Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Soudní drama z časů korejské války, jediná režie Karla Maldena, oscarového herce, v koprodukci dalšího herce Richarda Widmarka. Ten hraje plukovníka Williama Blakea, který vyšetřuje případ majora Cargilla, obžalovaného ze zrady a kolaborace během zajetí v severokorejském táboře.
Případ se zdá být jednoduchý, protože Cargill vinu doznal (v táboře podepsal prohlášení, že se podílel na využití metod bakteriologické války proti severokorejským vojákům) a odmítá se hájit. Edwardovu situaci komplikuje nátlak jeho nadřízeného, jehož syn v táboře zemřel, a který se dožaduje pro Cargilla urychleného válečného soudu. Jenže vyšetřování se zamotává, zdá se, že jeden z mrtvých byl skutečně zastřelen na útěku, ale druhého zabili vojáci jeho vlastní jednotky, když ho odhalili jako zrádce. Jaká byla skutečně Cargillova úloha? Jaký tlak na něj vyvíjelo severokorejské velení tábora? Podaří se vyšetřovateli najít pravdu? (Peabody)

(více)

Recenze (1)

rivah 

všechny recenze uživatele

Podle smyslu děje by se titul dal přeložit jako DOBA VÝDRŽE. Dobře obsazený a inscenovaný (jediná režie Maldena) film je příkladem kvalitní hollywoodské klasiky, a to jak dramatickou formou, tak konfliktem morálky a práva. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama