Reklama

Reklama

Epizody(12)

Obsahy(1)

V dávných dobách žil upír jménem Vanitas. Ten se oproti ostatním ze svého druhu narodil ne za rudého měsíce, ale za modrého. Z toho důvodu byl ostatními upíry nenáviděn a vyhnán. V samotě napsal knihu, díky které se měl pomstít každému upírovi, který ji otevře. Nyní se ale knihu snaží získat cestovatel Noé, který se setká s doktorem Vanitasem. Ten po dávném upírovi zdědil nejen jméno, ale také samotnou knihu, pomocí které se snaží léčit. Jedinou šancí pro Noého jak knihu získat, je přidat se k Vanitasovi a jeho cestám. (biasim1)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (2)

q66 

všechny recenze uživatele

Celkově určitě solidní záležitost, jen škoda té nerovnoměrnosti. Když je to dobré, je to opravdu dobré (v podstatě jakákoliv část s Jeanne apod.), nicméně pak tam jsou části jako ta v kostele ke konci a tam seriál nejen nevyužívá svého potenciálu, ale je to i dost nezáživné. To je sice trochu škoda, ale i tak jde celkově o dobrou zábavu, zvlášť s tak kvalitní produkcí a režií - stojí za tím studio BONES, ale režisér je veterán ze Shaftu, a je to vidět, ale zároveň ne tolik, aby to bylo otravné, spíš to dodává všemu takový trochu šmrnc navíc. Závěr v této sezóně samozřejmě není, protože se v lednu pokračuje - takže tam se hodnotit zatím nedá, ale na druhou řadu se určitě těším. 7+/10 ()

DaweForeman 

všechny recenze uživatele

Jak už tomu bývá u asijské tvorby o upírech, tak to většinou bývá spíše zaměřeno na dámské publikum, kdy tu máme zase hodně bishonenů. Tohle anime navíc trpí na hroznou ukecanost a hloupost. Akce tu moc není a když už tu nějaká je, tak to nemá žádnou napínavost, protože je to řešeno nakonec spíše slovy, než fyzickým bojem. Drama je tu taky úsměvné, kdy veškeré překvapivé situace jsou jen zbytečně přefouklé a vesměs bez napětí. Co si tu tak člověk nějak užije více, je humor, kdy především hašteření mezi hlavními postavami člověka pobaví. Zatím skončila ale první část, tak snad v druhé bude něco lepšího, ale nedával bych tomu příliš velké naděje a tak max o hvězdu lepší hodnocení v případě kladného pokračování. Po animační i hudební stránce je to celkem zajímavé, kdy si člověk spíše kochá dobovostí Francie (tuším 19. století) s menšími úpravami. ()

Reklama

Reklama

Reklama