Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rok 1897. Prázdninový výlet plachetnicí se pro osm chlapců z prominentních novozélandských rodin změní v boj o přežití. Osudným se jim stane nález láhve se vzkazem a následná záchrana dvou trosečníků. Jeden z nich má u sebe mapu ostrova, na kterém se údajně skrývá poklad nebývalé hodnoty. (mibara)

Recenze (92)

Ilicka 

všechny recenze uživatele

Vzhůru na palubu, dálky volají... Odrostla jsem sice Julesi Verneovi i dětským dobrodružným seriálům, ale nikdy není na škodu si dětská léta připomenout. Bojovala jsem s příšerným dabingem a natvrdlostí hlavních postav, přesto jsem si Donifana a jeho partu svým způsobem zamilovala a těšila jsem se na každou etapu jejich velice dobrodružné dovolené. ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

Převod syžetově i kompozičně průzračných Verneových próz do filmové podoby se zdá být snadnou záležitostí. Je to však zdání, které je současně fatamorgánou svůdně vnějškového pohledu. Dnes již nepřehledná filmografie rozsáhlého Verneova díla je však ve své až lehce většinové části svědectvím pravého opaku. Snaha o doslovnou deskripci právě tak jako úsilí o křečovitou modernizaci či posluchačsky nebo divácky vděčná "vylepšení" jakoby již nemoderních látek a nostalgizujících témat končí až příliš často v křečích povrchnosti a neumětelství. Dětský divák je schůdný jen pro některé tvůrce; jiní, neméně početní, se ho naopak - často oprávněně - obávají. Je totiž divákem věcně a spontánně bezprostředním, nezřídka krutým a nemilosrdným. Vedle moderních českých verneovek druhé poloviny minulého století (NA KOMETĚ, OCELOVÉ MĚSTO) se však čas od času podaří i zde látku poeticky a romanticky dětskou dostat v nezkreslené podobě s úspěchem na pomyslné stříbrné plátno. Koprodukční seriál hned čtyř národních kinematografií-televizí ústrojnými a až překvapivě úspěšnými zásahy do verneovského příběhu dociluje potřebného napětí, nezbytné přesvědčivosti a strhujícího, opravdu napínavého účinku. Účinku, který nepůsobí jen na děti, ale i na velmi podstatnou část dospělé, kdysi rovněž bez rozdílu dětské populace obou pohlaví. Po třiceti letech přes mizernou editorskou "nosičskou" práci FILMÁKU dostává možnost přesvědčit se o nadčasovosti tohoto koprodukčního, ale svou podstatou jasně francouzského počinu s průrazným pohledem do anglosaské identity (srovnatelné zhruba s česko-německým vztahem) další část divácké veřejnosti, které kdysi její vysílání ušlo nebo se vytratilo z paměti nebo která mezitím stačila vyrůst. Jisté je jedno: ani jedna, ani druhá část vděčných diváků nebude v ničem oslyšena. ()

Reklama

KOOHA 

všechny recenze uživatele

Dám průměr, páč jako malej kluk jsem to hltal jako malej Jarda a vůbec mi nevadil totálně, brutálně, zpatlanej dabing. To bych hodnotil nejlépe. Dnes, když jsem to po roce co mě to leželo v polici viděl tak mě zklamalo a dal bych jednu hvězdu, totální propadák. Takže sumasumárum je to průměr. V dnešní době těžko hodnotit. Lidé co to neviděli to po 5 minutách vypnou a řeknou, že to je sračka. Lidé co na tom vyrůstali, protože jim to komunisti pouštěli po troškách v Magionu nebo Veze to milovali a milovat budou třeba už jen z nostalgie. Ať si z toho každý vybere co chce. ()

hwnd 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch seriálů, kde jsem si měl jen uchovat to nadšení z dětství, kdy to byla naprostá bomba a kdy jsme to všichni doslova hltali a nekoukat se na to v dospělosti. Dneska už prostě nemohu nevidět to neskutečně prkené herectví a to, jak je to naivně natočené s nulovým smyslem pro elementární logiku. Budu muset oprášit knihu, abych minimálně zjistil, kde tam kluci měli žehličku. Ale za tu nostalgii přidám tak 2.5 hvězdičky. Nezkoumal jsem, jestli existuje více verzí, ale ta verze, co jsem stáhl, měla naprosto otřesnej dabing, ale snažil jsem se to do hodnocení nezahrnovat. ()

Šandík 

všechny recenze uživatele

Tehdy jsem tenhle seriál miloval natolik, že jsem se úvodní píseň naučil nazpaměť ;o) Později jsem však zjistil, že děj knihy je podstatně bohatší a zajímavější. Seriál byl zkrátka omezen rozpočtem a na výsledné podobě to bylo přecejen dost znát. To by samozřejmě bylo možné autorům odpustit, ovšem proč byl děj nejen zjednodušen a "znízkonákladněn", ale dokonce v mnoha věcech i zásadně pozměněn, to jsem vskutku nepochopil... ()

Zajímavosti (3)

Reklama

Reklama