Loupeživý rytíř (S02E12) (epizoda)

• Německo

Raubritter

Akční / Krimi / Drama

Německo, 1997, 46 min

100%(25.4.2018)

Tomuto dílu musím dát 5 hvězdiček. Nemůžu zkrátka jinak. Velkou roli hraje nostalgie, v dětství to byl můj oblíbený díl, ale i po zhlédnutí v roce 2020 musím konstatovat, že jsem se královsky bavil. Příběh je sice slabý, ale tady vítězí forma nad obsahem. Hudba Reinharda Scheureggera je po nějaké době výraznější, Semir s Andrém se správně špičkují (jejich vzájemná chemie v tomto dílu zatraceně dobře funguje) a akční scény jsou super. Zejména ta dlouhá akce s tahačem vezoucím bagr. To je ikonická scéna a za mě jde o nejlepší akci celé 2. série. Líbí se mi, že v této epizodě má jak André (který je tu mimochodem neskutečně cool), tak i Semir svou velkou sólo akci. André při již zmíněné honičce s tahačem, Semir zas na koni. Když pak Semir po honičce přichází zpátky a vede zločince na lasu jako kovboj krávu, to je tak krásně stupidní... a o to tu právě jde. Ten díl se nebere moc vážně, je to solidní akční zábava a je to ta správná míra stupidity, kterou od Kobry 11 čekáte. Vypnete mozek a královsky se bavíte. Právě proto mám starou Kobru 11 rád, u nových dílů se člověk takhle nepobaví. Ty jsou moc vážné, s přehnanou akcí, nesympatickými postavami a stupiditou, která není zábavná, nýbrž jen stupidní. Pro mě je tedy "Loupeživý rytíř" přehlíženým klenotem.(3.4.2020)

S02E12 - Loupeživý rytíř(5.3.2016)

• - Při prohledávání vozu Opel na parkovišti je vidět v kufru vozu láhev piva Pilsner Urquell. (marcel5)