poster

The Rutles (TV film)

 • anglický

  The Rutles: All You Need Is Cash

 • anglický

  The Rutles in All You Need Is Cash

 • anglický

  All You Need Is Cash

Komedie / Hudební

Velká Británie / USA, 1978, 76 min

 • SoolenJV
  ***

  Dvě velké lásky v jednom filmu - filmově-seriálová (část Monty Pythonů) a hudební (The Beatles jako objekt parodie). Co chtít víc? Trochu více vlastní invence, ne jen zuřivé vykrádání a převrací faktů o liverpoolské čtyřce, více Pythonovského humoru a ne jen radost a nadšení z natáčení. Škoda, čekal jsem více.(3.12.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "První album točili dvacet minut, druhé ještě déle." Pololegendární dokument o jedné liverpoolské kapele, jejíž členové nosili těsné kalhoty, nelegálně chlastali čaj a rozpoutali spontánní Rutlemánii, jistě potěší každého, kdo si někdy pobrukoval All You Need Is Love (Cash). Jako fanda Beatles, kteří hráli ve stejném čase i prostoru, ale přesto někde úplně jinde, musím konstatovat svou spokojenost se snímkem, avšak krysí úlet nemůže brouččímu yeah-yeah přes veškerou snahu konkurovat.(2.2.2012)

 • Robbi
  *****

  Je třeba podotknout hned zkraje to hlavní - kdo nezná historii Beatles, ten The Rutles nemůže pochopit. Tohle je totiž velice dobrá a hlavně vtipná parodie na Beatles a přesně kopíruje nejvýznamnější milníky jejich kariéry. Zrovna tak se skvěle podařila hudba, o níž se nejvíc postaral Neil Innes, exčlen skupiny Bonzoo Dog Band (hraje Rona Nastyho, napodobujícího J. Lennona). Je tu ale i dost zajímavých herců i hudebníků, například Stiga O'Haru neboli George Harrisona hraje Ricky Fataar, který vystupoval s Beach Boys. Jen málokdo ví, že Eric Idle, hrající Dirka McQuicklyho, ve filmu vůbec nezpíval ani nehrál na baskytaru, protože to prostě neuměl - zaskakoval za něj Ollie Halsall. O The Rutles existuje obrovské množství mateirálu a myslím, že to je hodně zábavná věc, zvláště když se Innesovi a Idlemu podařilo do akce zatáhnout i Micka Jaggera a Paula Simona, kteří se uvolili zahrát si vrstevníky The Rutles. Skutečný George Harrison se podílel na produkci a skutečně si ve filmu zahrál roličku televizního reportéra. Jak se dá očekávat, tvůrci narazili u Lennona svým vykreslením Nastyho partnerky Chasity. Nezbývá než opakovat, pokud znáte písničky Beatles, zaposlouchejte se do The Rutles a hledejte podobnost se skladbami Beatles. Pokud vám 60. léta v hudbě nic neříkají, dívejte se na to, co máte rádi, ale ne na All You Need Is Cash od The Rutles. Nepochopíte to.(7.6.2008)

 • ORIN
  ***

  Fiktivní parodický dokument měl tu smůlu, že jsem ho zhlédl moc brzy po Allenově genitálním Zelligovi. Svou fiktivnost dává bohužel příliš na odiv (Eric Idle, kam se podíváš) a určitý pocit autenticity a mystifikace se krátce po začátku vytrácí. Forma reportáže "po stopách" není špatně zvolená, ale pak by archivní záběry a materiály asi měly vypadat trochu dobově, leč jako divák jsem nejednou nedokázal rozlišit, co je natáčené "teď a tady" a co jsou Rutles z 60. let. Prostě a jednoduše mě film nedokázal dostatečně vtáhnout a neustále jsem cítil jakýsi zvláštní odstup, který mi ani nedovoluje dát vyšší hodnocení. Rooftop Concert byl nicméně bezchybný.(20.11.2014)

 • gombarix
  *****

  Pokud je někdo milovník Pythona i Beatles, bude stoprocentně nadšen, asi jako já. Eric Idle je tu v životní formě a film je (i díky střídmé stopáži) nabitý srovnatelně s celopythonskými filmy. Klasika žánru "mokumentu", pro patřičné vychutnání je třeba znát beatlovskou historii. A propos, Neilu Innesovi se je podařilo vykrást tak brilantně, že soundtrack je snad ještě lepší než Beatles sami :p... Třešinkou jsou mnohá camea pozdějších i stávajících velkých hvězd (Jagger, Simon, Aykroyd, Belushi, Murray) a v rozsáhlé roli básník Roger McGough (to je ten, co znal Rutles). - P.S. zajímalo by mě, jak by vypadali Rutles natočení až po Lennonově smrti. - P.P.S. >Oskar: George Harrison hraje novináře (tj. "interviewujícího") a pokud vím tak financoval až Život Briana.(23.10.2007)

 • - Snímek vznikl pro britskou televizi. V USA a v Austrálii byl však uváděn v kinech. (contrastic)

 • - Při pečlivém shlédnutí filmu zjistíte, že "Tichý Rutle" Stig O'Hara (Rikki Fataar) ve filmu neřekne jediné slovo, pouze zpívá (Robbi)

 • - Nejdelší písnička, která ve filmu zazní, je Piggy In The Middle (mající svůj vzor v Lennonově I Am The Walrus), která jako jediná z "rutlesovek". Pokoří hranici 4 minut - přesně 4:1. (Robbi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace