Velká sázka o malé pivo (TV film)

Komedie

Československo, 1981, 90 min

Hudebně zábavná komedie z 80ých let, to samo o sobě zní děsivě. Jde spíš o komedii naštěstí s minimem hudby, za to s průměrnými hereckými výkony, ale je to zajímavá ukázka vynalézavosti a podvodnického umu. Já to beru jako takový předvoj nebo pilot k podvodnické Šéfovské sérii z 80ých let s mým oblíbeným Petrem Nárožným a ještě oblíbenějším Karlem Heřmánkem. 55%(19.6.2014)

Fajn komedie, ve který exceluje Oldřich Kaiser. A že ten Harry Jelínek měl sakra koule, tohle skusit, byl to geniální chlap. Odpočinková záležitost, která dokáže opravdu pobavit, nicméně bez té hudby by to možná bylo eště o něco lepší. Z tohoto námětu by šlo dostat opravdu o mnoho víc, ale proč? Takhle to má kouzlo, atmosféru, a je to originál. Film u kterýho by jsem si uměl představit remake, klidně znovu s Kaiserem ve hlavní roli. Pokud hledáte něco zábavnýho, s námětem kterej se vážně stal a zní opravdu neuvěřitelně, s tím že je to českej film, jděte do toho. Zklamáni nebudete ! :) Dávám 5 hvězdiček, opravdu jsem se bavil.(25.10.2011)

• Max Q.

Na tohle jsem se těšil, chtěl jsem si připomenout film z dětství, o kterém jsem měl nejasné tušení, že se mi snad líbil. No, nevím, jak tehdy, ale teď určitě ne. Asi to měla být hudební komedie a možná, kdyby to točil třeba Podskalský, by to dobře dopadlo. Tohle je taková nemastná neslaná amatárština.(16.8.2013)

Mohl jsem přistoupit k početnému zástupu oveček a omezit se na obligátní znaleckou frázi "z námětu se dalo pochopitelně vyždímat mnohem víc", mohl jsem napsat, že režisér tohoto filmu byl otec jistého voidindiga, mohl jsem být stejně vtipný, jako fleker, ale já si řekl ne! Místo toho vám napíšu, že na československý televizní film z roku 1981, ve kterém se objevuje několik rozporuplných osobností, je to více než stravitelná podívaná. Ten humor tam je, vážení, jen se neservíruje po lopatě, jak jsme teď zvyklí...(17.1.2012)

Ano, veřejně se s odstupem přiznávám, že Josef Jelínek, ten nechvalně známý lump, co prodal Karlštejn a trolejovou dráhu v Praze, tak ten je mým prastrýcem z matčiny strany. Normálně bych se tím chlubil častěji, protože mít takového grázla v rodině je – jak to říct – interesantní (?), fotogenické (?) :o), vždyť naše švejkovské povahy vždycky nadržovaly Jánošíkům a podobným lumpům, kteří bohatým brali a chudým….nedávali nic (ehm). Co ale Jelínkovi nemohu odpustit (a proto ho skoro vůbec u známých nezmiňuju), to byly jeho antisemitské postoje, které mi vždycky byly odporné a proti srsti. Po válce tahle černá ovce naší rodiny sbalila kramle a odtáhla do Itálie, kde Harry prožil velmi úspěšnou malířskou kariéru, že si dokonce vysloužil i pozvání u papeže. Ale to už je jiná etapa jeho života, která už šla zcela mimo naší rodinu. Nám zbyla jenom jedna jeho společná fotka s mojí prababičkou a dalšími členy rodiny a občasný zájem spisovatelů, kteří nás sem tam žádají o fotografické materiály a další podklady…..No a film samotný? Zcela průměrná, nevtipná taškařice, o kterou bych ani okem nezavadil, nebýt mých rodinných vazeb.(22.12.2015)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe a na hrade Karlštejn. (dyfur)