poster

Alfons Karásek v lázních (TV film)

Komedie / Muzikál

Československo, 1971, 45 min

 • Stanmi
  ****

  Druhý díl ze série hudebních komedií Zdeňka Podskalského a Gustava Oplustila o proslulém svůdci žen Alfonsu Karáskovi (Miloš Kopecký) vypráví o pobytu Alfonse Karáska ve Františkových Lázních, kam si přijel odpočinout od ženských, ale ukáže se to jako takřka nesplnitelný úkol... Herecké obsazení je pochopitelně hlavní předností tohoto snímku, Miloš Kopecký je tradičně skvělý, stejně jako Vladmír Menšík, Iva Janžurová, Jiřina Bohdalová, Vlastimil Brodský nebo Václav Trégl. S příběhem je to už krapet horší, protože je vcelku jednoduchý (ale tak to už v hudebních filmech bývá), přesto mu nechybí šarm a vtip. Alfons Karásek v lázních je tak povedenou hudební komedií se skvělými herci, vtipnými gagy a spousou českých písniček.(8.2.2015)

 • Iggy
  ****

  Volné pokračováni Sedmi žen Alfonse Karáska. Milostnými avantýrami zmožený Alfons Karásek (Miloš Kopecký) se jede zotavit do lázní a o nějakých milenkách nechce ani slyšet. Naneštěstí jede do sanatoria, kde se lečí hlavně ženské problémy a záhy se stane obětí doslova nájezdů slaměných vdov, hledajících odreagování. Snaží se jim prchnout v různých převlecích a abyste se nenudili, připlete se do toho všeho zmatku ještě sňatkový podvodník zvaný Manekýn (Vlastimil Brodský), operující také v převleku a žárlivý manžel Ivy Janžurové Vladimír Menšík, který ji sleduje, jak jinak než v převleku (zvlášť výborný je jako zahradní trpaslík!). Neméně skvělé pokračování televizní hudební grotesky, opět zazní populární songy, uvidíte ještě kvalitnější herecké obsazení a zasmějete nad výbornými gagy!(27.11.2007)

 • Bozvav
  ***

  Opět plejáda skvělých herců, slušný humor a zábava. Ovšem za jedničkou tento díl výrazně pokulhával a to přesto, že zde pro změnu exceloval Menšík a Brodský s Janžurovou atd. Jakoby Kopeckému chyběla jiskra (že by jeho psychická porucha zrovna válcovala jeho mysl?), nebo to bylo scénářem, nevím. I tak slušných 65%.(16.6.2016)

 • MickeyStuma
  ****

  Druhý příběh o záletníkovi Alfonsu Karáskovi se dějově obrací. Minule jela do lázní paní Karásková, nyní Karásek osobně. No a jak to tam dopadne je více než jasné. Do děje výborně vstupuje Ladislav Menšík v roli žárlivého manžela hlídající svoji manželku v podání Ivy Janžurové. A samozřejmě tu není jenom on. Bláznivá hudební krátká komedie z lázeňského prostředí se nese ve stejném duchu jako ten předchozí. Vhodné texty z dobových známých písniček jsou velice dobře cíleně vsazeny do dialogů, takže je to opět téměř z poloviny muzikál. Filmová takřka povídka i po letech výborně pobaví. Jenom už to není takový zážitek, neboť je tu vše očekávané. Estrádnost, jakou uměl jen Zdeněk Podskalský st. je však i tentokrát zcela výborná.(22.3.2016)

 • D.Moore
  ***

  Je to úplně jiné a myslím, že v řadě ohledů lepší než první díl. Především díky tomu, že humor tentokrát nepáchá pouze Miloš Kopecký, ale zdatně mu vypomáhají Vladimír Menšík, Vlastimil Brodský, Jiřina Bohdalová, Iva Janžurová i Helena Růžičková. Příběh je prostota sama, ale Kopeckého převleky nemají chybu.(21.2.2015)

 • - Natáčelo se v Praze na Smíchovském nádraží a ve Františkových lázních. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace