Dante (Brian O'Halloran), Elias (Trevor Fehrman), Jay (Jason Mewes) a Silent Bob (Kevin Smith) jsou po infarktu naverbováni Randalem (Jeff Anderson), aby natočili film o samoobsluze, která to všechno začala. (mikki089)

vinducha

Jsem nevěděl , že K.Smith začal jezdit na stáže do Čech , konkrétně k J.Vejdělkovi .  Celkem utrpení a pro toho , kdo nezná předchozí díly asi i totální nuda. A zajímavý poznatek , že J. Mewes je zřejmě vampír , protože ze všech zúčastněných vypadá jediný , jakoby od 1. dílu vůbec neuběhlo 28 let ale tak 3. ()

Bion

Nebolo to až také zle...určite som videl aj oveľa zbytočnejšie sequely po X rokoch. Herci zostarli nielen po vizuálnej stránke ale poniektorý už zabudli hrať. Jay a Bob ktorý boli kedysi ikonou série Clerks sú už teraz len nefungujúcou atrapou, čo dokajzuje už aj ich druhá sólovka v ktorej taktiež možno poznať neduhy vyhoreného opakujúceho sa a do vkusu súčasného diváka netriafajúceho sa Kevina Smitha (lepšie o tom mlčať). Po dejovej stránke by to nebolo až také hrozné keby opomeniem to hlavné a to je točenie filmu vo filme, čo vzhľadom (a opäť) na predošlé odbočky Kevina Smitha vôbec nepôsobí originálne ani zaujímavo. Naozaj mohol siahnuť po niečom nápaditejšom. Nanešťastie vzhľadom na krátkodobé vzkriesenie CLERKSov sa celá tá gíčovitosť stráca a vo finále pekne uzatvára túto "nestárnucu" značku. Ale myslím, že toho Smithuniverza už bolo dosť. Hovorí sa, že v najlepšom je treba prestať, avšak Kevin sa nám nepoučil a priniesol tak ďalšiu humorom nevyváženú a priemernú komédiu pre pamätníkov. Našťastie sa mu do filmu podarilo prepašovať aj trochu vážnejšej nôty, ktorá naopak dodáva Clerksom tretí dych. Ja som sa celkom bavil aj keď mnoho scénok by som vyškrtol (hlavne tie s Jayom a mlčanlivým Bobom) a nahradil ich niečim inteligentnejším a menej bláznivým, čo je vzhľadom na pôvodný tón udávaný predchádzajúcimi dielmi fakt škoda. Za mňa ale dobrá podívaná...nie však natoľko výnimočná a prepracovaná, že by sa na ňu oplatilo čakať toľko rokov, Ale je tu tak si ju treba pozrieť a najlepšie pekne po poradí, pretože odkazov na predošlých Mužov za pultom tam nájdete habadej. ()

MaxBodycount

Séria ukecaných dobrodružstiev zo zlej strany pultu slúži Smithovi ako prístav z bezpečia ktorého môže glosovať život, vesmír a vôbec bez rizika sklzu do debility, ktorou bežne zasiera svoju filmografiu a to aj napriek tomu, že blbučkým humorom sa nešetrí ani tu. Čas si opäť vyberá svoju daň a naši hrdinovia majú bližšie k umelému chrupu v náleve na nočnom stolíku ako ku kúsavosti predchádzajúcich častí, znudenosť jednotky a melanchólia dvojky pretavená v smútok pochopenia prázdnoty života, ktorý im dal niečo vyžrať a to najkrajšie len ochutnať. Smith tak popri všetkých svojich eskapádach dokázal podarovať generácii X trilógiu, pri ktorej môžu odcudzení mámvpičisti starnúť. Minimálne do pokračovania, v ktorom budú Randall a Elias hubovať do zoomerov a zrážať ich na fatmobiloch. Moment filmového blaha: Dante odchádza. ()

freebob

Hrozně jsem se těšil,ale bohužel to opravdu nedopadlo moc dobře.Humor téměř žádný a zápletka absurdní.Chtěl jsem dát odpad,ale jednu si zaslouží herci, kteří se opravdu snaží,ale to je tak celé.Za mě nejhorší a nejzbytečnější Smithův film. ()