DREAM TEAM – Mistři dílny

(pořad)
Reality-TV / Soutěžní
Česko, 2022, 71 min

Originální zábavná reality show, ve které najdeme nejšikovnějšího Čecha nebo Češku. Šest žen a šest mužů se rozdělí do dvou týmů a za šest hodin budou muset vyrobit něco, nad čím se bude tajit dech. Od motokáry, přes obří hotelový lustr, až třeba po zahradní vodotrysk. To vše proběhne pod taktovkou moderátora Vojty Kotka. Arbitry vkusu, elegance a také selského rozumu, kteří vždy vyberou vítězný tým, budou architektka a designérka Kamila Douděrová, a uznávaný architekt, režisér a scénograf Šimon Caban. (TV Prima)

Mamutol odpad!

Náhodou jsem viděl asi 15 minut z této obludné a mimořádně tupé taškařice, jakmile totiž naskočila reklama na dámské vložky ne do bot, ale do kalhotek, tak jsem přepnul jinam. Skupina dementů bojuje v nějaké uměle postavené dílně proti jiné skupině dementů. Na celé panoptikum dohlíží moderátor, dílenský mistr a tragéd Vojtěch"Stříkéj!"Kotek. Zlatým hřebem téhle kutilské paralympijské show pravděpodobně bude, až moderátor využije momentu překvapení, znenadání vytáhne svého bambána a vrhne se tam na nějakou bezradnou bembeřici. ()

ESNYR odpad!

Nejsem žádný kutil superman a nikdy bych si nedovolil o sobě prohlásit "dejte mi příležitost a postavím i letadlo" ale .... Vytvořit z hromady bordelu nějaký jakž takž užitečný kousek jiného bordelu mi celkem jde, poličku umí snad každý a zašroubovat 8 šroubků snad dokáže i dítě. Kdyby si to nehrálo na stršně důležité "něco" a kdyby ty soutěžící byly alespoň trochu normální a netvářily se všichni jak profesionální konstruktéři čehokoliv co vás napadne, mohlo by to mít i celkem slušný potenciál pobavit. Jenže tady je parta debilů posbíraná z největších zoufalců kteří chtějí svých 15 minut slávy a je úplně jedno že je to cukrář který šroubovák viděl jen na letáku OBI. Český televizní tvorba opět nezklamala a udělala z toho nudnou šou o hádání, magorech, totálních vypatlancích a hlavně se opět musí nasilno naroubovat konflikty aby se lidi smály tomu jak je tým nevyrovnaný a jak se soutěžní týmy budou tvářit na kohokoliv okolo sebe. Nikdy to nebude fungovat pokud lidi budete nutit dělat šou. Dejte těm lidem šanci jet si podle sebe a ne podle scénáře a uvidíte ten rozdíl. Dejte týmům šanci sestavit si jej podle vlastních preferencí a opět se to zlepší. Na co je v týmech tolik lidí kteří evidentně nic neumí a jsou tam jen kvůli konfliktům ? Nova, Prima, Čt, Barrandov ..... dohromady 30 programů a ani na jednom není nic zajímavého. Potenciál tam vidím ale ne v tomto podání kdy je u mnoha situacích naprosto zřetelně vidět že jim někdo řekl "a tady bude konflikt a tady se pohádáte a v tomto čase potřebujeme rupnutí nervů" No a k testům se snad ani nedá vyjádřit. Žádné nejsou takže není ani jasné jestli to má vůbec smysl. Mohl bych dát hvězdu za nápad ale nedám ani tu jednu. Trapné pitvoření Kotka je ještě horší než trapné pitvoření Edy Hrubeše, Karla Šípa, Ládi Hrušky a dalších. Škoda. Citelně tu už několik let chybí někdo kdo by měl zajímavé nápady na soutěže a nebo pořady pro pobavení a nebo kutilství. ()

doriana.g odpad!

Tragické. Z Kotkovy zoufale nevtipné a v pražštině nejvyššího levelu podávané žoviálnosti se mi zvedal kufr. A o erudovanosti soutěžících vypovídá vše věta jedné ze soutěžících: "A chceš půlmetrovej volant, jakoby, v tom vobvodu?" Jasně, zlato, v obvodu. Kristovanoho. ()

Oggy007 odpad!

Hodně dlouho jsem přemýšlel jestli dát opravdu odpad nebo aspoň jednu hvězdu třeba za snahu nebo za Kotka, kterýho mám sice rád, ale tahle role mu, i když se snaží, prostě nesedí. Ale ono mě to opravdu nebavilo.... Pořad o "kutilech" vypadá tak lacině, že asi nějakej kutil vzal tužku a napsal námět a scénář, další kutil vzal kameru a natočil to a třetí kutil si sednul na režisérskou židli a všechno to pořádně dokurfil. ()

nudlis odpad!

Njn, co napsat? koKotek je jako moderátor úplně marnej. To jeho neustálý čumění do kamery a trapný "vtipy" mi dost lezly krkem. Naštěstí se aspoň "porota" držela zkrátka a blbý kecy si odpustili. A soutěžící? U pořadů tohohle typu (soutěž kdo umí víc) přemejšlím, jestli ty peníze, který může nakonec jeden z nich "vyhrát", jsou jediná motivace proč do toho jdou. Samožejmě je mi jasný, že výhra není jediná odměna, kterou soutěžící dostanou. To by se jim na to každej vysr... Ale jsou peníze jedinej "pohon" šaškovat před celým národem v bedně? A ještě s trapákem po boku? A bejt nucenej po emericku komentovat výkony ostatních soutěžících? Někteří soutěžící nevypadali na úplný blby a někteří jsou docela schopní (jak řemeslníci, tak organizátoři). Ale proč tam sakra lezli? P.S.: A koukám, že ve správný televizní "reality šou" musí bejt dycky aspoň jeden debil, co nosí kšiltovku kšiltem dozadu a pak vypadá jak pětiletej Pepíček. Bez toho by ta "šou" asi nebyla správným pořadem pro masy. ()

CoffeeClap

Co tam dělají ty baby? Hlavně na tu Gabrielu se nedá dívat. Není se čemu divit, že se s ní manžel rozvedl. Kdo by takovou rádoby maškaru, parodii na ženskou, chtěl? Měly by být v kuchyni u plotny a pečovat o manžela a děti. Dávám hvězdu za nápad, ale jinak o ničem... ()

Bambulin odpad!

Promarněná šance. Tvůrci nepochopili, že diváka zajímá dílenská část nikoli to onanování, předvádění soutěžících. Příkladem by mohla být upadající sledovanost Anerického čopru v okamžiku, kdy tam přestali vyrábět a místo toho začali předvádět hysterické rodinné vztahy. Anebo proč u publika neuspěli Američtí sběratelé oproti Mistrům renovaci. Rozdíl je právě v té předvedené práci. ()

eWok

Když pominu vše ostatní, proč ty výtvory – motokáry nakonec aspoň neotestovali? To jako ujetí deseti metrů rovně a hodnocení „zdá se mi, že jede malinko rychleji“ je vše? Čekal jsem, že objedou studio, nebo si dají slalom, nebo závod, ale toto bylo jako testovat atrapy. Zkusím ještě jeden díl, ale po tomto tomu šanci moc nedávám. ()

Pattrick

Fandím Primě, že se pokusila o nový soutěžní formát, po všech kuchařích, zpěvácích, talentech, atd... Bohužel to provedení je totální fail. Měli se chopit nějakého licenčního formátu, tady je vidět, že to není pevně uchopeno a hapruje to snad všech aspektech. Výběr soutěžících špatně (proč teda neudělali show, hledáme nejlepší švadlenu, nejlepšího dřevořezbáře). Chybí mi vysvětlená pravidla, pořád jsem tápal, co se teda bude dít, jak se bude vyřazovat, což se teda dozvíme v příštím díle. I vyhodnocení vítěze a otestování těch motokár bída.. a Kotek jako moderátor nic moc.. škoda ()

Fisik odpad!

Těšil jsem se, protože kutilství mě baví. Bohužel realizace zůstala za očekáváním, kdy jsme se z výroby nedozvěděli zhola nic, jen jak soutěžící na sebe prskaj výčitky a jak Enge ujel pár metrů. Už i v kulinářských pořadech se naučíme alespoň nějaké základy a principy vaření/pečení, ale tady ani jeden tip, jak dělat něco líp. Nechápu systém, na základě čeho byli někteří soutěžící vybráni, mám pocit jen na základě schopnosti vyvolat konflikt. Mezihry byly vyloženě trapné.  Vojto, pokud tohle budeš číst, moje rada - neponižuj se a zbytečně nedělej v rámci srandy hlupáka. Některé scény mají opačný efekt, než bylo původně zamýšleno (alespoň tak doufám). ()

Bohusu odpad!

Ahh… Tak zmařený potenciál jsem dlouhou neviděl a to když jsem viděl ukázku tak jsem si říkal “Ty vole. Tohle vypadá fakt dobře.” a po skončení prvního dílu jsem vypl televizi a pět minut jsem koukal do stropu a říkal jsem si “Co to zase Prima stvořila.” Mužů říct rovnou že je to Master Chef,  akorát že místo vaření tvoří. Ale vůbec to to nedosahuje kvalit Master Chefa (ano v téhle recenzi bude hodně velká srovnání s Master Chefem :D )hned z několika důvodu. Moderátoři nemají žádnou chemii. V Master Chefovi  máte skvělé trio kuchařů. Kašpárek = zlý polda, Punčochář = hodný polda a Forejt = moderní týpek. Jsou odlišní, ale zároveň se doplňují. Ale hlavně sdílí lásku k vaření. To tady chybí. Vojtěch Kotek je člověk co vypadá že v životě nedržel kladivo v ruce a moderuje soutěž o tvorbě. Navíc tohle trio nemá žádnou chemii. Největší zlo je že v popisu je napsáno cituji “Za šest hodin budou muset vyrobit něco, nad čím se bude tajit dech.” Když si přečtu tohle čekám že uvidím  jak lidi tvoří zajímavý věci. Místo toho tu vidíme soutěžící kteří jsou zde obsazení 70% arogantními a hloupými lidmi. A vidíme jak na sebe v týmech řvou a hádají se. Říkáte si “To nemůže být tak hrozný.” Doslova v soutěži o tvoření je minimální záběr na ruce soutěžících a většinu času nevíte co vytváří. O vizuální stránce se ani nebavím. Doslova Chcete být milionářem má lepší vzhled a grafiku a to je 20 let starý. Průběh soutěže je prakticky stejný jako v Master Chefovy což nemusí být vyloženě špatný, ale chtělo by to nějakou inovaci což tady není.  Je to škoda, protože v Čechách má mě lidi co umí udělat nádherný věci. Prostě zlatý česky ručičky. Ale tohle… Tohle je úplně o ničem. Možná to je jen o vztazích, ale takových rádoby reality show máme plno a nepotřebujeme další. ()