Old Henry

Henry Mccarty (Tim Blake Nelson), muž, ktorý podstúpil v živote už veľa výziev, sa usadil ako farmár. Žije na území Oklahomy so svojim synom Wyattom (Gavin Lewis). Pri rúbaní dreva na večer farmár zbadá v diaľke uviaznutého koňa. Na ceste pomôcť mu nájde takmer mŕtveho muža a lup. Odvedie ho späť na farmu, aby mu pomohol, keď ho vyrušia traja jazdci, ktorí prišli hľadať muža aj korisť. (Arsenal83)

jayman

Old Henry stojí a padá na tempe. Prvých 50 minút sme svedkami pomalého westernu, ktorý nám dáva možnosť preciťovať veľmi estetickú filmárčinu. Dej sa pomaličky rozbieha a divák pracuje s vlastnými očakávaniami, ktoré nevyhnutne ústia do príjemného thrillerového chvenia. Zvyšných 40 minút je náhlivých - akcia, i dejové zvraty. Počas záverečného countdownu si tak všímate skôr hlúpe správanie postáv. Minimalistický casting sa vydaril na (vadila mi len postava syna) a veľmi pekná je aj výprava, hoci som sa sám seba pýtal, či Oklahoma a jej žírne polia vyzerajú práve takto. Škoda, že vo mne aj po skončení filmu ostal dojem druhej polovice, Henryho sa určite oplatí pozrieť. ()

Mamutol

Názorná ukázka toho, že velmi dobrý film lze natočit bez velkých peněz, bez CGI efektů, bez multikulti obsazení a dokonce i bez afektovaných ženských. Dobrá práce Potsy. ()

kacir

Fúú tak čakal som, že mi odpáli dekel podľa hodnotenia a komentov, no veru až taká pecka to nebola.. Dalo sa to pozrieť. Raz. ()

xxmurphyxx

Parádny slow burn western, ktorý sa spolieha na atmosféru a čo najvernejšie dobové podanie viac ako na rasovú a genderovú vyváženosť. Takže kto tu čaká bandu vystajlovaných, dokonale ostrihaných, oholených a vymydlených negrov strieľajúcich obojručne nekonečno nábojov bez prebíjania v efektných slow-mo záberoch za doprovodu novodobého trashu ehm rapu nech si jebne hlavu o stenu a vajcia do prievanu a ide pustiť nemenovanú sračku s Elbom. Pre tých ktorí majú chuť na poctivý, špinavý western plný vychrtlých, no životom do oceľovej formy ubitých chlapov, pištoľníkov so zažltnutými zubami a pekelne rýchlymi prstami na koltoch, nech idú smelo do toho. Aj keď na väčšiu a v podstate jedinú väčšiu prestrelku no o to intenzívnejšiu a živočíšnejšiu si treba počkať až na koniec filmu, čakanie sa vyplatí a bonusom bude aj príjemný twist v príbehu a solídny koniec. Nelson tu je dokonalý a potešil aj polozabudnutý Dorff. Za mňa poctivý old school film pre chlapov. ()

srolyma

Western o starém farmáři s temnou minulostí, jeho pubertálním synkovi s temnou budoucností, postřeleném uprchlíkovi s hromadou peněz, který o sobe tvrdí, že je šerif a desperátech, kteří o sobě rovněž tvrdí, že jsou šerifové. A tak se to tam různě mele až se to nakonec všechno semele. Slušná žánrová jednohubka. ()

rigby

Pozitivní hodnocení mě naladila, ale nakonec se žádný zázrak nekonal. Klasická domácí povídačka zakončená pořádnou zabíjačkou. Podruhé už bych to vynechal. ()

hony23

Westerny už se moc netočí a ty dobré skoro vůbec. Starej Henry si na nic nehraje a farmaří si se svým synem daleko od lidí, dokud mu cestu nezkříží postřelený muž a banda lovců, kteří mu jsou na stopě. Má to napětí, atmosféru i překvapivou pointu. ()

clint123

Konečne po tých všetkých "počítačových " komiksovkách pre malé deti , sa natočil slušný poctivý reálny western , a to je chválihodné, pretože tento žáner bohužiaľ je dosť v dnešnej dobe v úzadí , čo je škoda :-( . Kde sú staré zlaté časy 60-tych, 70-tych rokov.... Ale detto. Film má slušnú atmosféru, s prekvapivým vyvrcholením, hlavný hrdina nie je nijaký "fešák" s top postavou, ale naopak, neupravený, chudý, neumytý rančer :-)) . Výborná hudba, pekné drsné prostredie, jediný mínus dávam za to, že v celom filme nie je ani štipka deja odohrávajúca sa v nejakom westernom meste. Ale ináč super. ()

Saxos

Na starý dobrý western je těžko narazit. Zde se hodně blížíme. Jednoduché, jak facka. Zápletka k jasnému finále. Závěr: doporučuji. ()

Sopholojong

Tak ten minitwist (ako ho mnohi na roznych weboch nazyvaju) teda mne vyrazil dych poriadne a tlieskal som v stoji. Do neho a zaverecneho, velmi dobre rezisersky zvladnuteho, pistolnicko-nozoveho masakru to boli slusne tri skalpy. Debutanta Potsyho Ponciroliho budem poctivo sledovat a dufam, ze mu daju "budget" na nieco vacsie. 7/10 ()

Bogrant

Veľmi kvalitné remeslo. Nenápadný, ale správne zašpinený, tak akurát drsný, do istej miery i melancholicky pôsobiaci western, bez zbytočných odbočiek a kecov, sústrediaci sa na zopár chlapíkov na malom priestore. Funguje to nadmieru dobre a v závere to vytasí jedno celkom úsmevné, ale príjemne šokujúce odhalenie, ktoré to v zlomku sekundy vyšvihne minimálne o stupeň vyššie. Plus výborný TBN. ()

Movielaik

Po delší době pěkný western. Hodnotím mezi tři a čtyři, a protože western žánr mám moc rád a líbil se mi i ten nápad, který vyvolal dokonce úsměv na mé tváři, tak dávám za čtyři. Jinak Tim Blake Nelson je pro western snad přímo stvořený. Dovedu si ho představit i jako ještě daleko většího badass borce v dalším westernu. POZOR SPOILER!!!, POZOR SPOILER!!!, SPOILER, SPOILER....ale v tom dalším by mohl už i přežít :D ()

Raziel811

Nejsem zvyklý vídat Tima Blake Nelsona v takové roli a musím říci, že mu velmi sedí. Kdyby byl vizuál čistější a víc vypiplaný, nebál bych se to přirovnat k novodobé klasice. A onen twist, který se ve 2/3 dozvíte je sice relativně levný, ale přesto stylový a dodává všemu patřičnou hloubku. Od dob Bone Tomahawk jsme tu asi neměli nic tak dobrého. ()

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

19.12.2021

Jako každý rok, i letos si bývalý americký prezident a zároveň obří filmový fanoušek Barack Obama sedl, aby sestavil své oblíbené kulturní žebříčky. Vedle knížek tak došlo pochopitelně i na filmovou… (více)