Moře klidu

(seriál)
  • Jižní Korea 고요의 바다 (více)
Trailer 1

VOD (1)

Epizody(8)

Vědkyně se vydá pro záhadné vzorky na opuštěnou vesmírnou stanici u Měsíce, na které při nehodě zemřela celá posádka včetně její sestry. (Netflix)

Trailer 1

warrenur

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Celkovo priemerny korejsky pocin. Prvy diel, start zo Zeme sme videli x-krat spracovany kvalitnejsie, co mozno niekoho odradi. Nasledne sme uz v prostredi vesmirnej stanice, kde mystery/sci-fi linia pracuje slusne asi 3-4 diely. Potom je to vsak uz citatelne, az sa to preklopi do typickeho "lacneho" akcaku s uz videnymi zanrovymi klise, az po zaverecny survival. Neurazi, avsak nic extra sa nedeje. Pacili sa mi zo 3-4 jedinecne "sci-fi napady". Za to tretia hviezda. Nenarocnym odporucam. ()

iN

Skvělá výprava a celkem dobrý nosný nápad s tajemstvím "vzorku". Jako fanoušek sci-fi jsem na začátku zajásal, ale bohužel s postupujícími díly už Moře klidu ztrácí na atmosféře a stává se z něj pouze doomovka. Konec a procházku na Měsící bez skafandru radši ani nebudu komentovat. Takže tento korejský seriál shrnu: kvalit Squid Game nedosahuje, ale jako fajn scifárna na dva tři večery neurazí. ()

Lacike

Ešte prvá epizóda vyzerá dosť nádejne a prekvapivo epicky. Predstavia nám svet, ktorý sa rúti do záhuby (tak trochu mi to pripomenulo Interstellar) a tak je vyslaná na misiu parta astronautov, ktorá má priniesť tajomný dôležitý bazmek, ktorý spasí svet. Snáď. Lenže akonáhle sa od druhej epizódy dej nadobro presunie na stanicu na Mesiaci, tak sa to zmení na béčkový horor (typu Prometheus) v ktorom na posádku číha jedno nebezpečenstvo za druhým a jej rady sa každým dielom riedia. Bohužiaľ postavy sa správajú čím ďalej tým debilnejšie (môj obľúbenec Yoo Gong sa do úlohy autoritatívneho kapitána misie nehodí a celý čas sa len priblblo usmieva) a je ťažké im fandiť. Skôr som im postupne prial smrť. Ani hororová atmosféra dvakrát dobre nefunguje. O ľakačku tu ani nezavadíme a gore scén je fakt len pár a nie je to nič, z čoho by mal otrlý divák orgazmus. Triková stránka je na úrovni priemerného sci-fi seriálu Toto príliš drahé nebolo. Záver je vyslovene o ničom. Celkovo priemerná jednohubka o bande idiotov na jednej vesmírnej stanici. 5/10. ()

dkas

Slabší 3*. Líbila se mi zajímavá myšlenka o ztrátě vody, kdy je na příděl a kvalitu dostanete podle toho, jakou máte kartu. Nicméně na měsíci to taková sláva nebyla. Jednak, když chodili venku, tak to působilo skoro až směšně, pohyb byl hodně nepřirozený, světlo taky (teda nikdy jsem tam nebyl, tak to třeba bylo naopak věrohodné). Zápletka na měsíci se zajímavě vyvíjela, ale samotný závěr byl teda hodně slabý a celé to tak nějak shodil. Vůbec celý závěrečný díl, kdy animace vody byla fakt hnusná a do očí bijící, byl o hodně slabší, než zbytek. Celkově teda hodně průměrné, ničím extra zajímavé. ()

iXtr3m3

Jasné, je to viac rozťahané, ako by tomu slušalo, buď mali niečo vymyslieť, alebo to skrátiť aspoň o časť-dve, ale... ALE Kórejci fakt na Netflixe valia. Napriek objektívnejším silným trom hviezdam mierne nadhodnocujem na slabšie štyri z viacerých dôvodov. 1. Kórejcom ide jedna vec za druhou a sledujem to už posledných pár rokov, nie len Squid Games, ktorý mňa až tak moc neoslovil v porovnaní napr. s týmto. 2. Kórejci na Netflixe paradoxne vynechávajú jednak svoj klasický trademark z domácej tvorby, t.j. ukričané, uplakané a uvrieskané scény a opäť znovu paradoxne vynechávajú dokonca aj už takmer stopercentné Netflixácke bludy spojené s LGBTIQ, politickou korektnosťou, všerasovým spracovaním, MeeToo atď. atď. 3. Netflix spolupracuje s esami na poli audiovizuálnej posprodukcie a je to vidieť, pretože valia nielen po vizuálnej technickej stránke, ale dokonca aj po hudobnej. Málokedy pozerám titulky do konca pri filmoch a nieto ešte pri seriáloch (výnimka je Marvel a DC kvôli scénam navyše), ale tu som urobil výnimku a čo som neobjavil. Na orchestrálnej zložke sa podieľal kto? Pražská filharmónia. Pozor, viem, že vo svete patrí medzi špičku a je využívaná vo veľkých projektoch, ale v spojení s Kórejcami? Tak to som nečakal. Plus pre pražský orchester ako taký a zároveň obrovské plus pre Kórejcov, že si "nejdú to svoje", ale nechajú sa nielen inšpirovať ale rovno využijú to, čo ostatný svet pozná už dlhé roky. 4tý a posledný bod je to, že mi to celkom fajn pripomenulo iný veľmi inteligentný a pritom minimalistický sci-fi trilerík Moon, takže na druhú sériu som zvedavý, minimálne kvôli super záveru, ktorý nechal otvorené fakt obrovské vrátka... ()

• Rekvizity pistolí jsou ve skutečnosti pistole Glock 17 upravené oplastováním z 3D tiskáren. (UncleMorty)
  • Hang-Yong Choi celý seriál napsal jako adaptaci svého krátkometrážního filmu The Sea of Tranquility, který uvedl v roce 2014 na filmovém festivalu v Jižní Koreji. (UncleMorty)