Po rozchodu s přítelem se Tereza vrací domů ke své mámě a bratrovi Michalovi, desetiletému klukovi zajatém v dospělém těle, aniž by tu tušila, že tenhle návrat navždy změní její život. Domácnost, do které se vrátila, se totiž na rozdíl od ní ani trochu nezměnila. Máma pořád žije jen pro svého syna, a bratr má před ní ve všem přednost. Tereza má intenzivní pocit, že by máma měla myslet víc na sebe… a taky na ni. A tak se rozhodne udělat krok, po kterém už nikdo z nich nebude takový, jaký byl. Tragikomedie Spolu nabízí pohled do chodu rodiny, kde se láska nerozdává rovnoměrně a kde není zvykem svěřovat se a mluvit otevřeně o problémech. Přesto nejde o těžké drama, ale o film, který i v dramatických situacích dokáže najít humor a naději. (Bontonfilm)

Metuje

Prostější děj a myšlenku zachraňují herecké výkony Žilkové (kterou jsem po dlouhé době rád viděl v seriózní roli) a Kozuba (který konečně nehraje dokola svoji jednu polohu přitepleného šilhajícího dementa). Konverzační filmy mám rád, zde mi však trochu vadila přílišná prostost a vysvětlování všeho možného. Doočíbijící product placement je ve zdejších podmínkách zřejmě stále otravnou nutností, nicméně pokud by se podobné filmy točily v Česku dál, byl bych spokojen. ()

Vlkopec

Bohužel film, který přes působivé chvíle nedrží pohromadě - problémem je, jako u českých filmů často, nedotažený scénář (ale možná i nedomyšlené střihy). ()

TWANG1977

Jsem asi silně ovlivněn tím že jsem své mládí jako tělesně postižený prožil v ÚSP ale pro mně osobně film roku neuvěřitelný výkon Štěpána Kozuba který roste ve stěžejního herce naší doby. Skvělé! ()

Michalp81

Mám velmi smíšené pocity. Bezpochyby se jedná o Kozubův herecký koncert, což je však po hříchu asi vše. Pokud se autoři pustili do takového tématu, jakým je autismus, bylo by skvělé nedopouštět se hrubých faktických chyb a svým uměním se pokusit ve společnosti rozbourat pár stereotypů. Místo toho se dozvíme, že autismus lze získat úrazem a jediná alternativa k rodinné péči je ústav. Do ústavu se navíc můžete dostat velmi lehce pomocí zfalšovaného podpisu, ale dostat se z něj vyžaduje několika měsíční úsilí. Sestřičky v ústavu pak s klienty bezostyšně flirtují a vzbuzují v nich plané naděje. Škoda. Z takového námětu se jistě dalo vytěžit víc. Věnovat více času studiu a přípravě, aby se film stal realističtější, by ho jistě pozvedlo na mnohem vyšší level. Takto podporovat společnost ve stereotypním uvažování o lidech s postižením mi v dnešní době přijde neomluvitelné. Takto se film vlastním přičiněním stal inspiračním pornem. ()

vysokapani

Na tento film jsem se moc těšila. Štěpán Kozub v roli Michala je naprosto uvěřitelný a jeho talent je fenomenální! S Veronikou Žilkovou "ukázali" skutečný, láskyplný a po všech stránkách vyčerpávající vztah. Hercům a hlavně Štěpánovi DĚKUJI za silný zážitek, který jsem u českého filmu ještě nikdy nezažila. Smekám, přeji hodně štěstí a úspěchů na všech "frontách". ()

RomeoJ

Na českou kinematogrifií hodně povedený film s úžasným a talentovaným hercem Štěpánem Kozubem, který se ujal své role hodně bravurně. Veronika žilková spolu s Kamilou Janovičovou daleko nezaostavali. U tohoto filmu jsem se i hodně zasmál, ale to hlavně kvůli Kozubovi, protože vím, jaký to je komediant. Je to fim o pár hercích s hodně jednoduchým dějem, za co strhávám jednu hvězdičku. Jinak celkově mě tento film nadchnul a určitě doporučuji si zajít na něho do kina. ()

thedasenka16

Za mě velký překvapení! Na český prostředí až neuvěřitelnej kousek věnující se hlubokýmu tématu, který se musí nějakým způsobem dotknout snad každýho. Za mě stojí za to vyzdvihnout, jak v podstatě 3 herci utáhli takto silnej film a jak to bylo na platně koukatelný. Kozubovi fakt sedne vážnější role. Mezi návalem neustále se opakujících českých komediích velmi milá změna. ()

Deny BAT

Na to, že je to český film a hutné téma, povedl se příběh nepřepálit a toho si vedle silných příběhů a perfektních hereckých výkonů cením. Otázka je kdo byl více psychicky narušen. Od filmu jsem nic nečekal a o to více jsem byl příjemně překvapen. ()

Eridan_

Super film, který se lehce dotkne hned několika hlubokých témat. Život s autistou, nerespektující komunikace, život ve vztahu, otázka dětí, sourozeneckých vztahů a domácího násilí. Kozub exceluje. Plakal jsem, smál se, zlobil se i fandil. Dlouho ve mě jeden film nevyvolal takovou směsici emocí. Vynikající. ()

nufanek

Týden po shlédnutí stále v mysli a vidinou skvělého Kozuba. Abych se přiznal, tak jak se Svěrák nechal slyšet, že mu Tříska přebil jeho učitele, podle kterého psal Obecnou školu, tak mě přebil Kozub Hoffmana. Nic víc se k tomu nedá říct ani napsat. Běžte se na to podívat sami. Excelentní herecký výkon. Všech. Smekám. ()

erdeguan33

...Pan herec.......Štěpán Kozub.....absolutní herecká jednička poslední doby.......kloubouk dolů.....jeho výkon v tomto filmu je hoden Oskara......nebo alespoň Lva......100 % ()

frycda

Filmy s touto tématikou jsou většinou odpad, jelikož takové rodiny často zesměšňují a nebo ženou mnohé situace do extrému, aby se divák bavil. Tento film má pevně dané reálné hranice kterých se drží. Můžeme se koukat na jeden děj třemi osobami (nemocného syna, matky, sourozence) a i přes to si být jistí, že vnitřní boje a pocity, které se v nich odehrávají jsou reálné. Moc se mi líbilo herecké pojetí Štěpána, který dokázal balancovat na lehkém komičnu (které ať chceme nebo ne u tak nemocných lidí je) a lehkém smutku a dramatu které tato nemoc přináší. Film určitě doporučuji vidět. ()

Opavak

Všichni herci to zahráli na výbornou. Filnu nechybí vtip, ani vážnost. Pěkně vyvážené a emoce se taky a né jednou dostavily. Na Primu moc hezký film... ()

negativ

Takže asi tak. Jelikož se Kozub velmi podobně pitvoří již řadu let, měl jsem problém mu tuto jakože vážnou polohu uvěřit. Nelogičnosti typu "kde prosím tě pracuješ, že si kupuješ boty za 3 tis." - ptá se Žilková své dcery manažerky, která jezdí ve funglovce BMW, převod opatrovnictví a okamžité přijetí do ústavu na základě jednoho neověřeného podpisu atd. (sestřička rozdávající za pusu léky je zároveň manažerka ústavu), vyvrcholí závěrečným odhalením ala Rain Man (tam se T.Cruise v závěru podobně dozví, že mu jeho bratr, ještě jako dítěti, zachránil život), kdy se dozvíme z medicínského hlediska úplný nesmysl, že Michalovo postižení není od narození, ale v důsledku zápasu s otcem (pro otce fatálního), před kterým chránil ještě jako dítě, svou matku. Ano, jako dramatický zvrat bezva, až na to že je to úplná blbost. Tak nějak celkově křečovitý příběh, navíc tvrdě PP BMW a dalších produktů a firem. Uvidím, co Štěpán předvede v Grand Prix, tam podle traileru, bude hrát uvěřitelnějšího exota. ()

dominic_joel

...môj zápis č.10: Na televíznu produckiu (a to mám chuť dodať "ešte k tomu od Primy", ale neurobím to - koniec koncov ktorá CZ/SK stanica stále tvorí viac "originálneho"/"autorského" obsahu? Barandov nepočítajme...) je to dobre vyzerajúci a relatívne kvalitný počin. Samozrejme kabát kino filmu (namiesto TV filmu) by tomu len a len prospel a dovolil by tvorcom pracovať s kadečím iným, avšak o tom možno neskôr. Alebo hneď? Asi sa poďme na "to" pozrieť len cez mínusy a zápory = a uvidíme, čo nám ostane. Štepána Kozuba mám rád, z onej štvorky je jediný s darom improvizácie a zároveň darom hereckého talentu. Tak veľký BÚÚM by som okolo neho nerobil, minimálne nie z hľadiska vážneho herectva - keď tak pokojne na margo humoru... A to je ten problém, že azda kvôli tomuto mu nie všetko viem uveriť. Jeho expresívne herectvo vo vážnych úlohách mi je sympatické, ale kvôli týmto jeho dvom stránkam niekedy nevidím hranicu. A rovnako aj pri tomto filme som na obraze nevidel "chudáka chlapca s ktorým to je ťažké", ale Davida Votrubka čakajúc, kedy to konečne rozbalí! No to je možno len môj problém.  Avšak pozerať sa dve hodiny na to isté dookola je trochu moc. Film sa to snaží uhrať na ten prípad, kedy dlhá stopáž hrá do karát emócií z filmu, no napriek tomu si myslím, že 30 minút dole a prospelo by to všetkým. Základná trojica obsadenia je sympatická, ak je každý sám za seba. Ako "rodine" v nich nevidím prepojenie a ani chémiu... Pri Žilkovej a Kozubovi ešte možno vizuálne cez vlasy a pár čŕt, avšak "chemicky" nie. Bez ohľadu na moje vyššie uvedené žvanenie, každý však hrá dobre. Ako som už detto spomínal, formát "kino filmu" alebo apsoň "netflixovky" by tomuto snímku neskutočne prospel - pre bežného diváka Primy, resp. diváka, čo ešte dnes vôbec TV pozerá, to je asi "akurát", avšak vidím neskutočný potenciál, ktorý by snímku vedel pomôcť cez svetlo, ponurosť, farby, klaustofóbiu kulís, rozvinutejší príbeh Teriny (a nie len, že to je blbka) a na záver isto aj dávku aspoň zopár scén, ktoré trochu nadvyhnú žalúdok a donútia nás povedať si na účet postavy matky: "tá to má ťažké"... Nakoľko vrchol podobnej scény je kúpanie vo vani, čo opäť vyzerá skôr komicky, resp. že o chvíľu ten vtip už-už príde... a potom si uvedomíte, že to nie je Kozub v kómédií, ale vdráme. A áno, z časti by sa dalo protestovať, že o toto "nechutno a citové vydieranie" vo filme nejde, ale na druhú stranu... o čo potom? Ak o rodinu a súrodenecký vzťah - budiž, ale aj ten sa rozpadával a zceloval na istých základoch, ktorým by neuškodilo, keby sú podfarbené o čosi viacej. ()

StandikK

Vůbec jsem nepochopil chování Kozuba v tomto filmu. Jeho chování je naprosto nesmyslné a spíše jen komediantské. To jako fakt se stačí podívat na Rain mana a okoukat bití do hlavy? Na jednu stranu působí jako fakt nemocný a na druhou stranu rozdává moudra svojí matce a ségře. Za mě jeho výkon nepředstavuje nemocného člověka, ale dělá pouze ze sebe idiota!!! Jediné, čemu jsem věřil byl obličej Žílkové... už dááávno není mladá a její věk se ní podepsal. ()

Pucmeloud

Žádné z postav jsem jejich roli nevěřil...snad jen panu Koptovi. Dokonce ani panu Kozubovi ne. Asi se všichni snažili, ale scénář nestál za moc a bylo to útrápeně nudné a plné nelogických scén. ()

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022