Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Žáci III. B. Mach a Šebestová a jejich věrný pes Jonatán prožili svá legrační i poučná dobrodružství již v roce 1976 ve snímku O utrženém sluchátku. Právě toto kouzelné sluchátko dokáže splnit každé přání. Celovečerní film vznikl z třinácti krátkých snímků televizního seriálu spojených krátkými dotáčkami. Školáci využívají kouzelného sluchátka vždy jen pro dobrou věc, a tak i když občas něco zkazí, nakonec vše dopadne tak, jak to má v pohádkovém vyprávění být. Poslední nově natočený díl je o jejich dětech Machovi a Machové, kteří s pomocí sluchátka pomohou věčným repetentům Horáčkovi a Pažoutovi. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (135)

Aleee89 

všechny recenze uživatele

Mach a Šebestová jsou naprostá klasika, teda aspoň pro mou generaci. Jejich příběhy mám načtené i nakoukané a tenhle film jsem si právě osvěžila - viděla jsem jej už dříve a líbil se mi, ani s přibývajícími léty se na tom nic nemění. To jen vypovídá o tom, že je to dílo kvalitní. Trochu mi vadí rozkouskovanost na jednotlivé epizody, ale humor a Nárožný v roli vypravěče vše vyvažují. ()

anli 

všechny recenze uživatele

Ceska vecernickovska kreslena klasika ve filmovem podani.Je zde pospojovano nekolik prihod zname dvojice,coz je misty trochu znat,ale na celkovem vyzneni to nic nemeni-skvela komedie pro celou rodinu,ktera je jiz klasikou.Postavicky Adolfa Borna zreziroval mistr Macourek skvele a zabavne a myslim,ze neni v Cesku nikdo,kdo by si je obcas nepripomel.Pridam-li k tomu vynikajici hlas Petra Narozneho,nemuzu s cistym srdcem dat jine hodnoceni,nez 100%. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Ten Horáček s Pažoutem jsou ale pěkní darebáci. Kdysi jsem tyto příhody určitě horlivě sledoval, když byly součásti večerníču. Dnes po dlouhé době jsem si je tedy zopakoval a nedá se slovy snad ani vyjádřit, jaké utrpení mi místy film přínášel. Hlas Petra Nárožného je možná zvukomalebný, ale celkový dojem nezachrání. Po jisté době začne být efekt filmu negativní. * Samozřejmě to, že je film takhle vysoce hodnocený je pouho pouhý omyl. ()

inachisio 

všechny recenze uživatele

Nevím. Ač mám k českým filmům slabost, Mach a Šebestová mě nikdy neuchvátili. Jednak kvůli nepříliš oku lahodící animaci, ale především pro stupiditu příběhů. Jednak díky dobrému dabingu pana Nárožného a spoustě světlejších momentů, jednak fakt, že jako malá jsem se na snímek dobrovolně dívala, jsem nucena hodnotit alespoň průměrně. ()

Rhod 

všechny recenze uživatele

Na tomto mieste by sa patrilo, aby som sa vyjadril k hodnoteniu, aké som dal. Nemám vedomosť o tom, že by som ako malý pozeral Mach a Šebestovú, a aj keď áno, tak to vo mne nezanechalo taký dojem, aby som si to pamätal. Nakoľko som sa rozhodol, že si chcem pozrieť všetky filmy v rebríčku najlepších filmov na csfd, nechcel som vynechať ani ten. Ale vo veku 25 rokov, pozerať toto, nie je veľmi dobrý nápad. Uznávam, že ak by som to videl menší, možno by sa mi to páčilo, možno by som dal iné hodnotenie. Ale teraz to nedokážem. Zvládol som pozerať 22 minút (aj to len preto, lebo som jedol chrumky), pričom (po dojedení) som si povedal, že nie, nebudem ďalej míňať čas na niečo také. Ja chápem, že ste to tu viacerí ohodnotili z dojmu, ktorý to vo Vás zanechalo z detstva, ale keby som dal tomuto filmu dve hviezdičky, potom by som všetkým filmom, ktorým som tie dve hviezdičky dal, musel dať tri, tým čo som dal tri, dať štyri a pod. Tiež z vlastných skúseností viem, že ak niečo, čo som videl ako malý (napr. Co je Andy, Pokémon), že ak by som to pozeral teraz, také hodnotenie by som nedal. Ale pamätám si na dojmy z mladosti, páčilo sa mi to, tak som dal iné (lepšie), ako by som dal teraz. Ale teraz to už pozerať nebudem a hodnotenie meniť tiež nebudem. Čiže nebol asi najlepší nápad, že som si to pustil takto neskoro. Aj tak si ale myslím, že takýto film v prvej najlepšej 300 nemá čo hľadať. Ani zďaleka. A hlavne, keď vidím, aké výborné filmy sú v rebríčku za týmto. Whiplash, Titanic, veď to je výsmech týmto filmom, že ich obehne takáto animácia. Nie nie, vážne nie. Bezkonkurenčne najhoršie, čo som z rebríčka doteraz videl a len dúfam, že ma už nič horšie nepotká. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama