Reklama

Reklama

Ninja z New Yorku

(festivalový název)
  • USA New York Ninja
Trailer

Obsahy(1)

V roce 1984 vzala ulice New Yorku útokem polo-guerillová produkce vedená ambiciózním představitelem třetiřadých kung-fu bijáků Johnem Liu. Jenže producent zbankrotoval a celý projekt byl před dokončením opuštěn. Nesestříhaný materiál bez zvuku i scénáře ležel třicet pět let v krabicích, k nimž se dostali nadšenci z distribuční firmy Vinegar Syndrome, kteří se rozhodli film sestavit. Sepsali nový scénář a dialogy nechali namluvit slovutnými jmény dobového trashe jako Don ‘The Dragon’ Wilson, Michael Berryman, Linnea Quigley či Cynthia Rothrock. Nemuseli ale při tom nic přibarvovat, protože základní materiál je splněným snem každého obdivovatele osmdesátkového braku. Liu coby upřímný fantasta chtěl podat exploatačně vyhrocený obraz pouliční kriminality, ale současně s dětinskou bezelstností nabídnout superhrdinu z lidu, který tento problém vymýtí. Zdejší bíle oděný ninja tak musí pěšmo, na kolečkových bruslích i ve vzduchu bojovat proti chuligánům v nevídaně absurdních kostýmech. Také pečuje o sirotu z ulice, neustále zachraňuje svou Lois Lane a hlavně je na stopě gangu únosců žen i záporáka ujíždějícího na plutoniu. Stejně jako u nejlepších 80s fláků, se tu budete za břicho popadat nad nesoudnými hereckými kreacemi, zhůvěřilými výjevy i zoufalými kung-fu ninja bitkami. Ale také podlehnete kouzlu titulního hrdiny a budete odcházet s nablble nadšeným úsměvem od ucha k uchu. (Festival otrlého diváka)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

Morholt odpad!

všechny recenze uživatele

Jsem ochoten se kouknout na kdejakou kokotinu a většinu jich jsem schopen vydržet až do konce. Ale tady to prostě nešlo. Upřímně řečeno čekal jsem něco ve střihu hongkongských klasik typu Ninja z roku 1984, případně nějakou tu dudikoffinu, takže určitou roli hraje i zklamání. Ale i když se nakonec ukázalo, že se jedná o klasický trash, tak mě to sem tam dokázalo rozesmát. Jenže celkem záhy ti záporáci čekající na ránu omrzeli a postupně mi to všechno začalo jít na nervy. Po slabé hodince jsem to vypnul. Tohle je fakt jen čistě fanouškovská záležitost. Anebo se na to musíte koukat zhulenení či ožralí. ()

Rocky88 

všechny recenze uživatele

Nikdy nefetujte plutonium, jinak byste mohli natočit něco podbného tomuto nefilmu. John Liu je žlutá verze Tommyho Wiseaua (skloňuju to správně?) - režie, scénář, herecký výkon, to vše snese srovnání s legendárním guilty-pleasure počinem The Room. Měl jsem co dělat, abych to v průběhu sledování nevypnul (a že těch momentů byly desítky), nicméně mě od toho vždy odradily děsně vtipné bojové sekvence (už ta první na kolečkových bruslích zlechtala bránici). Výborná je bojová sekvence na konci filmu s tátou Daniela Radcliffa, který bojuje stylem opilého mušketýra, u toho jsem se za břicho popadal. Policajtka-bojovnice byla taky skvělá. Zbylých 85 minut je pak ale pro diváka velice bolestivých. ()

Reklama

Xeelee 

všechny recenze uživatele

[FOD 2022] Nikdy, ale vážně nikdy, nefetujte plutónium! Je to myšletý tak moc vážně a točený s takovým nadšení a naivitou, že když po 35 letech najdete nedokončenej film v krabici, tak prostě cítíte, že je vaší občanskou povinností ho dokončit, domyslet o čem byl, dodat dialogy a nechat film nadabovat béčkovými hvězdami jako Cynthia Rothrock, nebo Michael Berryman. A tak jsme se dočkali. LP 2021 spatřil světlo světa film točený rok před mým vypadnutím na svět, abych si ho mohl nejen já vychutnat na velkém plátně v Aeru. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Je asi dobře, že nakonec tenhle film díky nadšencům z distribuční firmy Vinegar Syndrome spatřil světlo světa. Protože jak je vidět tak i dnes si najde svý fanoušky. Já mezi ně ale rozhodně patřit nebudu. Podívat se na to sice dalo ale aby mě to oslovilo natolik abych na to za nějakej čas koukl znovu, tak to ani omylem. Tahle ujetost si u mě vysloužila hodně slabý 3 hvězdy. ()

Melios 

všechny recenze uživatele

New York Ninja nie je v skutočnosti až tak dobrý počin, aby si zaslúžil reálne uznanie. Skôr to celé pôsobí ako keby Tommy Wiseau pretiahol Bruca Leeho. Dôvod, prečo som sa, ale rozhodol tomu udeliť plný počet je za odvahu a neutíchajúce odhodlanie nových editorov dokončiť film, ktorý za prvé nemal zvuk a za druhé nebol ani dokončený. John Liu dokázal roztočiť (a nedokončiť) jeden z najviac šablónovitých akčňákov minulého storočia aký si viete predstaviť, s kvalitou tak úbohou, že aj The Room predviedol lepšie herecké výkony. Ak si, ale fičíte na brakových počinoch budete sa kráľovsky baviť. Všetka česť producentom a strihačom, ktorí museli v pôvodnom negatíve nájsť kontext. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (2)

  • Nita (Ginger Lynn) pri vstupe do metra dostane ranu nožíkom a v zábere je vidieť, ako sa "gumený nožík" chveje (00:2:50). "Ninja" prenasleduje zloduchov na kolieskových korčuliach (00:23:12), ale potom prevedie salto bez nich a opäť bojuje v nich. (GabrielGabko)
  • Po záverečných titulkách sa na obrazovke zobrazí nápis, ktorý by sa dal v preklade preložiť ako: "Vzhľadom na nedostatok záznamov nemôžeme jednotlivo uviesť všetkých členov obsadenia a členov štábu z pôvodnej produkcie z roku 1984. Radi by sme sa poďakovali všetkým, ktorí sa podieľali na pôvodnej produkcii za ich tvrdú prácu a oddanosť projektu. Dúfame, že na túto verziu filmu budete radi." (Melios)

Reklama

Reklama