodujícím písně The Beatles si film vydobyl takřka kultovní status. Mnoho lidí si myslí, že vznikl jako jeden z projektů humoristické skupiny Monty Python. Avšak jde jen o sólový projekt Erica Idlea. (contrastic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace