poster

The Rutles (TV film)

 • anglický

  The Rutles: All You Need Is Cash

 • anglický

  The Rutles in All You Need Is Cash

 • anglický

  All You Need Is Cash

Komedie / Hudební

Velká Británie / USA, 1978, 76 min

 • Elementál
  ****

  Velice zdařilá parodie na Beatlemánii v podání torza montypythonovské skupiny. Zejména mě potěšily reakce na známé "beatlekausy", vystupování známých figur šoubyznysu (zejm. Mick Jagger a Bill Murray) a samozřejmě klasický montypythonovský přístup k vyprávění filmu. idle pobíhající źa kamerou a teleportující se z města do města jen proto, aby se mohl přemístit jinam a tam podat jiné absurdní informace... :-) Pro fanoušky MP nutnost, pro fanouśky Beatles to samé.(13.10.2008)

 • Morien
  *****

  Eric Idle je jako Paul McCartney v Koncertu na střeše opravdu k sežrání. A když člověk vidí, jak jim v parodii na Help padají jablka na hlavu... ach. Řekla bych ale, že divák musí dobře znát dobový kontext a dějiny skutečných Brouků, aby věděl, na co se to vlastně dívá. Já zde stejně jako u skutečných brouků a některých dalších hudebních i nehudebních ikon žasnu, jak můžou mít tak tenké nohy. -"You need feet to keep your socks on."(5.2.2008)

 • Callas
  *****

  8/10 Začínám zjišťovat, že ex-Pythoni toho za sebou nechali mnohem víc než jsem tušil. Jedním z opravdu povedených kousků jsou The Rutles. Pro mě znamenjí zejména: 1) Eric Idle snad ještě přirozenější než v létajícím cirkuse 2) Jeho charakteristický humor mě šitý na míru 3) Neodolatelné songy a v poslední neposlední řadě Bill Murray a jeho krátká, ale intenzivní "appearance". To prostě musíte vidět, protože: This is the actual documentary where you will actually learn about the actual musicians actually called The Rutles who are actually playing the actual famous songs.(4.2.2007)

 • gombarix
  *****

  Pokud je někdo milovník Pythona i Beatles, bude stoprocentně nadšen, asi jako já. Eric Idle je tu v životní formě a film je (i díky střídmé stopáži) nabitý srovnatelně s celopythonskými filmy. Klasika žánru "mokumentu", pro patřičné vychutnání je třeba znát beatlovskou historii. A propos, Neilu Innesovi se je podařilo vykrást tak brilantně, že soundtrack je snad ještě lepší než Beatles sami :p... Třešinkou jsou mnohá camea pozdějších i stávajících velkých hvězd (Jagger, Simon, Aykroyd, Belushi, Murray) a v rozsáhlé roli básník Roger McGough (to je ten, co znal Rutles). - P.S. zajímalo by mě, jak by vypadali Rutles natočení až po Lennonově smrti. - P.P.S. >Oskar: George Harrison hraje novináře (tj. "interviewujícího") a pokud vím tak financoval až Život Briana.(23.10.2007)

 • Big Bear
  ****

  Až díky tomuto úžasnému dokumentu o neméně úžasných The Rutles jsem se dozvěděl o této kapele úplně vše. Dokument se zaměřuje na vznik bandu, první koncerty po pubech až po slavná turné po Británii, USA, Indii... Zároveň je obohacen o zajímavé rozhovory např. s Mickem Jaggerem či Paulem Simonem, kteří vzpomínali na Rutles (i po čase s jistou patrnou závistí v oku) a na společná setkání se členy bandu. Divák si při sledování zároveň uvědomí, jak odporně parazitická byla plagiátorská skupina hejsků z Liverpoolu, kteřá řadu písní The Rutles skoro kompletně (včetně melodií opsala) a která si dokonce dala hodně podobný název - The Beatles. Za každého ze skvělých členů The Rutles dávám hvězdu a jdu si šlehnout čaj se sušenkami. * * * *(11.1.2012)

 • - Nejdelší písnička, která ve filmu zazní, je Piggy In The Middle (mající svůj vzor v Lennonově I Am The Walrus), která jako jediná z "rutlesovek". Pokoří hranici 4 minut - přesně 4:1. (Robbi)

 • - Soundtrack The Rutles vyšel dvakrát - poprvé u Warner Brothers v roce 1978 a obsahoval jen 14 písní z filmu. Podruhé ho vydala firma Rhino v roce 1990 a přidala 6 dalších skladeb. Z této dvacítky zaznělo ve filmu plných 18 skladeb - i když některé třeba jen útržkovitě. Zcela vynechány jsou jen Baby Let Me Be a Blue Suede Schubert. (Robbi)

 • - Z 11 řadových LP Beatles si The Rutles pro svou mystifikaci vypůjčili více než polovinu - použili názvy a obaly těchto desek: With The Beatles / Meet The Rutles, A Hard Day's Night / A Hard Day's Rut, Help! / Ouch!, Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band / Sgt. Rutter's Only Darts Club Band, Magical Mystery Tour / Tragical History Tour a Let It Be / Let It Rot. (Robbi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace