poster

Mach a Šebestová k tabuli!

Animovaný / Komedie / Rodinný

Československo, 1985, 69 min

Předloha:

Miloš Macourek (kniha)

Hudba:

Luboš Fišer

Hrají:

Petr Nárožný
(další profese)
 • IvoP
  *****

  Ono se říká Žlabava i Žlababa. V knížce "Mach a Šebestová za školou" je to psáno jaka Žlabava. A také je tam jiné znění úsudkové úlohy, a sice "Když jeden hlupák porazí strom a dva hlupáci vylijou pět kýblů svinstva do řeky, kolik to dělá vrťátek?". Učitelka z planety Ťap-Ťap se jmenovala Ťapťulka. Seriál se v roce 1976 v televizi nevysílal, tehdy teprve vznikal. Poprvé v televizi běžel 6.-11.října 1982 a byly odvysílány tyto díly v tomto pořadí: - O utrženém sluchátku - Školní výlet - Člověk neandrtálský - Kropáček má angínu - Vzorné chování - Policejní pes V roce 1983 se mezi epizody "Kropáček má angínu" a "Vzorné chování" vložily epizody "Zoologická zahrada" a "Přírodní zákony", v roce 1984 mezi epizody "Přírodní zákony" a "Vzorné chování" vložila epizoda "Piráti". V roce 1986 se odvysílaly zbývající epizody a ty se vložily na konec.(30.4.2009)

 • juta
  ***

  Je pěkné, jak si člověk i po tak dlouhé době vybavuje přesně tón hlasu Petra Nárožného, který bude zrovna následovat, je vidno, že jsem se Macha a Šebestové nakoukal dost a výběr těch nejlepších dílů tomu napomohlo. Mně to teda vůbec nevadí, ale v dnešní divné době by už asi neprošlo, aby bylo v pohádce zobrazováno takové násilí jako na bacilech, které Šebestová vraždí nějakou vidličkou a stejně tak stereotypy, kdy Mach je od toho, aby přemýšlel a Šebestová aby uklízela. :D(9.12.2018)

 • sarfian
  odpad!

  Čo už len na tomto bolo dobré? To že to bolo za komunizmu a nebolo možné sledovať iné dobré zahraničné animáky? Aj ja som to volakedy pozerával ako malý, ale len preto že vtedy si človek moc nenavyberal, lebo nebolo z čoho. Ide len o zlepenec kratučkých príbehov z hroznou animáciou a priblblými príhodami. VIDENÉ 1x(3.11.2011)

 • nascendi
  ***

  Dôvodom pre pozretie si tohto filmu bolo iba jeho zaradenie do rebríčka najlepších filmov podľa hodnotení užívateľov ČSFD. Inak by jeho sledovanie mohlo byť prejavom začínajúcej stareckej demencie, veď v čase jeho premiéry som bol mužom stredného veku. Kresby Adolfa Borna majú nezameniteľný rukopis, Petr Nárožný poskytol filmu nezameniteľný komentár. Nečudo, že film získal u českých divákov obľubu, blízku kultu. Mňa pochopiteľne nechal v úlohe nezaujatého pozorovateľa, pre ktorého tri hviezdičky tvoria bodku za stretnutím s dvoma žiačikmi 3. B.(1.1.2015)

 • Sdoom
  **

  Možná pro děti fajn, ale Mach se Šebestovou na mě už teď nijak nostalgicky nepůsobí. A když to takovýhle film nedokáže a musím hodnotit objektivně, hodnocení nezadržitelně klesá. Animace se mi moc nelíbí, totální nelogičnosti mi vadí a vtipné to není v podstatě nikdy. Dvě hvězdičky za nápad a vypravěčské umění Petra Nárožného. (SD)(14.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace