Mladučká Iveta (Alžbeta Ferencová) sa cíti vo svojom rodnom Trebišove ako ryba vo vode. Rada sa zabáva, nepohrdne alkoholom, jej komunikácia s miestnymi chlapmi a mladíkmi je svojská, ale aj vďaka tomu vždy dosiahne čo chce. Je presvedčená o tom, že v malom mestečku sa narodila a prežije tu celý svoj biedny život. Ivetina matka je pobožná, dcére vyčíta ľahostajný prístup k Bohu i k životu. Netuší, že jej osud i osud dcéry výrazne ovplyvní vzácna návšteva istého Bratislavčana v Trebišove. (TV JOJ)

vecnaAmbra

Ja som sa síce nezasmiala, aj vtip s akvarkom na krku som už niekde počula, ale určitý potenciál to nieslo. Bod dole za nechutnú scénu s vŕtačkou, ozaj extrém. Keďže som z Ba a rodinu mám aj na východe, trocha sa mi nepáči ten vzorec blavák-namyslený blbec, trebišovčan- zaostalý blbec, pretože presne takto sa medzi sebou potom východ so západom identifikuje a pritom ľudia sú omnoho variabilnejší. Tiež keď som na východe tak tá východňarčina je omnoho živšia a šťavnatejšia ako u týchto niektorých hercov. Východňara vedel dobre zahrať taký Mišo Hudák v Profesionáloch, naopak zvraciam zo Skrúcaného v Paneláku. Nie, niesom žiaden slovenský seriálový maniak, skôr mi je z našej tvorby väčšinou nanič. Ale toto naozaj nebolo až tak zlé. Aj Alžbeta Ferencová rozprávala a hrala celkom fajn a vôbec nebola príliš afektovaná, ako som pôvodne čakala. ()

columbia

Seriál mě nepřipadá vůbec vtipný,místami jsem usínal.Některým dialogům v nářečí jsem vůbec nerozuměl.Seriálu Most nesahá Iveta ani po kotníky. ()