Reklama

Reklama

36. komnata Shaolinu

  • Česko 36 komnat Šaolinu (více)
Trailer

VOD (1)

V 15. století ovládali velkou část Číny Mandžuové. Čínský národ byl krvavě potlačován. Student Liu Ju Té je přesvědčen, že národ má šanci se ubránit jedině když bude ovládat bojovou techniku sha-olinských mnichů. Po dobrodružném útěku z Kantonu se dostává do odlehlého kláštera. Je přijat do řádu a po počátečních těžkostech projde všemi 35 komorami různých stadií techniku kung fu. Jako mistr všech bojových technik se Liu vrací do Kantonu a dává se do boje s nenáviděnými Mandžuy. V divokém souboji pokoří jejich vůdce Tien Taa a zakládá 36. komoru, která má národ vést k odboji… (Intersonic)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (247)

Derek 

všechny recenze uživatele

len málo filmov na vás dokáže zapôsobiť tak, že si ich hneď po skončení chcete pozrieť ešte raz. v mladosti to v mojom prípade spôsobil film (dnes to tak už nie je, ale i tak si ho stále rád pozriem), ktorý je podľa mňa najlepší zo série so slovom shaolin v názve a to 36 komnat shaolinu. dej nie je príliš komplikovaný, ale čo ma vždy uchvacovalo a čo na tomto filme milujem sú rôzne skúšky, ktorými hrdina yu-te bude musieť prejsť, aby sa mohol stať plnohodnotným sholinským bojovníkom. je to staré, je to jednoduché, ale je to film na ktorý sa len tak nezabúda (a tiež inšpirácia pre rôzne chmaty, ktoré sa dajú otestovať na mladších súrodencoch:-)) ()

Z0oMb3E 

všechny recenze uživatele

Poriadna dávka čínskych retro kung-fuoviek. Žiadne lietanie, žiadne prehnané budhistické pravdy len čistá podstata. Kopy, údery súboje tréning a pekná legenda o stvorení novej zbrane- sansetsukonmi, ktorá sa radí do "povinnej výbavy". Film sa spočiatku dosť pomaly rozbieha, aby v jadre šlapal na plné obrátky a v závere to opäť zbieha do prehnanej letargie. Nieže by počas celej projekcie nebolo dostatok súbojov a slušne zvládnutej choreografie, ale dve hodiny sledovať viac menej to isté dá zabrať aj tomu najvernejšiemu fanúšikovi. Postupom času, ako divák vyžaduje čoraz prepracovanejšie filmové efekty sa dostávajú podobné lomenice do úzadia a strácajú kus na atraktivite. Je to však škoda, lebo stále majú čo ponúknuť aj tým neskôr narodeným. Druhá vec, ktorú si tieto snímky vyžadujú je sledovať ich s dabingom. Viem, že to nieje moc in, ale kto vie...vie. Škoda toho zrýchleného záveru, no preťahovať film by tiež nebola výhra. ()

Reklama

Legas 

všechny recenze uživatele

Snad je to už 15 let, co jsem tento film viděl u známých na VHS s rychlodabingem. Zakoupil jsem DVD a nestačil se divit, že ten film od svého vzniku (1978) prakticky nezestárnul. Většina scén se může svou bojovou choreografií a zdařilou kamerou měřit i s dnešními matrixoidními filmy. Příběh je poutavý hlavně díky procházení hlavního hrdiny skrze výcvikové komnaty. ()

Sawy 

všechny recenze uživatele

Začátek slouží jako test pro diváky,nakolik se dokáží na Komnaty naladit.Navnazuje na naprosto tuctový příběh pomsty,navíc způsobem ne úplně atraktivním,kdy jsem dlouhou dobu pátral mezi jednotlivými postavami a nevěděl,komu vlastně fandit.Jakmile se ale hlavní hrdina dostal do kláštera a postupně začal objevovat umění kung fu,pochopil jsem,v čem spočívá kult filmu.Skvělá choreografie,originální rozčlenění komnat a hlavně vývoj,kterým projde hlavní hrdina,tyhle faktory povyšují film vysoko nad průměr a přestože se ze mě asi žádný extra fanda kung fu filmů nestane,tohle byla velmi příjemná zkušenost s výbornou závěrečnou konfrontací,která za těch třicet let skoro nezestárla. 80 % ()

juta 

všechny recenze uživatele

Tak jsem se vrátil do dětských let, kdy jsem 36. komnatu viděl na VHSce a mile mě překvapil normální český dabing. Oproti předešlému mnohem lepší poslech. Z filmu jsem si už téměř nic nepamatoval a chvílema jsem si myslel, zda to je vůbec ten samý film. Především mě bavila část postupu komnatama. Bojové scény také ušly, jen ten přidaný zvuk k jednotlivým švihům, kopancům, pěstím atd. mě chvílema otravoval. :-) ()

Galerie (34)

Zajímavosti (6)

  • Prvé české znenie z roku 1991 (voiceover, nie dabing) bolo nahrané pôvodne cez nemecký dabing s nemeckými titulkami, nie na pôvodné znenie v čínštine a účinkovalo v ňom iba pár dabérov, ktorí dabovali hneď viacero postáv naraz. Prvého českého dabingu sa dočkal až po digitalizácii v roku 2004. (Piri)
  • Na 24. Asijském filmovém festivalu získal film první místo v kategorii „Best Martial Arts Award“. (HellFire)
  • Navzdory anglickému názvu filmu (Shaolin Master Killer – Šaolinský zabiják) je představa usmrcení člověka pro skutečného Šaolinského mnicha nepřijatelná. (HellFire)

Reklama

Reklama