Kdo přežije - Ostrov vykoupení

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2011

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Rob Mariano, Russell Hantz, Andrea Boehlke

Tvrdá hra o přežití, kde každý doslova bojuje o místo v kmeni. Kdo se nepřizpůsobí, kdo nevyhraje imunitu, ten bude vyloučen.
Hráči poté co je kmen vyloučí nejsou vyřazeni ze hry, nýbrž putují na Ostrov vyhnanství, kde budou mít šanci se v určitý čas a po vyhrání soubojů s ostatními vyřazenými do hry opět vrátit.
Soutěžící se musí vypořádat nejenom s tvrdými podmínkami na ostrově, ale i s nedostatkem vody a jídla. 39 dní, osmnáct soutěžících a pouze jeden se stane posledním přeživším, který vyhraje jeden milion dolarů.
Poznejte krásy tohoto prostředí: Karibského moře, Tichého oceánu a nakonec Jížní Ameriky. Toto všechno vám přináší dvacátá řada Survivor. (reich)

funik

obsahuje spoilery aj k Samoe a Heroes vs Villains túto sériu mám rád hlavne preto že konečne Russell dostal to čo si zaslúžil a ukazál že na jeho hre bolo najdôležitejšie vždy šťastie a extrémne hlúpe ťahy konkorencie na Samoe konurenti celkovo a páčilo sa mi že nikto zo súťažiacich nebol neako zvlášť otravný takmer všetci mi boli simpatický až na lenivú Ashley, ako bonus tam bol neskutočne špecialny a neskutočne vtipný agent Phill ()

Kubasino

Zdaleka nejslabší díl, který drží nad vodou jen chladnokrevně kalkulující Rob (byť ho osobně zrovna nemusím) a hodně divnej černoch s růžovýma vyplandanýma slipama. Samotný systém Ostrova vyhnanství je naprosto nesmyslný a jedná se spíš o marný pokus oživit poměrně dlouho vysílaný pořad. ()

GemBirD

Pozor komentar obsahuje SPOILERY!!!! Zatial najlepsia seria survivor aku som videl, neskutocna takticka hra od Boston Roba, ktory doslova ovlada hru od prveho az do posledneho dna na ostrove. Niekedy bolo az neuveritelne, ako niektori jedinci na ostrove skakali ako Rob piskal. Tato seria by sa kludne mohla volat "Survivor: Boston Rob Island." Najvitpnejsie na celej serii su tie "pseudo" vychovno - moralizacne reci vypadnutych sutaziacih pred poslednym hlasovanim, ale som rad, ze im to nakoniec David vsetkym jasne a strucne vysvetlil... Normalne by to bolo za 5 *, ale za tu nabozensku agitku v podani Matta a Mika davam 4 *, inak napad s Redemption Island celkom fajn ozivenie. Favoriti: Rob, Andrea, David, Phillip, Stephanie a Grant Nesympaticki: Ralph, Ashley, Francesca, Rusell ()

Dusty56

Taková podivná série. Russell, Rob a 16 nováčků. Russell je vyřazený jako první ze svého kmene a Rob si omotá všechno okolo prstu, ty co přemýšlí vyhodí okamžitě a zbylí si říkají: "Ooo, to je Rob, proti tomu nesmíme jít." Vyhrát je pro něj tak v konkurenci jiných řad hodně jednoduchý, má pošefený fakt všechno - od skrytých imunit, kmenových rad až po vítězství individuálních. Do finále si vzal takový, co prostě vyhrát nemůžou - holku, co se jela na Survivor opalovat (v týhle řadě měli celkově nějak moc pohodlno a nebylo to ono, nebyl to pravý Survivor) a týpka, co je dost mimo. Na druhou stranu, mě to docela i bavilo (každý je rád, když jeho favorit vítězí, že jo :) ). A pak je tady bláznivý bývalý federální agent Philip, jedna z nejzábavnějších a nejvíc mimo postav v Survivoru všech dob. Ještěže ho nevyřadili na začátku, bez něj by to fakt nebylo ono. Oblíbenci: Rob, Philip. ()

Noha88 odpad!

Podľa mňa najhoršia séria aká bola natočená. Kôli tomu debilnému Repemtion islandu neboli súťaže o odmenu. (Na odmenách sa niekedy aspoň pomenia aliancie) Tie súťaže na redemptione stáli za h.... a tak isto aj súťaže o imunitu. Vždy som vedel kto vypadne. Ani 1x som nebol zaskočený. A ešte k tomu aj príšerný CAST. To takých primitívov ešte survivor nevidel. Keďže Marquesas som dal 1 hviezdičku tak tomuto musím dať odpad. ()

Brain32

Tuhle sérii mám rád :-) ovšem pochopím i ty co ji v lásce zrovna nemají, jelikož zde není prakticky žádné větší překvapení a již od 5tého dílu jde vcelku lehce odhadnout kam to nakonec vyústí. Rob Mariano (Boston Rob) to tady všem nakládá minimálně o parník a konkurenci hledat jen těžko. Takticky je snad o 3 třídy výše než ostatní a hra nepřináší téměř žádná překvapení. Zahrál tuhle hru naprosto bravurně a po právu vyhrál, za zmínku snad ještě stojí Phillip (tajný agent v růžových slipech) který hru relativně oživuje, ovšem nakonec je jeho taktika hrát dementa nevyplatila :D. Docela vtipné bylo, jak byl hned na začátku vypráskán Russel Hanz a pak se tam rozbrečel jak malá holka: D (samozřejmě výhru neunesl a ukázal jaký je to blb). Za zmínku ještě stál Matt, který na ostrově vykoupení přežil 11 soubojů a poslední (ten nejdůležitější) prohrál. Myslím, že v této sérii Rob dokázal, že je možná nejlepším hráčem Survivora všech dob - no doopravdy byla to snad ta nejlepší taktická hra v celé historii Survivora. Gratuluji :-) ()

roborrrjf

Keď postavíte proti sebe Roba Mariana a Russella Hantza, pridáte "zásadnú" novinku menom Redemption Island, ktorá asi nepatrí medzi najlepšie nápady ako zdvihnúť sledovanosť, okoreníte nudným, predvídateľným priebehom, ktorý sem-tam oživuje "špeciálny agent" s indiánskymi koreňmi a červenými trenkami, dostanete kopec vtipných momentov a v neposlednom rade aj zaslúženého víťaza. 75% ()

Vitasex

Jedna z mých TOP 6. Moc nemusim Russella a už vůbec to jeho jsem nejlepší hráč ze všech a jedinej vím jak se to hraje. Tady se krásně ukázalo, že to tak neni, a že HVV byla jen náhoda, ptž nikdo neznal jeho hru. Za to můj oblíbenec Rob tu ukazuje suprovou hru, dokáže svůj kmen táhnout a zaslouženě v něm získá pozici jakou měl. Na to abyh ji považoval za nejlepší ji ale něco chybí. I tak 5*, Redemption Island mě zaujal, zvlášť když nám nejmenovaný hráč ukázal, že se můžete ve hře udržet i když vás kmen vyloučí. ()

january

Nelze bez spoilerů: Překvapivě mě bavila první polovina víc a ne zřídka jsem se i nahlas smála. Sympaťáci z kmene Zapatera s přehledem prokoukli a vyřadili Russela a jeho ohranou písničku. Za to Rob, kterého jsem v této sérii viděla poprvé, si geniální společenskou hrou podmanil všechny z kmene, strategicky je vyřadil aniž by někoho z nich vyloženě naštval, zabral v několika klíčových výhrách a do finále si vzal dva spoluhráče, pro které snad nikdo nemohl hlasovat, ani kdyby chtěl - mladou a hloupoučkou Natalie a Phillipa, kterého všichni celou hru nemohli vystát. Koncept ostrova vykoupení mi ale přišel úplně zbytečný. Jednou jedinkát to bylo zábavné, když tam podruhé poslali Matta, ale jinak k ničemu moc nesloužil, akorát jsem musela dokolečka poslouchat náboženský plky. Hlavně díky tomu produkce vypustila hry o odměnu, které v jiných sériích často znamenaly obrat ve hře kvůli rozdělení aliancí. Nicméně jsem moc ráda, že si to vítěz tentokrát opravdu zasloužil. ()

nolitimere

Nápad na ostrov vykúpenia viac než dobrý , ale niečo mi tam chýbalo ... Filip Šeprd neni tak celkom v poriadku :D ... tie 2 slipky čo mal Mariano pod sebou boli ozaj také blbé , alebo to len hrali? .. fakt nechápem ako sa tam oni dve dostali ... Bostonsky čávo kapitola sama o sebe ... jediná séria kde som urobil výnimku a fandil mu bola hviezdna Hrdinovia vs. .... , ale tuto sa mi opäť potvrdilo , že to je jeden nesympatický slizký buzerant a tento názor mám už keď bol v Marakézach ... Rasla bola škoda inak by to bolo určite veselšie. ()

Hidan odpad!

Jako když jsem si tuhle sérii pustil ve chvíli, k byl z HvV vyřazen Rob a já ještě neměl úplně jasno u Russela, měl jsem z ní celkem dobrý pocit. Ale s odstupem času jí beru jako vůbec nejhorší. Princip soutěže "sestavíme dva kmeny z totálních idiotů a dáme tam počtvrtý Roba aby snad už tentokrát zvládl vyhrát" mě moc neoslovil. Jediné plus vidím v tom, že už teda konečně vyhrál a další stejná série už nebude. Jen tedy doufám, že to produkce nebude dělat i jinde, protože čekat na výhru třeba u Cirie by bylo peklo. A jinak já mám Roba celkem rád a jasně že ten člověk to s lidma ve hře fakt umí, ale když se na ten kmen podívám, ty lidi neměli mozek a na ty dvě nejmladší holky pod ním musel být fakt dlouhej "casting" (v souvislosti s tím nicméně odmítám přemýšlet, jak se tam asi dostal Philip a Matthew). Závěrem ještě rychlej koment k Russelovi - jeho odpor k zahození soutěže chápu, ale jako co jsi čekal, když děláš to samý už ve třetí sérii. ()

Mallorca

SPOILERY. Tahle řada se hodně těžko hodnotí, protože je v podstatě tragická; Redemption Island je úplně proti podstatě Survivora a je to strašný nápad, děsí mě, že bude i v další sezóně. Hráči v téhle řadě nejsou, místo toho jsou tu jen figurky, které na slovo poslouchají svého šéfa. Právě kvůli šéfovi ale nakonec dávám aspoň 3 hvězdy. Bostonskýho Roba jsem na Markézách nesnášel, v All Stars moc nemusel, v HvH mi na něm už vadilo jen to, že šel proti Parvati. Tady jsem ale Robovi fandil, protože jednak je to opravdu výborný hráč a už si konečně za celou svoji Survivorskou "kariéru" zasloužil vyhrát. Hlavně ale jeho výkon v téhle řadě byl asi nejdominantnější cestou za vítězstvím, co jsem kdy viděl. Styl, jakým si z té bandy loutek udělal svoje vojáky, kteří ho na slovo poslouchali, byl neskutečný a já před ním smekám. Co se týče Russela, ten je sice jednou z nejvýraznějších postav Survivora, přesto jsem rád, že vypadl tak brzo, protože už mi v tomhle období přišlo trochu přerusselováno. Nakonec jsem si ještě docela oblíbil Andreu, naopak mě štval "miluju boha a bůh tohle a bůh tamto" Matty a naprostý magor Phillip, který si snažil hrát na Coache. Jenže zatímco Coach měl opravdu charisma a byl autentický, tenhle pošuk byl prostě jen zmatený dement, kterému jsem to jeho hraní vůbec nevěřil a který navíc vytáhl trapnou rasovou kartu na úplně nevinnou poznámku. Po každé jeho zmínce o armádě jsem přeskakoval jeho scény, protože se to prostě nedalo vydržet. Ve výsledku tedy nudná sezóna, kde je už od první půlky jasné, jak to dopadne, nicméně Robův výkon to zachraňuje. Tahle sezóna bohužel nepotvrzuje pravidlo, které tu někteří komentující používají, že skvělý vítěz automaticky znamená skvělou sérii. ()

Medvid3k

SPOILERY - Rozhodně jedna z nejlepších sérii Kdo přežije už jen díky konceptu ostrov vykoupení, ze kterého se můžete poprvé v historii Kdo přežije vrátit zpátky do hry. Rob Mariano ovládl celou hru a své loutky poté postupně posílal domů ze šachovnice, aby mu mohli dát milión dolarů. Po x sérii jsem byl neskutečně rád, že se mu to konečně povedlo a zrovna v té podle mě nejlépe strategicky zahrané sérii vůbec. Aby někdo poslal nejoblíbenějšího miláčka série Matta jednou na Ostrov vykoupení na to prostě musíš mít koule, ale poslat ho tam podruhé, když se nestihl ani pořádně rozkoukat na to už musíš být prostě král loutek.  Už jen fakt, že jediný koho si z celé série pomatuji nejvíc je Rob a všichni ostatní pro mě byly úplné no name jména (teda spíš loutky), které si z odstupem času vůbec nepamatuji, mluví za vše. // Celkově solidních 9.5/10 ()