Kdo přežije - Austrálie

(série)
  • USA The Australian Outback

Tentokrát se tvůrci americké reality-show SURVIVOR přenesli do australských pralesů, nabízejících svoje přirozené krásy, nebezpečí a jedinečné prostředí. Šestnáct lidí, kteří se navzájem neznají (a během letu do Austrálie ještě nevědí, co je čeká), je záhy rozděleno do týmů. Do dvou kmenů, pojmenovaných po domorodých slovech - Ogakor (klokani) a Kucha (krokodýli). Ty hájí své barvy, zelenou a modrou. Přes stále se měnící vztahy, intriky, nedostatky jídla a vody, nemoci a mnohé další nástrahy kolektivního života lidí, mnohdy zhýčkaných civilizací, v nedotčené přírodě, se oba kmeny pokaždé setkají v disciplíně, která prověří schopnosti všech. Poražený tým vždy odchází na kmenovou radu, kde jeden z nich musí ze hry ven. Vyřazováním a nešťastnou náhodou, při níž se zraní jeden z konkurenčního kmene a soutěž pro něj končí, se do výhody dostává Ogakor, to je právě ve chvíli spojení kmenů v jeden jediný - Barramundi, kam se dostane deset nejlepších. Tady už každý hraje jen za sebe.

Tato velmi úspěšná dobrodružná reality-show ukázala schopnosti lidí přežít v divočině, od týmové soudržnosti až po (leckdy dost laciné) intriky. Jistě si svého času připoutala do křesel nejen milovníky žánru. Vítězkou se stala Tina Wesson, z finále odešel poražen Colby Donaldson. (Nihlathak)

KanoJJ

Hmmm, nějak mi tyhle lidi vůbec nepřirostli k srdci. Spíš jich víc nemam ráda a zbytek mi jsou ukradený, a ještě ke všemu se mi ani nelíbí prostředí.. já chci moře, jediný krásný jsou ty záběry na klokany... Nejradši asi Elisabeth a největší nenávist Jerri..Ale jinak teda žádný vzrůšo mi přijde a navíc tam ani neni pořádnej fešák! no kde to žijem?! :D A s vítězem/kou spokojená teda ani trochu nejsem ()

Bruce_cz

(SPOILER) Austrálii jsem sledoval už jako malý na nově a velice mě bavila. Po víc jak deseti letech, jsem si pustil Austrálie ve chvíli kdy jsem měl nakoukány skoro všechny série s dvoumístným pořadovým číslem. Takže první co musím vypíchnout je fakt, že ačkoliv často nadávám jak jsou nové série sestříhány, tak jsem zpětně za to vděčen, protože tady druhá australská série se děsně vleče, soutěže byly nenapínavé a vůbec to bylo celkem bez napětí. To je pravda i dáno tím, že jsem věděl, kdo vyhraje od prvního dílu a k tomu bych taky rád řekl pár slov. Colby to měl v kapse. Jel fyzicky, ačkoliv konkurenci měl hodně slabou, ale i nad hrou přemýšlel. Ale ke konci de facto rezignoval na výhru, bylo to na něm hodně vidět a rozhodnutí nevzít Keitha bylo naprosto idiotské, vzhledem k tomu, že celou dobu se tvářil, že jede na vítězství, tak nevím proč si na konci komplikovat cestu. To se dostávám k vítězi. Tina se přidává ke skupině "fakt si to mega nezasloužím". Za celou hru neudělala nic zajímavého, kromě toho, že se držela Colbymu za zadkem, měla štěstí, že se její kmen prosadil a strategie, o které všichni na konci mluví, no fakt ji asi všechnu vystřihli, já jsem neviděl ani procento nějaké snahy, která by měla Tině přinést vítězství. Dokonce ani sympatie, Colby není žádný namyšlený blbeček, ale opravdu si vyhrát zasloužil, jeho upřímnosti jsem osobně věřil, Tině ani zbla. Co však je v této série super, je ta maximální drsnost. Poslední série (tak 15+) vypadají jak dovolená, nikdo se moc nesnaží, jen se válejí a kujou pikle. Zde jsem hmatatelné cítil ten hlad, beznaděj, když tábor vyplavila voda. Na druhou stranu potom taktika nula a soutěže jsou takové bez náboje, protože všichni vypadají jak na umření. Nevím kde přesně bych určil hranici, ale ten tvrdí model se mi zdá lepší, než moderní série, které buď utrpení soutěžících je vystřihnuto, nebo hold není. Na druhou stranu možná přece jenom to ti soutěžící nebyli schopni dávat. Co nepochopím je to, že jdu do soutěže, kde budu přežívat v divočině a všichni jsou z toho totálně, ale fakt totálně vykulení, že budou spát na zemi a jíst hrnek rýže, tohle mě vždycky dost štve, jestli Američané tak rozmazlení, případně taková blbci, že nejsou schopni ani trošku o té soutěži přemýšlet dopředu a trochu se mentálně připravit. Oblíbený hráč: Colby, Michael (děkuji za jediného člověka, který ví co má dělat a opravdu to dělá, děkuji za scénu, kdy zabije prase, protože pohledy ostatních "néé, Michael zabil prase, fůj, to né..." a pak se ládují jak zvířata, být Michael tak si proženu hlavou stříbrnou kulku...), Jerri (dokud ji nevyhodili, tak byla všude, totálně mrcha, ale věděla co hraje a hrála to naplno, s jejím odchodem byly scény z tábora o hodně nudnější) Neoblíbený hráč: Kimmi - . Nechápu jak se taková blbka může dostat do survivoru. Nic extra proti vegetariánům, ale šla do soutěže, kde jídlo znamená velkou výhodu a ona jen ohrnuje nos. Kdyby nebyl hnusná jak noc, tak by pro ni jediná vhodná soutěž byla Miss America ala já jsem pinda z vidlákova, nežeru maso, všechno mi vadí, flover power a podobné kecy... () (méně) (více)

unclejack

Nečakane zaujímavá druhá séria amerického Survivora bola presne tou, ktorá šou preslávila. A nie je sa čomu čudovať. Na úvod treba spomenúť mimoriadne drsné prírodné podmienky - no dobre, nie je to tropický raz typu Sur. Amazon, Gabon či Samoa, ale pohľad na austrálsku buš má svoje čaro. Dažde versus suchá, každopádne vždy nedostatok jedla - aspoň u Ogakorov, chudáci. Dva sprvu vyrovnané kmene plné zaujímavých hráčov sa postupne redukujú a na moje prekvapenie zostávajú zrejme skutočne tí najlepší. Dobrák Kentucky Joe Rodger bol podľa papierových predpokladov na odpis pomerne skoro, ale som rád že sa pozdržal oveľa dlhšie. To isté platí o sympatickej Elisabeth, takže obaja poslední Kuchovia boli moji obľúbenci. Je len škoda, že do zjednoteného kmeňa sa nedostal Michael - nebyť tej škaredej nehody, mohol zabijak prasiat poriadne zamiešať kartami a okrem toho bol skutočne vtipný. U Ogakorov ma tešila predovšetkým sympatická Amber a ani kuchtík Keith nebol zlý. S Jerri ktovieaký problém nemám, z hry ju však vyprevadila jej vlastná naivita. Ohľadom final three sa však musím vyjadriť skepticky - Tina je možno sympaťáčka, ale na melón ju teda rozhodne nevidím a iron man Colby si to nezaslúži už len pre vlastnú blbosť, pretože proti bručounovi Keithovi by natuty uspel. Záver trochu premelancholizovaný - rozjímanie pri vodopádoch - ale inak veľmi dobrá séria, vyrovnávajúca sa aj tým novším. FAVOURITES - Amber, Elisabeth, Rodger, Jerri, Keith ()

Filatov

Nutno podotknout, že pro mě druhá série "Australian Outback" překonala první sérii. Našel jsem si zde možná ještě více oblíbenců, než na Borneu a bylo to rozhodně zapříčiněno dobrým castingem. Víceméně skoro všichni mi byli sympatičtí a bylo vidět, že docela i drželi v rámci hry při sobě. Vítěz byl vybrán porotou správně. Australské vnitrozemí také hodně zvedá výběr výzev, protože ty byly hodně napínavé a v neposlední řadě soutěžící museli čelit požárům, zraněním ale i bleskové povodni. Opravdu drsná řada. Oblíbení hráči: Elisabeth, Michael, Rodger, Colby. Oblíbený kmen: OGAKOR ()

roborrrjf

Tak úžasnou atmosférou sa môže pochváliť len máloktorá sezóna Survivora, veď kde inde súťažiacim odplavilo prístrešok či horel pár metrov od "postele" lesný požiar? Pridajte si k tomu pád do ohňa a máte o napínavé momenty postarané 85% ()

Vitasex

Borneem to začalo, a v Austrálii to výborně navázalo. Série se spoustou výborných hráčů, i když někdy pořád trochu naivních. Ale to všechno okolo je opravdové. To čemu dnes těžko věřím při sledování nových řad, to je tady reálné. Pokud jste se někdy rozmýšleli jestli byste do Survivora šli, tak po Austrálii pochopíte, že jsou i důvody to nedělat. Prostě Outback je Survivor se vším všudy, i tak ale musím jednu * ubrat. Menších důvodů proto je víc, hlavně nečekaný odchod jednoho z největších favoritů. ()

Mallorca

Austrálie je určitě jedna z nejlepších sérií Survivora. Když se porovná s řadami 10+, je to sice něco hodně jiného, ale přesto je Austrálie zábavná. Sloučený kmen byl jedním z nejsympatičtějších, nebyl v něm ani jeden člověk, kterému bych výhru vyloženě nepřál. Krásná byla poslední kmenová rada, kde se porotci nechovali jako uražení a agresivní ubrečenci, jak tomu v některých sériích bývá, ale bylo na nich vidět, že mezi sebou téměř všichni mají kladné vztahy a šlo o moc dobrý kolektiv. Tahle série taky patří mezi jednu z několika, kde přírodní "pohromy" hrají velkou roli a soutěžících vám je v druhé části pořadu líto. Mou největší favoritkou byla Elizabeth, další oblíbenci jsou Tina, Rodger, Colby a od sloučení i Amber. Nicméně sympatická byla i většina ostatních hráčů, finálová dvojka pak byla jednou z nejlepších (a vítěz zasloužený). Austrálie se prostě hodně povedla a moc se těším na všechny navrátilce v dalších řadách. ()

Johny203

Vymeniť krásy tichomorského raja za, na prvý pohľad, nezaujímavé Austrálske vnútrozemie sa nakoniec ukázalo ako majstrovský ťah.  V buši sa totiž súťažiaci museli popasovať s extrémne náročnými podmienkami a vrtochmi počasia. Znesvätenie pôdy krvou, prinieslo jeden z najmrazivejších okamihov v histórií celej šou. Zo súťažiacich si mohol vybrať každý svojho favorita a konečne sme sa dočkali aj krásavíc ako Amber, či moja obľúbenkyňa Elisabeth, ktoré sa ku konci už strácali pred očami. Nie len koleso karmy ale aj obrovská chyba jedného z kmeňov či osobnými hodnotami lemovaný záver ovplyvnili túto sériu. Austrália predčila Borneo a priniesla zástup legendárnych momentov.  Obľúbený súťažiaci: Elisabeth ♡, Rodger ()