Série(2) / Epizody(12)

V australském vnitrozemí se probudí muž, který trpí ztrátou paměti. Pomocí několika stop, které má, musí odhalit svou identitu dříve, než ho dostihne jeho minulost. (HBO Max)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (7)

Turista (2022)

Zdielam nazor, ze tvorcovia serialu sa ozaj silno snazia stavat na kvalitach genialneho Farga. Co je fajn, kedze jeho "identikitom" boli vtipne i divne postavy, prekvapive parodicke, wtf, ci brutalne momenty. Tych je v tomto kusku zial pomenej. V 3och-4och epizodach sa to celkom dari a drzia liniu i zabavnost. Obcas nedovysvetlenie, ci "pochrumany" scenar, ci slabe dialogy nestoja za vela. Mne osobne zazitok skazila najma prva polovica zaverecnej epizody. Dovody som napisal k nej. Napriek vyhradam, kedze nejde nevidiet "podobnosti" a neporovnavat s takmer dokonalym Fargom. Priemer a moje odporucanie, hoci z hlavy coskoro vyfuci. 60% ()

Epizoda 1 (2022) (S01E01)

Podareny otvarak s plejadou zaujimavych charakterov. A ano, v ich jednoduchosti a "weird"-rdnosti by sa niekomu mohlo zdat, ze sa tvorcovia inspirovali kvalitnym Fargom. I zrejmy "zaporak", ktoreho mamina robila snad kazde povolanie, by akoby vysiel odtial. Tam vsak podobnost pada, pretoze wtf-momenty sa nedeju a ani nahle brutalitky - zatial. Rozohrane je to na viacerych frontoch a tak som rozhodne zahacknuty - Dornan je ten spravny "vyhukany ksichtos" pre tento charakter. Nahoda s odchodom "pred vybuchom s "casnickou" zrejme nebola nahoda a i nozicka ho prestala boliet dost rychlo. ;) Par logickych blbiniek a "nahod", snad nebudu pribudat. 65% ()

Epizoda 2 (2022) (S01E02)

Cernosska kocka hra zrejme nejaku vaznu hru a zaroven "mrtveho brouka" vo vztahu k nasmu "vyzmizikovanemu" - teda az po samotny zaver - co stale nevysvetluje tu nastrazenu bomu, ci?!. "Chudnuci" parik s plachou dopravackou je tiez next level psycho-shit. Oukward particka sachu a burka je zaujimavym prvkom k, uz predstavenym, charakterom. S klokanmi skacucimi v noci pod auta to bola pravdiva a realna vsuvka. :) A ano, tymto sa potvrdila uplne jasna "inspiracia/kopia" so serialom "F....". Tato cast mi vsak neprisla az tak prevratna, napriek spomenutym "zatraktivnujucim prvkom". ()

Epizoda 3 (2022) (S01E03)

Tak tu konecne mame i jeden-dva WTF-momenty a nejaku tu brutalitku. Uchadzajuce. I tie drobne usmevne linie - dalsia policajtka s este vyssou "nadvahou" :) , pilot vrtulniku gembliaci "Usvit vikingov", ci "byvali" znami v zavere a dalsi moment, ktory pozname z "F-ka" - "zbiehanie" sa zaporakov. Zrejme bude v Australii v dalsich dieloch "prehusteno" - trochu blbost, ze sa tlstoch ...hm..z "dola" vysroboval, ci? ...meh  70% ()

Epizoda 4 (2022) (S01E04)

Pobavilo. Kovove brcko aj ta vtipno-napinava situacia v taxiku. Neviem preco, spomenul som si na Pulp Fiction. I ten awkward moment v mexickej restike, Dirty Martini...mile. "I tried to kill myself...spolier allert, I didn't succeed." ...f*ck..so sorry" ma rozsekalo :) A samotny zaver, nuz aspon sme sa utvrdili vo svojom podozreni. A posledna minutka? Prekvapila i tato scenaristicka hracicka. Som zvedavy, ako to este tvorcovia vyuziju. Velmi slusna a zatial asi najlepsia cast. 85% ()

Epizoda 5 (2022) (S01E05)

Po zvlastnom reunion - detektiv, "rozvetveny" a "zabudnuvsi" si dopraju kratsi road-trip za "balickom". Na mieste sa vsak dostavi metaforicky a i skutocny "psycho-trip" do spomienok ustredneho typka. A ten trva 3/4 epizody. V pozadi hra uz notoricky znama, vyborna a atmosfericka "If I didn't care..."od "The Ink Spots", ktora vo filmoch a hrach hra uz 82 rokov od svojho vzniku :) . Ano, ma to slusny wibe, nadherne zostrihane, s peknym zvukovym doprovodom. A samotny zaver konecne ukaze i na tajomny telefonat nasej "multi-passovej" kocky. Slusne, ale nie som z toho az tak "na vetvi", mali sme i zabavnejsie epizody. 70% Snad zaverecna epizoda bude pecka, vidim tam par linii. ()

Epizoda 6 (2022) (S01E06)

Nemozem si pomoct, ale hned uvod epizody a rozhovor na pozadi toho telefonatu ... ved to bolo ako scena z najlacnejsiej telenovely....wtf?! Zvlast ten Lucyin/Vicroriin part. Ten bol strasny. I nasledne bluznenie a filozofovanie v aute....Vsetku doterajsiu, a obcas ozaj uspesnu, snahu, co najviac sa priblizit uspesnemu Fargu, tymto, v mojich ociach, uplne hlupo a lacno zahrabali. To si vazne tuto scenu nikto nepozrel a nevypocul? A zabavnost nepobrala ani hlupucka drama v bistre. Takmer to vyvazilo konecne rozuzlenie pribehu, kto je rusky hovoriaca Lena. Ten pribeh mal ozaj riaden dopad. A tiez to, ked druhykrat v spravny moment zrecyklovali, uz mnou spominanu, vybornu, "If I didn't care". Vtedy uz aj nasa "detektivka" i osobnostne "precitla". Poslana sms a zaverecne minuty opat uz mali fajny wibe. Museli polovicu epizody tak zvrtat? Posledna stvrtina na plny pocet, to predtym, ledva dvojhviezdie. ()

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii