Okouzlující bahrainská princezna Meriam Al-Khalifa bez ohledu na svůj vznešený původ se stejně jako ostatní ženy musí podřizovat zvyklostem muslimských zemí. Krátí si čas vytáčením náhodných telefonních čísel a rozprávěním s každým, kdo zvedne sluchátko. Jednoho dne se však náhoda promění v osud. Dívka se totiž dovolá sympatickému americkému námořníkovi Jasonu Johnsonovi. Následuje tajná schůzka, která v mladé dvojici probudí lásku. Provází ji však neustálé nebezpečí a protože Jasonova vojenská služba končí, dvojice se musí rozhodnout co dál. Námořník připraví dívčin útěk z paláce, jenže ani odjezd do USA jejich situaci nevyřeší. Tam je totiž Meriam zatčena coby ilegální přistěhovalec. (oficiální text distributora)

allegria

Zajímalo by mě, jestli ti, kdo filmu dali "odpad" nebo velmi nízké hodnocení, to udělali z rasové a národnostní nenávisti, která nemá nic společného s filmem, anebo jestli ti, co označují film za lacinou romantickou frašku si uvědomují, že jde o skutečný příběh ze života, nikoli románovou předlohu. Pro mě velmi dobře ztvárněné drama, a pět * dávám především za příběh. Jestliže je někdo schopen takové lásky, že kvůli tomu dobrovolně podstoupí to všechno, co hlavní hrdinové filmu, a byli ochotni riskovat i svůj život, potom mají můj největší obdiv, a nějaká "politická propaganda" je tu zcela zanedbatelná, právě proto, že co jsme viděli ve filmu, se skutečně událo. https://revue.idnes.cz/bahrajnska-princezna-pozada-v-usa-o-politicky-azyl-f8c-/lidicky.aspx?c=A000718115934lidicky_jpl ()

Pajkenzi

Krásný film se zajímavým příběhem.Krásná Meriam která pochází z muslimské rodiny , která má svůj původ a svoje práva a svoje pravidla a odlišnou kulturu. Všechny dívky tohle musí respektovat musí chodit zahalené nesmí se stýkat s chlapci a další věci. Jenže Meriam takhle žít nechce do doby než se zamiluje do mariňáka Námořníka spojených států. Kam až láska dokáže dojít a co všechno musí oba dva podstoupit aby mohli být spolu. Hodně zajímavý příběh, který ukazuje jak dvě odlišné kultury bojují o vzájemnou lásku a co všechno je čeká. Moc krásný film. ()

marek29

Tuhé drama které prý není lehká romantika, ale na lásce je film opravdu postaven. Já musím smeknout, že napětí bylo veskrze famózní. Film neměl úžasnou výpravu a milionový rozpočet očividně ale napínavý byl jako vix. Skoro až by se mi chtělo dát 4 hvězdy, ale na ně mi chyběl větší zvrat, domyšlenost, trošku si s divákem pohrát. Takhle pouze romantický průměr s krásnou herečkou :) ()

ARI50

Bože princezna a vojáček chtějí být spolu ale bohužel nemůžou, tak si prostě hledají cestu necestu k sobě no příběh není špatný ale herecky se nevybral dobře protože dané osoby se do něho nehodily. Film působí velmi normálně a dvakrát nezaujal je to prostě jejich kultura a snaží se být dramaticky a romantický a hodně což pravdou není. ()

calculus

Strýček Sam si na imigračním dupne a strčí do lochu bahrajnskou princeznu, hmmm, proč ne. A to měla holka ještě docela štěstí, protože na letišti ji dokonce chtěli zastřelit:-) Pak to celé trochu vychladlo a jako "autentický bonus" se na konci dozvím, že případ dosud nebyl uzavřen. Vážně netuším, co si o tom průměrný Amík myslí, ale jedno je jisté. Za dobu, co na tuto "krajovou specialitu" čučel mu přes hranici zdrhlo spoustu ilegálů z Mexika :-D ()

• Hory, ktoré je možno vidieť vo filme, sa v skutočnosti v Bahrajne nenachádzajú. Bahrajn je totiž rovinatým štátom a najvyšší bod Džabal ad-Duchán meria len 122 m. n. m. (MikaelSVK)
  • Správně by se film měl jmenovat Princezna a mariňák. Hlavní hrdina  je příslušníkem americké námořní pěchoty, ne námořnictva. (Martanka)
  • Natáčanie prebiehalo v americkom štáte Kalifornia, konkrétne v mestách Los Angeles a Palm Springs. (MikaelSVK)