Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Policejní tým S.W.A.T. vyšetřuje záhadnou VHS kazetu a objeví zlověstný kult, který má předem nahraný materiál, jenž odhaluje děsivé spiknutí. (mikki089)

Videa (1)

Trailer

Recenze (78)

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Předem se musím přiznat, že série V/H/S mě až na druhej díl (3 hvězdy) nijak neoslovila. A přiznám se, že jsem chtěl V/H/S 94 vypnout už po dvou minutách. Vím, že je kvalita obrazu špatná záměrně aby to evokovalo starý VHSky ale já se ptám. Komu tím prospějete ??? Nakonec jsem vydržel a dokoukal to. STORM DRAIN - povídka o Ratmanovi není špatná a ani samotnej Ratman nevypadá zas tak špatně. Konec je ale celkem úsměvnej. Jen nevím jestli změrně. Nejvíc vše kazí vizuál. Ostatně jako u všech povídek(výjimkou je třetí povídka The Subject). Nejen, že jde o FFko a do toho ještě ta odporná (ne)kvalita obrazu. Proč ? První povídka je za slabší 3 hvězdy. Druhá povídka EMPTY WAKE je o obživlé mrtvole. 2 hvězdy. Třetí povídkou je  THE SUBJECT. Tahle povídka potažmo režisér Timo Tjahjanto byly tím rozhodujícím faktorem, že jsem nakonec do V/H/S 94 šel. A Tjahjanto nezklamal. Předložil cyberpunkovej gore nářez. Tohle je jednoznačně nejlepší a nejpovedenější snímek jak po filmové tak po obrazové stránce. 5 hvězd. TERROR - lacinej a nudnej příběh ve kterým přijde akce až na konci. 1 hvězda. Poslední HOLLY HELL propojuje všechny povídky. 2 hvězdy. Takže celkový hodnocení jsou za mě 3 slabší hvězdy. ()

rollman1 

všechny recenze uživatele

Na další část této hororové série jsem se těšil. První dva díly mám ve své topce FOUND-FOTTAGE hororů. Třetí část byla bohužel trash. Proto jsem doufal, že nový segment bude minimálně kvalitativně podobný starším bratříčkům, ale ono moc není. První povídka ''STORM DRAIN'' o reportérce, která se honí za místní legendou do kanalizací je celkem povedená. Nechybí atmosféra, prostory jsou opravdu nepříjemné a samotné rozuzlení je taky fajn. Potěší look samotného bubáka. Jediné co mě štvalo byla samotná kamera, ze které mě dost bolela hlava z toho stálého zoomování, takže 60%. Druhá v pořadí a za mě nejlepší byla ''THE EMPTY WAKE''. Noc v pohřebním ústavu, která se změní v naprosté peklo. Chválím výběr lokace, hodně creepy atmosféru a hlavně konec povídky, ze kterého jsem se necítil moc dobře. K úspěchu tedy stačilo mít rakev, venku bouřky a chlápka, který není úplně v celku. Jediná výtka tak patří ke zbytku povídky, kde se vlastně nic nestane a musíte čekat až na posledních 5 minut 70%. Třetí a mnou nejočekávanější povídka ''THE SUBJECT'', měla velký potenciál, který se však proměnil v bezduchou, avšak krvavou vybíjenou, na kterou jsem opět musel čekat skoro celou dobu. Ano, je to brutální, ale hodně digitální a překvapivě i dost nudné. Od tvůrce Save Heavenu jsem tedy čekal více a trošku gore to fakt nezachrání 50%. Poslední povídka nese název ''TERROR''a za mě teda největší kravina z celého snímku. Jediné co opět stojí za zmíňku je finále, které má obstojnou masku hlavního monstra. Příběh mi přišel úplně zbytečný a opět čekáme na poslední dvě minuty na nějakou akci. 30%. A nakonec příběh, který je namotaný kolem VHS povídek s názvem ''HOLY HELL'', který je tak nudný, že i příběhy z původních VHS byly mnohem lepší a nepostrádaly aspoň špetku atmosféry. 20% Podtrženo sečteno, nové VHS je pro mě zklamáním, rozhodně není horší než poslední díl, ale kvalit VHS A VHS 2 nedosahuje ani zdaleka. Samotný trailer bych hodnotil lépe teda. 55% ()

Reklama

JamesSi 

všechny recenze uživatele

Série VHS je pro mě prostě skvělé Guilty Pleasure a nemohu říct, že jsem si tenhle díl neužil. I když mám nějaké vítky, tak je to jistě nad úrovní VHS: Viral. Zaprvé bych chtěl zmínit, že VHS nesleduju jako vysoký art, ale abych se prostě bavil nad stupidníma rozhodnutíma postav a přemštěným násilím. První povídka je o příšeře jménem Ratman a je to prostě fajn začátek. Nic těžkého. Občas mi to připomínalo i Too Many Cooks, Tima a Erica a podobné skeče inspirované starými lokálními televizemi. Jasně postavy jsou tupý a framing device nedává smysl, ale fajn. Druhá povídka Empty Wake je o pohřbu na který nikdo nepřišel a první půlka je celkem nuda. Posledních pár minut je ale dobrých. I když by si snesla prokrácení, šlo by to. Třetí povídka od spoluautora Raidu je asi nejlepší. Jsou tu zajímavé postavy, akce, násilí apod. Prostě šílenej doktor na útěku. V nejlepších momentech to připomínalo first person filmy jako Hardcore Henry nebo starší japonské kyberpunky jako Meatball Machine. Čtvrtá povídka je asi nejhorší, nejen protože je nudná, ale i trochu urážlivá. Nápad povídky? Co kdyby Oklahoma City Bomber a jeho milice měl k dispozici upíří krev. Jako nápad je stupidní a ty narážky na skutečnej terorismus jsou fakt otravný. Jako doslova tam řeknou, že ve vládní budově, kam jedou je dětská daycare - což je doslovný odkaz na Oklahoma City Bombing. A jaká je povídka, která to váže dohromady? Nic moc, ale neuráží. Lepší než vraždící zmrzlinový stánek z trojky, jedničce a dvojce se nevyrovná. Chci, aby co byl nejrychleji další díl. Tahle série je fajn. Lepší než 3, horší než 1 a 2. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Myslím, že je to už moje poslední V/H/S. Kombinace videobrazu s poruchami (videokazet jsem viděl dost, ale s takhle prasáckým obrazem žádnou, byť šlo o pirátské kopie) a FF je zkrátka smrtící. Úvodní následně rozkouskovaná povídka byla technicky nejotřesnější, z hlediska příběhu nezajímavá. Krysa v kanále měla místy dobrou atmosféru, ale že se obraz klepal i profesionálnímu kameramanovi, je na pováženou. Finální scéna trhala oči, a tak nejlepší byl asi zasažený moderátor. Nudou překypovala povídka z pohřebního ústavu, kterou nezachránilo ani po celou dobu očekávané zmrtvýchvstání. Indonéská historka o šíleném vědci byla absolutně nejlepší a má ode mne ty dvě hvězdy. Nejen slušivý masomlejn, ale i po výtvarné stránce pěkný vizuál. No a rádoby vlastenci, kteří zjistili, že s čím kdo zachází, s tím také schází mě téměř uspali. Možná kdyby byly příběhy zpracovány klasickou formou, dal bych hodnocení vyšší. Ale to už jsem psal u předchozích částí, tudíž nic nového. Jako celek mizerné. ()

Sludger 

všechny recenze uživatele

Do hororového sveta prichádza nová časť antológie krátkometrážnych filmov pod menom V/H/S. Práve táto sága priniesla jeden mimoriadne skvelý „kraťas“ (Safe Haven) o tajomnej sekte, ktorá oživila Satana. Práve tento režisér Timo Tjahjanto sa zúčastňuje aktuálneho projektu s jedným kraťasom, nádej na vyššiu kvalitu po nepodarenej poslednej časti (V/H/S: Viral z 2014) je reálna. Prekvapí niektoré dielo svojou originalitou? Poďme si ich postupne prebrať. 1. príbeh - Storm Drain: Dosť strelený (dobrým spôsobom) nápad, ktorý sa postupne vyvinie do nečakaných rozmerov. Je to creepy, atmosferické a kvalitné. (8/10) 2. príbeh - Empty Wake: Príbehu škodí dlhý rozjazd, ktorý obsahuje zbytočne veľa vaty a kľudne desať minút mohlo ostať v strižne v koši. Zápletka je z veľkej časti predvídateľná, no samotné prevedenie prekvapí a záver je fakt lahôdka. (7/10) 3. príbeh - The Subject: Je to tu. Nové dielo od Timo Tjahjanto začne už od prvého záberu svižne, originálne a s veľkými očakávaniami. Šialenstvo postupne graduje, až sa z toho vyvinie hotový Gorefest v najlepšom slova zmysle. Námet spája samotné gore s cyberpunkom do úplnej dokonalosti a kľudne môžem povedať, že nič lepšie som v tomto roku nevidel. Šťavnatá lahôdka. (10/10) 4. príbeh – Terror: Opäť nastáva podobný problém ako pri druhom príbehu. Strašne dlho trvá kým sa dostaneme k veci. Je to síce výborný nápad, no vyvrcholenie je strašne krátke a neužil som si ho naplno tak, ako v diele číslo dva. (6/10) 5. príbeh – Holy Hell: Ide vlastne o hlavný príbeh, ktorý obkolesuje zvyšné kraťasy. Prepadovka SWAT vojde do záhadné komplexu budov, kde postupne naráža na dosť creepy veci. Tento príbeh mal veľký potenciál, no čo s ním nakoniec spravili ma relatívne sklamalo. Odpískali to na veľmi lacný spôsob. Škoda. (5/10) ()

Galerie (14)

Zajímavosti (3)

  • Členové SWAT týmu v povídce „The Subject“ používají útočné pušky HK 416 a brokovnice Benelli M3. Všechny tyto zbraně ale byly vyrobeny až dekádu poté (2005), než se odehrává děj (1994). (Guilemot)
  • Název filmu se objeví až na jeho konci. (Duoscop)
  • Během jednoho hovoru je zmíněn Bill Clinton, což byl 42. prezident Spojených států vládnoucího mezi lety 1993–2001. (Duoscop)

Reklama

Reklama