Kdo přežije - Návrat hvězd

(série)

Natáčelo se na Perlových ostrovech poblíž Panamy. Osmnáct soutěžících, kteří mají zkušenosti z předešlých řad, je rozděleno do tří kmenů – Saboga, Chapera a Mogo Mogo. V následujících dnech budou tyto týmy bojovat o odměny a hlavně o imunitu, která zajišťuje setrvání v soutěži. Posledních devět hráčů se sloučí do kmene Chaboga Mogo a právě v tomto okamžiku začíná každý bojovat sám za sebe. Kdo se stane „posledním trosečníkem“ a vyhraje hlavní cenu v podobě milionu dolarů? (Deco.20)

blazma

První řada sestavená z navrátilců a vypadalo to famózně. Bohužel mi přišlo, že tam nikdo nehrál jako pravý navrátilec až na Boston Roba a Lex. Boston R. to zvládl daleko lépe, jenže on byl tak nadčasový hráč, jelikož v té době byl survivor hodně o emocích a přátelstvích než aby nakonec hráči ocenili hru a nebyli tím ukřivdění. kdyby se Hatch dostal do poroty, tak by jako jediný ocenil hru Bostona Roba, jinak chudák dostal roast. ()

stepak

SPOILERY!!! Jó, tak to byla jízda Roba s Amber. Je dobře že to on nevyhrál páč to by se pak asi ještě dvakrát neobjevil :D. A to by byla škoda... ()

turektureck

Nyní od 0 do 100% napíšu jak si kdo zasloužil dostat se do této řady: Rudy 60%, Jenna L 75%, Jerri 45%, Ethan 70%, Tina 50%, Rupert 95%, Rob M. 100%, Amber 90%, Big Tom 80%, Sue 40%, Rob C. 85%, Alicia 60%, Rich 75%, Kathy 25%, Jenna M. 75%, Lex 85%, Shii Ann 5%, Colby 95% ()

Filatov

"Říkají o sobě, že jsou nejlepší z nejlepších, tak teď je na čase, aby to dokázali!" Zpátky na Perlových ostrovech :-) Na Návrat hvězd jsem se opravdu těšil, protože jsem získal možnost vidět podruhé ve hře mé oblíbené hřáče a že jich bylo dost. Faktem je, že bych místo některých raději viděl někoho jiného, ale tak už to prostě je a nelze se zavděčit každému. I tak jsem byl rád za Rupa, Boston Roba, Cesternina, Colbyho a další. Musím říci, že jsem v této řadě držel palce opravdu hodně hráčům a náramně jsem se bavil u každého dílu, protože jsem chtěl, aby imunity vyhrál každý kmen, když jsem měl oblíbence ve všech kmenech, takže vždy byl někdo z mých oblíbenců vítěz a někdo poražený. Rupert tolik nezářil jako v Perlových ostrovech, což bylo asi pochopitelné, vždyť neměl ani moc času na odpočinek a řadu totálně ovládl Boston Rob, který byl s Amber ústřední dvojicí celé řady. Jejich vztah daleko přesáhl nějakou hru a ukázal, že i v takovéto hře lze najít lásku a závěr řady ukázal, že je jedno, kdo z nich dvou vyhraje, protože oni získali jeden druhého. Dalo by se říci, že Perlové ostrovy daly světu Ruperta a Návrat hvězd Boston Roba, protože tady se zrodila další legenda soutěže. Vítěz tak jak už to bývá pro mě klasicky nic moc, ale na konci jsem pochopil, proč se vlastně stal vítězem. Věděl jsem, že sám není tak dobrý hráč, aby dokázal přelstít ostatní hvězdné hráče. K tomu prostě potřeboval Boston Roba, který udělal černou práci a on pak slízl smetanu. Oblíbení hráči: Cesternino, Boston Rob, Colby, Lex, Jenna Lewis, Jenna Morasca, Rupert. Oblíbený kmen: CHAPERA ()

Dusty56

Skvělá řada profitující ze hvězdného obsazení hráčů z předchozích sérií. Líbilo se mi, jak to měli těžký ze začátku - jen mačeta a voda s bakteriema. O zábavu není nouze, ať už kvůli Richardovi nebo Robovi s Amber. Co se týká hry, tak tý absolutně vládne Rob s podrazy, z nichž největší byl bezesporu u Lexe (tady to i mě přišlo trochu za hranou). Oblíbenci: Rob. ()

Vitasex

Výborná řada se skvělými hráči z prvních sérií. Proto pro mě bylo tak překvapující, že prakticky celá se odehrála v režii jedné osoby. I tak spolu s Cook Islands pro mě nejlepší řada. Ať žije Rupert! ()

roborrrjf

Nadpriemerná sezóna, no k dokonalosti jej predsa len niečo chýba, po skvelom úvode to začne tak nejak stagnovať, navyše skorý odchod niektorých zaujímavých hráčov na úkor tých "druhých" jej tiež nepomáha 80% ()

lapaix

Tahle série dopadla lehce pod moje očekávání. Ačkoliv obsazení bylo docela dobré (pár lidí mi tam sice vadilo a někteří zase chyběli, ale o tom až později), spousta zajímavých hráčů opustila soutěž příliš brzy a někteří se naprosto znemožnili. Bylo tam ovšem i pár takových, kteří se zase vyšvihli - podle mého názoru např. Jenna z Bornea, od které jsem nic nečekala, a nakonec hrála docela dobře a ani by mi nevadilo, kdyby vyhrála. Celou řadu bezkonkurenčně ovládl Boston Rob, který hrál skvěle a výhru by si zaloužil, nebýt toho, že někteří zakomplexovaní soutěžící prostě nepřekousli, že byli poraženi. Vítězka se spíš vezla a dala by se ohodnotit jako uspokojivá. Moji oblíbenci: Rob, Jenna, Rupert Prudiči: Lex, Tom, Sue. Sue tu podle mě neměla co dělat, byla megera už na Borneu a jak vidno se moc nezměnila. Stejně tam Amber a Shii-Ann tu vůbec být nemuseli (i když Amber nakonec překvapila). Lex a Tom si zase hodně pohoršili, naprosto se zemožnili. FTC - hrůza. Celkově pořád jedna z lepších řad, ale na minulé Pearl Islands a Amazonii nemá. 4* ()

Pufintak

Obsahuje spoilery. Vynikající nápad na All Stars sérii, silné a oblíbené osobnosti, rozdělení na 3 kmeny, rekordně mizerné podmínky na přežití... To jsou vše předpoklady na vytvoření survivorovského mistrovského díla, ovšem veskrze nenaplněny. Ač co se týče scénáře – úkolů, zvratů, odměn... - skutečně povedený, na celé řadě je cosi chladného a nepříjemného. Na vině je zřejmě ne úplně zdařený casting, kdy zaprvé místo skutečně schopných hráčů byli vybráni spíše ti něčím zajímaví, přičemž člověk během celé série kroutí hlavou, jak je možné, že po 10 vypadnuvších se tam stále drží vyloženě „ne-all star" členové. Za druhé motto: „Zde opravdu nemůžeš věřit VŮBEC nikomu", je sice klíčem k úspěchu, ovšem všichni toužíme alespoň po špetce dobra, zde se však dočkáme pouze zrady a kudly v zádech v prakticky každém díle. Navzdory tomu, že si zde člověk jistě vybere nesčetné množství oblíbenců, nikdy si k nim nevytvoří srdečné pouto, kdy jim skutečně bezmezně fandí. To vše je doprovázeno extrémním počtem emočních excesů a vyhrocených střetů – Lex – Rob, Tom – Rupert, Sue – Richard atd. a neméně tolika osobami, které divák skutečně hluboce nesnáší (Sue, Jenna, Shii Ann...). Rob prokázal vynikající schopnosti vyhrát, nicméně z Final Three, potažmo Final Two jsem stejně hrubě nespokojen, stejně tak jako z finálového Reunionu, plného nesmyslných reakcí diváků v sále. Vítěz: 1* Oblíbenci: Tom, Rudy, Rupert, Richard. ()

neo_ap

spoilery/// Zatím nejhorší série co jsem viděl. Předvídatelná, nudná. Místy až trapná (Susan Hawk) Soutěžící mi nesedly (ba naopak). Favorita jsem si mezi nimi nenašel. A milión dostala osoba, která si to vůbec nezasloužila. Jen se svezla s člověkem, který zneužil přátelství k tomu, aby vyhrál. On si ty prachy zasloužil. On hrál. Konečná svatba tu hrůzu jen dorazila. Hvězdu přidávám jen kvůli Rupertovi. Sic nebyl sám sebou jako v předchozí sérii (hodně se hlídal, a zkoušel víc taktizovat), ale ten milion si zasloužil. – 41/100. ()

nolitimere

To najlepšie z nalepšieho ... budiš , ale občas som mal pocit , že pozerám na nevydarený Hotel Paradise.Semifinálové duo ťažko stráviteľné no a výhra je pre mňa priam nepochopiteľná.Chýbal tam určite ,, Fairplay,, to by bola iná jazda .... moja favoritka jednoznačne Jerri ...chcel by som byť jej Tom :-P ()

Hidan

V souvislosti s Survivor používám slovo super nějak moc často, ale ono to k tomu prostě sedí. Super série, super nápad. Sice jsem před prvním sledováním viděl akorát S7. tzv. znal akorát Ruperta, ale jeden favorit na začátek stačí, ostatní si člověk oblíbí v průběhu. V pozdějších sériích už byla myšlenka návratu hráčů přivedena až trochu k absurdnosti, ale to se téhle rozhodně ještě netýká, tady šlo o originální koncept a ten vyšel a uchytil se parádně. Tradičně pár dojmů k událostem v sérii, tzn. následují spoilery jako prase - Je jedno kolik je kmenů na začátku, když se za pár dní sloučí do klasických dvou. Jako tady. I když se tu statní zmiňují o Hatchovi jako o králi mezi slepými, oni všichni tu jsou králové mezi slepými, co se týče strategie šlo tu hodně o přímočarou hru, s druhým allstars se to nedá ani srovnat... ale jako zábava rozhodně skvělá věc. Sympatie a antipatie cca ve stejný rovině, nikdo mně zvlášť neštval, nejvíc jsem fandil Rupertovi, jak už jsem psal, znal jsem ho za začátku jedinýho. Ten sice nevyhrál sérii, na konci ale dostal ocenění za oblíbenost se stejnou sumou peněz (85% z 38milionů hlasů), takže spokojenost. Dost zvláštní moment bylo odstoupení Jenny, hodně emocí. Lex je blázen, že se nechal takhle nachytat, a za to, jak sám takhle vyřazoval lidi, jsem mu to přál. ()

Vassa91

!Spoilery! Problém všech hvězdných/polohvězdných sérií začal právě tady. Návrat hvězd prostě nasadil velmi, velmi vysokou laťku a až na vyjímky (HvV a subjektivně FvF1, Game Changers) je pro všechny ostatní série tohoto typu těžké se minimálně přiblížit této sérii. A to z několika důvodů, z nichž budu jmenovat jeden - cast se tady mimořádně povedl a lepší obsazení tu snad ani být nemohlo (možná Fairplay by to okořenil). Nezapomenutelná řada, ve které ještě nebylo tolik klasických podrazů a s odstupem času je docela legrační sledovat FTC tady, a třeba v HvV. Co se týče Amber, tak se dalo čekat že zvítězí a čekal jsem to trochu jednoznačnější. Jediné co mě tady mrzelo bylo to, že Jenna ustoupila Robovi a Amber a nedržela s Rupertem. ()

Mallorca

SPOILERY. Sledovat tuhle sérii bylo krásné, návrat hvězd prostě zafungoval, zvlášť když mi většina navrátilců byla více či méně sympatická. Podmínky byly opravdu hodně drsné a nechápu, jak to mohli vydržet. Velkým plusem bylo rozdělení do tří kmenů a dobré rozdělení do kmenů tak, aby když už museli být v týmu lidé ze stejné série, aby to byli ti, kteří se zrovna dvakrát nemuseli (viz Tina s Jerri). Mírně zarážející ale bylo dění po sloučení kmenů. Na to, že hráli All Stars hráči, se z toho ke konci stala neskutečná one man show v podání Roba M. (bohužel ten méně symaptický z Robů), kdy všichni pořád mluvili o tom, že je potřeba rozdělit Roba a Amber, ale nikdo nebyl schopný přejít od slov k činům. Tam se ukázalo, že Robova sociální hra je dokonalá, když dokázal vlastně všechny přesvědčit, že právě je vezme do finále. Vítězka vcelku zasloužená, šikovně tahala za nitky, ale ne zas moc nápadně. Oblíbenci stejní jako ve svých původních řadách, Kathy, Tina, Amber, Colby a Rob Cesternino z Amazonie. Nesympatičtí mi byli vlastně všichni z Bornea kromě Rudyho, v čele s neskutečně otravnou Jennou L. (která byla upřímně jediná, u které jsem si nemohl hned vybavit, kdo to vlastně je) a s nimi ještě Shi Ann, která naštěstí byla z tragického Thajska jediná. Jinak jsem si ale tuhle sezonu moc užil a těšim se někdy v budoucnu na další All Stars. Edit: po shlédnutí Mikronésie a Heroes v Villains musím říct, že tohle All Stars je o několik levelů níž než ty následující, vůbec se to s nimi nedá srovnávat. ()