Hlavní postava Alex v podání Adama Mišíka prodává ten nejlepší kokain v Praze, dealování chce ale jednou provždycky nechat. Jeho snem je prorazit v rapu a nahrát svůj vlastní banger. Navíc se s ním rozchází jeho holka a chce jí dokázat, že na to má. Tahle noc je pro změnu jako dělaná. Kamarád Láďa totiž pro feat zařídil rappera Barracudu a to znamená vstupenku mezi top hráče. Jenže tahle vstupenka nebude levná a Alex s Láďou musí během pár hodin sehnat hromadu peněz. Vyrážejí proto na šílenou a adrenalinovou jízdu nočním městem, aby prodali všechny drogy, co doma ještě našli. (Bontonfilm)

Hashirama

Adam Sedlák je skutečně kujón. Šikovně a s mladickou energií natočil přímočarou jízdu, která se letmo otírá o klipové výrazivo Guye Ritchieho - se stejnou dravostí a frenetičností si hraje s různými prostřihy, vsuvkami a kolážemi - ale přitom stále vypráví skvěle napsaný příběh se silnými tématy. Má to spád, má to styl, hýří to filmařskou vynalézavostí, casting je věru mistrovský kousek a dokonce i ten Adam Mišík v tradiční roli třináctileté holky a se svým herectvím “odříkávám text jako básničku” je tu poměrně snesitelný. Ovšem je nad Míru jasné, že ovace patří hlavně Marsellu Bendigovi, který je tak autentický, až by si jeden pomyslel, že je to opravdu cigoš! Ačkoliv BANGER. vypráví v prvé řadě o nerozvážnosti, houževnatosti a mladickém snu, který se zvrtl, mimoděk předkládá také obraz současné vysmažené velkoměstské subkultury - pseudointerpreti a jejich pseudotvorba, se kterou by si nevytřela prdel ani uklízečka v centrále Tiktoku, glorifikace demence a povrchnosti a tak dále. Zkrátka takový ideální film na sobotní večer, pokud ho trávíte se svojí babičkou, které už se pomalu zajídá Šeherezáda a Sturm der Scheiße. 8/10 ()

gemi

Překvapivě dívatelnej hustofilm more! Sice malinko řízlej jako ten matroš od wanna-be-naříkače a scénárista by si zasloužil, aby ho někdo pochcal, ale na českou produkci palec hore more. V podstatě komorní drama, které je ale tak dobře natočené, že ani chvilku nenudí. Trošku mi to připomnělo Mandragoru, ale tohle je daleko popovější, stravitelnější more! ()

Terka_127

Téma mně naprosto cizí, neznám žádné jméno a neznám pozadí drog v Praze. Možná je to pravda, možná je to sci-fi. Já nevím. Ale přesto mě film zaujal a překvapil zároveň. Když si zvyknete na to, že to je celé natočené na mobil a k tomu ve velkých detailech, povolíte a užijete si vlastně vtipný snímek. Doteď doma hláškujeme: "Tvl, vždyť máš voči jako toffifee!" A Mišík opět exceluje a znovu mě přesvědčil, že na poli herectví si své místo zaslouží. ()

DanMac

Adam Sedlák vyráža dych svojou energickou a neskutočne našľapanou réžiou s rôznymi originálnymi prvkami a nápadmi  a stvoril ozajstný BANGER. Aspoň do trištvrtiny, potom tomu začne dochádzať dych a nemá to taký spád a vyvrcholenie ako by sa patrilo. Na druhú stranu je to stále jeden z najzaujímavejších a najlepších českých filmov, aké som kedy videl. No a Marsell Bendig a jeho “Láďa” dominuje celému filmu a každú scénu, v ktorej vystupuje, si jednoznačne kradne pre seba. (KVIFF 2022) ()

noizcore

Velké zklamání. Zajímalo by mě, kdo měl ten skvělý nápad točit takhle zajímavý film na kalkulačku, která se pořád houpe nebo někam padá. ()

mysiouxsie

Jednoduchý, upřímný, autentický, to je vzorec, který vždycky funguje. Konečně český film reflektuje dnešní svět a dokonce to zvládá ve světovém měřítku. Komfortních motivů přehrabujících se v minulosti už bylo přespříliš. ()

J.e.r.e.c

konečně do píči českej film kerej vypadá že ho natočili v jednadvacátým století není to ani hodina dějepisu řešící nějaký důležitý ksichty ani další more poprcávací chcanka s langošem a hřebíčkovou tohle je sonda do análů současný generace z mrdů a mrdek co trávěj víkendy s rypákem v závějích a když řeknou že dou na čáry tak tim myslej kurva něco jinýho než jejich nechápající rodiče synáček slavnýho fotra hraje s takovou chutí že by zasloužil kopačku do kuního ksichtu a jeho přičmoudlej kaamo už si může kromě péra leštit i vitrínku na českýho lva díky těmhle dvěma übervocasům jsem se královsky bavil a zároveň jim fandil jak nikdo aby to s tou pokérovanou barakundou nějak sfoukli všecko sice úplně neklaplo podle představ a ke konci se celá ta náramná prdel řádně zesrala ale to už je holt riziko fetování nemalá pecka a trefa do černýho vod kerýho máme v liberci zastávku a po domestikovi další důvod aby si každej zmrd zapamatoval sedlákovo méno 80 % ()

Don82

Klobouk dolů před odvahou režiséra udělat film, který se s ničím moc nesere. Dynamická jízda rapu, drog a hlášek vás jednoduše strhne a vy si ani moc nevydechnete a postupně víc a víc soucítíte s Alexem. Kritická linka, která nastoupí v druhé polovině je velmi příjemným překvapení a dost zvedá film nahoru. Tento film rozhodně větrá zatuchlost českého filmu. A že to bylo potřeba! ()

masekjc

Byl jsem na tom jako doprovod se školou a nějaké to poselství tam určitě je, ale středoškolákům bych to už jako protidrogovou prevenci nepouštěl. Adam Mišík a Marsell Bendig top výkon. A některé hlášky jistě zlidoví. Celkově rozporuplná spokojenost. ()

sunfreedom

Prý Samotáři pro generaci Z. Tak určitě jakoby spíš ne, ale chápu. Hodnocení je asi potřeba rozdělit. Řemeslně je to skvělý. Není to jen plačka nad zlomenými osudy. Je na tom skvěle vidět ten mezigenerační posun, kdy před 25 lety bylo důležitý odkud člověk je, co dělaj jeho rodiče a jakej na něj měli vliv. Zároveň se příběh tehdy odehrával v rámci týdnů až měsíců. Teď je úplně jedno, kdo jsi, odkud jsi přišel, nebo kde jsi vzal na mixpult za půl míče. Jde o to, co se stane dneska v noci. Ber nebo nech bejt, zejtra je úplně jiná kapitola. Tohle je až nebezpečně dobrý obraz, který pozoruju nejen ve vlastní rodině u ročníků, který v rodnym listě mají ČR. Jenže! That is it. Do týhle super nádoby někdo nalil příběh za pár korun, přidal Ivetu Bartošovou z 1. republiky a hlavní zápletku obtočil kolem hrozný blbosti. Za mě táhne film Bendig, kterej tam podle mě měl bejt do počtu a místo toho by měl dostat alespoň nominaci na Lva. Rozhodně nebudu nikoho zrazovat od toho, aby se na to podíval, protože by to měl mít filmový fanoušek v portfoliu. Ale žádná generační výpověď se nekoná. ()

Toshio

Jsem naprosto nasrán. Miluju Hip-hop už asi 25 let. Stále se mu věnuju. Mám rád samozřejmě Old school, ale i některý nový kluky co dělaj mumble rap, emo rap a podobně. Ale tady Mišík jako dealer s omezeným intelektem ukazuje tu nejprimitivnější formu hip-hopu. Naprosto dementní texty. Hudba na piču. Strašný. Dlouho mě něco nevytočilo tak, jak toto. A naprosto nechápu že tento film je na csfd v červenejch procentech. ()

aik

Paráda. Mišík s Bendigem jsou pro mě velkým překvapením, ale totálně vládnou. A před Adamem Sedlákem klobouk dolů. Den před tím jsem dokoukal Il Boemo a pak tady Banger. ...  Filmy takřka neporovnatelné, které bohužel hned nabízí jedno a to asi to nejdůležitější srovnání. Il Boemo je hezký projekt, za kterým stojí evidentně spousta příprav, peněz, práce, výpravy a šikovných lidí a k čemu to nakonec je, když točíte něco, co nemá pořádně příběh, dialogy tak trochu šustí papírem, chybí tomu spád, nějaká nosná myšlenka a vše již bylo stokrát natočeno obdobně a bohužel asi i lépe. V půlce filmu pak člověk ztratí pozornost a myškuje buď na telefonu nebo kouká doblba a na hodinky. (A určitě nejsem proti historickým filmům zaujat, spíše opačně. Benátky mám osobně navíc prochozeny více než dost, vždy jsem to tam měl moc rád. Ostatně 4týdny zpět, jsem tam byl s rodinou cíleně na víkend na zahajovacím ceremoniálu karnevalu.)  .... Pak tady máte film, který je natočený na mobil s neporovnatelně nižšími náklady, nemusíte kvůli němu jezdit po historických metropolích, přípravy a nejspíše i celá produkce byli podstatně menší. Jenže, když přijde na lámání chleba, tenhle snímek je od začátku dobře promyšlený, ví co chce říct, má spád, krátký příběh držící pohromadě a pointu. Evidentně pak i velmi progresivní a talentované tvůrce. ... Porovnáním je pak nesrovnatelně větší divácký zážitek. Z Bangeru prostě nespustíte oči. (A to vše i přesto, že věkem již asi nejsem úplná cílovka filmu a nebo, že i u Bangeru vidíte ty inspirace jinými snímky.) Za mě pecka 90% ()

Neuge

Žádné jiné adjektivum tento film nevystihne líp než slůvko progresivní. V dobrém i zlém. Už mě za to několik lidí vyfuckovalo, ale dovolím si opatrně konstatovat, že v Adamu Sedlákovi vidím Svěráka současné generace. Tedy ekvivalent mladýho Svěráka z půlky devadesátek pro současnou mladou generaci. Mišík s Bendigem výborní. Scéna řezání feat. AZ Kvíz feat. Pejsek a Kočička je výjimečnou koncentrací naprosto všeho od humoru, až po realitu, ze které běhá mráz po zádech. Jinak jako někoho, kdo od malička inklinuje k metalu a hardrocku, mě navzdory očekáváním ten rap ani moc nepohoršil. ()

wege

Nejlepší český film, co jsem za poslední roky viděl. Někdo, kdo dokázal objevit pro roli Adama Mišíka, je na samostatnou cenu. Ten kluk je talent, a po tomto dokáže zahrát cokoliv. Je to hrozně nápadité (a to nejenom kamerou), kreativní a zároveň u toho nemáte pocit, že je té kreativity až moc. Přiznám se, že jsem čekal jiný závěr (ne ten hodně čitelný dopředu), což je vlastně jediné, co mi na tom filmu vadí. Nemám rád ten styl hudby, ale filmu dodávala skutečný rozměr. Zároveň bych prosil všechny na MŠMT, aby se zamysleli a dali povinné promítání filmu do osnov někde do prvního/druhého ročníku středních škol. ()

Ewík

03.03.23: Asi jsem totálně omezená, ale nejsem schopná ocenit kvality tohoto kousku...možná někdy příště. ()

hospoda96

Jeden z nejprogresivnějších filmů co se u nás kdy natočil, Bendig zábavná postavička, škoda toho až moc očekávatelnýho závěru. ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky