Henry Mccarty (Tim Blake Nelson), muž, ktorý podstúpil v živote už veľa výziev, sa usadil ako farmár. Žije na území Oklahomy so svojim synom Wyattom (Gavin Lewis). Pri rúbaní dreva na večer farmár zbadá v diaľke uviaznutého koňa. Na ceste pomôcť mu nájde takmer mŕtveho muža a lup. Odvedie ho späť na farmu, aby mu pomohol, keď ho vyrušia traja jazdci, ktorí prišli hľadať muža aj korisť. (Arsenal83)

verbal

Docela solidní nápad na zreznutí Mladých pušek, který i vcelku svižně, záživně a sysluplně plyne, dokud se ovšem nedostane do finále, dopraseného snad tou nejpičatější přestřelkou v dějinách Divokého západu a filmů o něm. Vilém Dítě byl sice zjevný mentál už podle xichtu na dochované ferrotypii, ovšem s tímhle přístupem by se dostal leda tak do legend desperátních downboyů, co si ustřelili všech 21 prstů, když se snažili z laufu svého nabitého koltu vyšťourávat výbrus, aby se jim tolik neprověšovaly kulky.   ()

Cervenak

Nič objavné, iba poctivý, neokázalý, zemitý western. Jedna farma, zopár chlapov, kolty, brokovnica, sekera, lovecký nôž... Ani náznak ženskej postavy či humoru. Pôsobí to dojmom, že niekto napísal pre Clinta pokračovanie Unforgiven, o jeho ďalších osudoch na farme s prascami trénovanými v kanibalizme, ale film v závere prekvapí zvratom, pri ktorom sa ukáže, že to naozaj bolo od začiatku cielené na skvelého Tima Blakea Nelsona a jeho úchvatnú "držku". 7/10 ()

EvilPhoEniX

Western roku a dost možná i Indie překvápko roku. Zpočátku jsem film ignoroval a přiznám se, že se mi do filmu příliš nechtělo, ale jsem mile překvapen. Ano není to žádný Godless, ale od Hostiles a Salvation si působivější Western nevybavím, byť klasické propriety Westernů zde nejsou, ale na minimalistický počin velmi dostačující. V první půli je film komorní Western drama, kde zaujme poctivé řemeslo, Eastwoodovský nádech, vypjatá atmosféra a velmi dobří herci ( Tim Blake Nelson v roli farmáře úžasný a záporák Stephen Dorff si rval pozornost na sebe kdykoliv se objevil). Finále se však přelomí do nádherně akční a brutální Western jízdy, kde hlavní hrdina sám proti všem v Assassin módu za pomocí brokovnice, koltů, nože a seker udělá pěknéj bordel a navrch dva solidní zvraty k tomu. Tohle si myslím od tak nenápadného počinu nečekal nikdo. Sice nic objevného, ale dostatečně poutavého, aby zabavilo na nudný chlapský večer. Go for it and enjoy it ! Příběh 4/5, Akce 4/5, Humor 0/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 4/5, Herci 5/5. 8/10. ()

Gilmour93

Rozporuplné pocity. Na jedné straně špinavost, přímočarost a patřičně zkažený muž zločinu Dorff. Líbil se mi moment, jak Henry překročil podobně jako Llewelyn Moss v No Country for Old Men „point of no return“ a vlastním rozhodnutím, které rozhodně nebylo nevyhnutelné, nasměroval svůj osud k nevyhnutelnosti. A tady se dostáváme k těm „ale“, protože jak se ukázalo, Henry ta rozhodnutí činil už mnohem dřív. Nevím, jestli mi víc vadil ten lehce trapný twist, který byl geekům na Divoký západ velmi brzy dost natvrdo napovězen a do kterého jste si mohli myslet, že Tim Blake Nelson doslova klame tělem (a on neklamal), a nebo to špatně zahrané jinošské buřičství, které za dané situace otravně nahrazovalo posrání se až za ušima. V tomhle žánru je méně slov vždycky více.. ()

Kaka

Malý, rychlý, zemitý western. Poctivě natočený za pět švestek s pár herci, ale taky s láskou k filmařině, se skvělým Blakem Nelsonem v hlavní roli. NIc objevného, či inovativního se nekoná, ale všechny ty zábavné aspekty, které divák chce při dobrém westernu vidět, tu jsou. ()

*CARNIFEX*

Jednoduchý námet, jemne líznutý dramatom okolo vzťahov “v domácnosti”, zasadený do “divokej doby”, a máte western, ktorý má nielen hĺbku, ale aj jasný smer. Záver je vďaka rozuzleniu čisto thrillerovský, akurát škoda, že sa človek musí občas za hlavu chytiť, nad akými nelogickými pasážami musí rukou mávnuť. Ľahký nadpriemer. ()

Kothy

Klidný western s dost pomalým tempem. Závěr ale stojí za to. Příběh se zaměřuje na farmáře Henryho, který žije se svým synem. Jednou objeví zraněného muže s brašnou peněz a rozhodne se mu pomoci. Tím ale na sebe strhne pozornost gangu, který po něm jde. Je tedy otázkou času, než si pro něj přijdou. Starý Henry ale skrývá jedno tajemství. Závěr je vážně povedený a zvrat celkem nečekaný. Dost dobrá přestřelka. "Odkud tě znám?" ()

DwayneJohnson

V záplavě netflixovských seriálů z poslední doby tak trošku zjevení. Pravý, nefalšovaný western jak ze staré školy. Krásná příroda, balík peněz a pak už jen klasická hra kdo z koho. Jasná, přímočará a krvavá. Tak to má asi nějak vypadat, když vládnou chlapi a ženy nikde v dohledu. Poctivá řež okořenená hereckým výkonem T.B.Nelsona, kterého jsem asi už v nějakém filmu viděl, ale po tomhle vím na beton, že už na něj nikdy nezapomenu. I kdyby už v životě nic nenatočil. Čtyři a něco. ()

JASON_X

Sice je už 20.století (1908), ale western je to parádně oldschoolovej, skoro jako z časů Divokýho Západu. Komorní, zádumčivej, přímočarej. A i přes dnešní úchylný trendy v západních společnostech je kupodivu taky bez buzerantů, tranďáků, barevnejch, zoofilů, nekrofilů, koprofilů a všelijakejch jinejch menšin. Takže je vlastně xenofobní a rasistickej. No, vlastně je i bez ženskejch, jak nad tím teď tak přemejšlím... A je v něm mj. zajímavej návod na likvidaci mrtvoly, i když jsem ho už znal z nějakýho filmu o mafii. Jenom nechápu, že když McCartymu (sic) nešlo o ty prachy, tak proč se na toho postřelenýho chlápka nevybodnul, když mu muselo bejt jasný, že to přinese problémy, zase takovej altruista přece nebyl. ()

Morholt

Pistolníků na odpočinku, kteří jsou pod tíhou okolností nuceni znovu tasit kolty, by se člověk asi nepočítal. Ale od westernu vlastně něco podobného čekám a vlastně i požaduji, takže potud v pořádku. A fajn bylo i zpracování. Pravda, místy se to trošku moc táhne, ale sychravá atmosféra mi seděla, brutalita nepůsobí samúčelně a herecky, pokud nepočítám toho portivného hošíka, to bylo na úrovni. Navíc je fajn vidět, že i s malým rozpočtem se dá natočit fajn žánrovka. Zvrat či vysvětlení, které přišlo v závěru, by mě asi normálně přivodilo kyselý výraz, ale tady se mi to líbilo. Za mě dobrý. 70% ()

Martin741

Moj pristup k tomuto filmu  je naprosto ambivalentny. Co sa tyka westernov, stale tvrdim, ze najlepsie sa tocili v 30., 40. a 50. rokoch minuleho storocia, toto je len radoby pokus o znovuzrodenie prakticky mrtveho zanru. Je to spinave, drsne, ale scenaristicky jednoduche  - nejaka ta farma, par chlapov a zbrani. Ide sa natocit western., Vysoke hodnotenie  nedam uz len preto, ze ide o reziserovu prvotinu  : 55 % ()

Arsenal83

Pre fanúšikov westernov pohladenie na duši, dýcha z toho retro a je to pekne natočené. Všetko sa odohráva v prostredí, kde ženy už asi vyhynuli. Dobre zfilmované, dobrá hudba, ale pamätný western sa z toho nestane. Iritujúci bol hlavne Gavin lewis, ktorý nevie hrať, na druhej strane Tim Blake bol vynikajúci. Na rozdiel od Clinteastwoodovky je tento film zabudnuteľný, nemá v sebe to čaro komplexnosti. Nemá ani scény, na ktoré človek bude spätne spomínať. Je to ale dobrý film, ale dobrý je hlavne preto, že sa dnes točí už príliš veľa balastu, medzi ktorým už vynikne kadečo. ()

fugazi

Jeden z nejlepších westernů za posledních 20 let, kterej sází na minimalismus, dokonalýho Tima Blakae Nelsona a pointu, která ustřeluje hlavy... 10/10 ()

majo0007

V neposlednom rade treba poznamenať, že ošípané na farme starého Henryho mali o obživu postarané na niekoľko mesiacov dopredu... ()

C0r0ner

Pár lidí, jedno místo, jedna legenda a celkem extrémní procentuální killcount - tedy nezemře celkově až tolik lidí, ale ze všech co se vůbec objeví na obrazovce, je to tedy naprostá většina. Že westerny obecně nemám rád, tak tohle bylo moc pěkné a zajímavé. 85% ()

agentmiky

Pustit se v dnešní době to natáčení westernu vyžaduje doopravdy velkou odvahu! Tento žánr totiž většinou nepřiláká do kin masy lidí....bohužel to už tak netáhne, což se negaitvně samozřejmě odráží v ziscích. Takže jsem enormně šťastný, že pořád tyto snímky vznikají! Old Henry sází na špinavou bezútěšnou atmosféru. Fakticky zde moc optimismu nenajdete. Herecky nemám asi sebemenších výtek, Tim Blake Nelson mě už uhranul v jedné z povídek díla bratří Coenů (Buster Scruggs), takže jsem věděl, že tady tvůrci rozhodně nešlápnou vedle. Dorff jako uhrančivý záporák též skvělý. Potěší krásné lokace a fantastická hudba (na poměry tohoto žánru až překvapivě nadstandardní). Kdyby se autoři odhodlali ještě k nějaké větší přestřelce v průběhu, šel bych výše. Ale díky tomu tomu překvapivému twistu v závěru následovaném efektní krvavou lázní si to pořád odnáší solidní čtyři hvězdy. Jen tak dále! 8/10 ()