poster

Alfons Karásek v lázních (TV film)

Komedie / Muzikál

Československo, 1971, 45 min

 • Bozvav
  ***

  Opět plejáda skvělých herců, slušný humor a zábava. Ovšem za jedničkou tento díl výrazně pokulhával a to přesto, že zde pro změnu exceloval Menšík a Brodský s Janžurovou atd. Jakoby Kopeckému chyběla jiskra (že by jeho psychická porucha zrovna válcovala jeho mysl?), nebo to bylo scénářem, nevím. I tak slušných 65%.(16.6.2016)

 • MickeyStuma
  ****

  Druhý příběh o záletníkovi Alfonsu Karáskovi se dějově obrací. Minule jela do lázní paní Karásková, nyní Karásek osobně. No a jak to tam dopadne je více než jasné. Do děje výborně vstupuje Ladislav Menšík v roli žárlivého manžela hlídající svoji manželku v podání Ivy Janžurové. A samozřejmě tu není jenom on. Bláznivá hudební krátká komedie z lázeňského prostředí se nese ve stejném duchu jako ten předchozí. Vhodné texty z dobových známých písniček jsou velice dobře cíleně vsazeny do dialogů, takže je to opět téměř z poloviny muzikál. Filmová takřka povídka i po letech výborně pobaví. Jenom už to není takový zážitek, neboť je tu vše očekávané. Estrádnost, jakou uměl jen Zdeněk Podskalský st. je však i tentokrát zcela výborná.(22.3.2016)

 • D.Moore
  ***

  Je to úplně jiné a myslím, že v řadě ohledů lepší než první díl. Především díky tomu, že humor tentokrát nepáchá pouze Miloš Kopecký, ale zdatně mu vypomáhají Vladimír Menšík, Vlastimil Brodský, Jiřina Bohdalová, Iva Janžurová i Helena Růžičková. Příběh je prostota sama, ale Kopeckého převleky nemají chybu.(21.2.2015)

 • honajz
  ****

  Daleko lepší, než 7 sedm žen. Příběh záletníka, který nechce záletničit, ale ženské se na něho lepí jako mouchy na mucholapku, doplňují ještě postavy profesionálního svůdníka, nadrženého dědečka a hlavně důvodně žárlivého manžela v Menšíkově podání (jehož trpaslík je skutečně vynikající, zvlášť když má tabákovou). Dobře fungují fragmenty populárních písniček, hra s návštěvníky tuším Františkových lázní, které nechali tvůrci dívat se v davech, takže to má jakousi patinu hry ve hře a pro hru, a odsýpá to skutečně skvěle a vtipně.(14.2.2016)

 • otík
  ***

  Druhý díl z volné čtyřdílné série o Alfonsi Karáskovi. Tentokrát do lázní neodjíždí manželka, ale hlavní hrdina - vyléčený proutník - Miloš Kopecký. Hned od začátku na něj začnou útočit ubytované ženy, nejvíce pak Iva Janžurová, kterou pronásleduje její žárlivý muž Vláďa Menšík. A pak je tu nepoučitelný sňatkový podvodník Vlasťa Brodský. Tento díl má zase docela milé písně, ale už to nemá ty pravé koule jako měl první díl. Je to ve všech směrech slabší, od námětu přes písničky až po herecké výkony. Přesto milá krátká komedie.(6.3.2015)

 • - Natáčelo se v Praze na Smíchovském nádraží a ve Františkových lázních. (rakovnik)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace