Moře klidu

• Jižní Korea 고요의 바다 (více)

Epizody(8)

Vědkyně se vydá pro záhadné vzorky na opuštěnou vesmírnou stanici u Měsíce, na které při nehodě zemřela celá posádka včetně její sestry. (Netflix)

davidh76

Moře klidu v úvodu vypadá jako Vetřelci Jamese Camerona. V dalších dílech ovšem jede jiným sci-fi směrem. A ten směr je velmi zajímavý. I těch pár nelogičností (zavření chodeb nezabrání průchodu šachtami apod.) mi nebrání ve velmi pozitivnímu hodnocení. Seriál je dobře natočen, dobře zahrán, efekty jsou na úrovni a atmosféra je správná. K dokonalosti něco chybí - velké finále, méně nelogičností. Já jsem se ale dobře bavil. A myslím, že o to v tomto seriálu šlo. :-) ()

Kyushonaku

Velmi milé překvapení serálové scény. Pro mne v celku originální zápletka, technická stránka za kterou by se nemuseli stydět ani v Hollywodu a tím že je to asijský seriál, tak zde  nemusely být rasové ani genderové kvóty. ()

ReichelTomas

Velmi dobrý seriál s takovým "netradičním" příběhem. Po celou dobu, už od první (pro mě parádní) scény v raketoplánu, má úžasnou atmosféru. Rozuzlení, které zůstává skryto až téměř do konce, je parádní. A korporace, která má najatých několik členů výpravy, a kvůli kterým je vlastně celá stanice na konci zničena, přidá do děje skvěloý další obrat. Jenom trošku škoda, že prvních několik dílů mělo takový roztahaný děj, který by bylo možno možná i po troškách přeskočit. Jinak ale naprostá katastrofa ve formě flashbacků - ty nepřinesly ani jedinou zajímavou scénu, naopak. Ty, až se budu koukat na seriál znovu, zcela bez milosti všechny přeskočím. ()

stuj

Trošku jiný styl. Korejští herci vůbec nepřehrávají, ba naopak. I ve stresových situacích jsou všichni až vulkánsky klidní. :) Což bylo sympatické. Příběh se celkem dal a díky zrychlenému přehrávání nenudil. Relativně dobré scifíčko. Lepší 3 hvězdy. ()

to08.net

Velmi dobré dílo, které rozehrává v zrcadle dneška, kdy se genové inženýrství dostává do popředí zájmu, už existuje umělá děloha a vody ubývá, sérii úvah v každém z nás. ()