poster

Alfons Karásek v lázních (TV film)

Komedie / Muzikál

Československo, 1971, 45 min

 • Bozvav
  ***

  Opět plejáda skvělých herců, slušný humor a zábava. Ovšem za jedničkou tento díl výrazně pokulhával a to přesto, že zde pro změnu exceloval Menšík a Brodský s Janžurovou atd. Jakoby Kopeckému chyběla jiskra (že by jeho psychická porucha zrovna válcovala jeho mysl?), nebo to bylo scénářem, nevím. I tak slušných 65%.(16.6.2016)

 • otík
  ***

  Druhý díl z volné čtyřdílné série o Alfonsi Karáskovi. Tentokrát do lázní neodjíždí manželka, ale hlavní hrdina - vyléčený proutník - Miloš Kopecký. Hned od začátku na něj začnou útočit ubytované ženy, nejvíce pak Iva Janžurová, kterou pronásleduje její žárlivý muž Vláďa Menšík. A pak je tu nepoučitelný sňatkový podvodník Vlasťa Brodský. Tento díl má zase docela milé písně, ale už to nemá ty pravé koule jako měl první díl. Je to ve všech směrech slabší, od námětu přes písničky až po herecké výkony. Přesto milá krátká komedie.(6.3.2015)

 • D.Moore
  ***

  Je to úplně jiné a myslím, že v řadě ohledů lepší než první díl. Především díky tomu, že humor tentokrát nepáchá pouze Miloš Kopecký, ale zdatně mu vypomáhají Vladimír Menšík, Vlastimil Brodský, Jiřina Bohdalová, Iva Janžurová i Helena Růžičková. Příběh je prostota sama, ale Kopeckého převleky nemají chybu.(21.2.2015)

 • Stanmi
  ****

  Druhý díl ze série hudebních komedií Zdeňka Podskalského a Gustava Oplustila o proslulém svůdci žen Alfonsu Karáskovi (Miloš Kopecký) vypráví o pobytu Alfonse Karáska ve Františkových Lázních, kam si přijel odpočinout od ženských, ale ukáže se to jako takřka nesplnitelný úkol... Herecké obsazení je pochopitelně hlavní předností tohoto snímku, Miloš Kopecký je tradičně skvělý, stejně jako Vladmír Menšík, Iva Janžurová, Jiřina Bohdalová, Vlastimil Brodský nebo Václav Trégl. S příběhem je to už krapet horší, protože je vcelku jednoduchý (ale tak to už v hudebních filmech bývá), přesto mu nechybí šarm a vtip. Alfons Karásek v lázních je tak povedenou hudební komedií se skvělými herci, vtipnými gagy a spousou českých písniček.(8.2.2015)

 • Iggy
  ****

  Volné pokračováni Sedmi žen Alfonse Karáska. Milostnými avantýrami zmožený Alfons Karásek (Miloš Kopecký) se jede zotavit do lázní a o nějakých milenkách nechce ani slyšet. Naneštěstí jede do sanatoria, kde se lečí hlavně ženské problémy a záhy se stane obětí doslova nájezdů slaměných vdov, hledajících odreagování. Snaží se jim prchnout v různých převlecích a abyste se nenudili, připlete se do toho všeho zmatku ještě sňatkový podvodník zvaný Manekýn (Vlastimil Brodský), operující také v převleku a žárlivý manžel Ivy Janžurové Vladimír Menšík, který ji sleduje, jak jinak než v převleku (zvlášť výborný je jako zahradní trpaslík!). Neméně skvělé pokračování televizní hudební grotesky, opět zazní populární songy, uvidíte ještě kvalitnější herecké obsazení a zasmějete nad výbornými gagy!(27.11.2007)

 • - Natáčelo se v Praze na Smíchovském nádraží a ve Františkových lázních. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace