V opuštěné budově se rozpadá natáčení nízkorozpočtového zombie hororu. Protivný režisér svým nepříjemným chováním tlačí herce a štáb na pokraj sil, když odhalí svůj plán, jak vnést do projektu energii a vzrušení: oživit skutečnou, prastarou zombie kletbu. Ve zběsilém jednorázovém záběru, kde létají části těl a tekutiny, bojují herci s nemrtvými a se svým režisérem o život, až film dospěje k šokujícímu závěru a začnou běžet titulky... je to ale celý příběh? Oscarový scenárista a režisér Michel Hazanavicius předkládá jeden z nejinovativnějších, nejradostnějších a nejzábavnějších milostných dopisů filmu a filmařině, jaký kdy uvidíte. (Film Europe)

hemul

Francuzska komédia žije! Slovami plukovníka Toulouse -  Michele Hazanaviciusi, překvapil jste mně, a to se podaří málokomu. ()

dannyyy

Tohle je kopírka japonského Naneživo (2017), který jsem kdysi viděl a nedokoukal. Tohle jsem taktéž nedokoukal napoprvé a po 30 minutách jsem tenhle debilní, infantilní humor vypnul a v hodnocení jasný odpad. Po týdnu tomu dávám druhou šanci a jsem za to rád, protože ta pravá zábava začíná až v druhé polovině filmu. Bohužel film celkově hodnotím podprůměrně. ()

Gastovski

V podstatě francouzský crossover. Japonskou verzi mám o chlup radši, díky japonské ulítlosti, ale oba hodnotím stejně. I francouzská verze nabídne štědrou porci vtipné a lehce krvavé zábavy. ()

AnanAss

Bohužel bez drobného spoileru to nepůjde, pokračování tedy jen na vlastní riziko s jistotou menšího momentu překvapení při případném sledování. Láska k filmům má spousty podob a tato – skrze krvežíznivé zombíky, utržené končetiny, hektolitry rudé krve a sťaté hlavy – je jednou z nich. Má sice trošku drobný problém, a to vydržet úvodních pětatřicet minut (ty jsou ale zase neodolatelně natočeny na jeden zátah), po kterých ale pochopíte a začne vám docházet, že všechny ty dialogy na hranici trapnosti, typicky japonské jména evropských protagonistů (vyjma Kena), záběry totálně mimo a špatné úhly kamery do sebe nakonec krásně zapadají, přesně jako sekera do zátylku. A hlavně také pochopíte, že blíže než k Romerovi či ranému Jacksonovi, to má k poctivému filmovému oblouznění. ()

Rockerman odpad!

Režisérovo moto zní: "Rychle, levně a průměrně". Bohužel tohle je podprůměrné. Nápad, natočit zákulisí "béčkových filmů" jistě dobrý, leč chybí tomu to podstatné, totiž vtip, který každá parodie musí mít! Občasné zaškubání koutky úst se dostavilo, ale na hvězdu to nestačilo. Téměř dvě hodiny nudy. ()

Sedliss

Takhle jsem se v kině dlouho nebavil. Ani nevím, která část byla za mě lepší. Nádherně strávený čas v kině. ()

sharkamell

Jak se točí zombie film? Poslední střih dopadl podle mě o něco lépe než loňský Projekt Z. První půlhodina byla taková nijaká, ale jak jsme se začali vracet v čase, rázem se to otočilo! Co natáčení předcházelo a samotné natáčení - to mě bavilo nejvíc, bylo to vážně vtipné! :D A to, co se dělo na začátku, hnedka vypadalo zábavněji. Pokud byste se chtěli bát a smát, u tohoto fillmu snad jen to druhé. PS: film obsahuje potitulkovou scénu. ()

SAINTS

Nakrúcanie zombie filmu preruší nečakaný útok skutočných nemrtvých. Režisér aj napriek tomu chce svoj film dokončiť za každú cenu. Alebo je to vlastne inak? Tento námet nie je pôvodný. Ide o remake japonského filmu Kamera o tomeru na (Naneživo 2017). Kreativite sa medze nekladú a dočkáme sa niekoĺkých originálnych nápadov. Posledný strih nie je horor. Je to láskyplným vyznaním brakovej tvorbe v štýle Eda Wooda alebo Trháku pána Bowfingera. Jednotlivé diely skladačky do seba zaklapávajú postupne a mnohokrát veĺmi vtipne.Prvá polhodina natočená na jeden záber  nastaví pravidlá a poetiku, ktorá sa v jeden moment zmení v čosi iné. Síce konvenčnejšie, ale aj divácky prístupnejšie. Rozhodne nejde o titul pre každého. Nehrá podľa zaužívaných pravidiel. ()

blondboss

Francúzi si doslova užili remake japonského bizáru, ktorý vo svojej krajine zožal náramný úspech a ktorý bol pre mňa ozaj typicky japonský mišmaš. Tu už bolo cítiť trošku tej civilnosti a menej chaosu a typicky francúzsky humor, a to aj napriek tomu, že v podstate ide o takmer čistú kópiu, ale zároveň dokonale nadväzuje na samotný originál so zapojením jedinej postavy z prvotného filmu - Madam Matsuda. Kto si ju pamätá, bude vedieť. Nie je to ale typický komediálny kúsok, ktorý by mi sadol. 60 % ()

wowylgu313

Tak tohle byl zajímavý kousek, neviděl jsem tedy originální Japonskou verzi ale toto bylo nakonec opravdu povedené. Dávám 75% zaslouženě. Nesmí vás odradit první půl hodina, protože můj dojem když to začalo byl : co to kurva je? hej tak to musím vypnout a rovnou tomu jdu dát jednu hvězdu za hodně špatnou parodii na zombie filmy ... Jenže!!! Pozor!!! Když vydržíte budete mile překvapeni co se z toho nakonec vyklube. Musím uznat nečekal jsem to. Líbilo se mi celé to pozadí neskutečně "fungujícího" štábu (na jeden záběr) a jak vše postupem dostalo odpověď. Takže na konci i ten začátek je vlastně fajn. Startovalo to na jedné hvězdě a skončilo to na čtyřech... To se mi asi ještě u filmu nestalo. :D ()

sabo5

Prvních 40 minut si říkáte to je tak špatný Béčko až to není ani možný. Pak dalších 40 minut zjišťujete to co se dělo předtím a začínáte získávat okolo tohodle filmu obrázek. A pak teprve zbytková minutaž sehraje největší roli a všechno začne zapadat do sebe až to dokonale zapadne. A zapadne to tak dobře že to dokonce dokázalo rozhodit moje hodnocení během filmu které bylo skoro odpad či jedna hvězdička. Ale díky té konečně stopáží se vyšvihlo z odpadu na tři hvězdičky což je hodně slušný výkon. ()

Mamutol

Pro ty, kteří mají nutkání to pár minutách vypnout mám jednu radu : Vydržte to prosím prvních 36 minut a pečlivě se dívejte na podezřelé momenty ve filmu (většinou scény, které jsou nejvíce debilní a otravné). No a pak si užijete parádní jízdu ... Takhle dlouho už jsem se nenasmál ani nepamatuji. ()

Sea_star

Po protrpěné první části filmu jsem si připadala podvedeně a tento pocit mě neopustil až do konce. Je pravda, že se to potom zlepší a zapadne to do sebe, ale já už byla naštvaná. Pro koukání to chce hodně trpělivosti nebo sklony k masochismu. Plusem jsou vtipné momenty když do sebe části zapadají. ()

brasek odpad!

Herci tam vrieskajú, šalejú lebo "zombie" a pri dverách tam niekto sedí, nevšíma si okolie ani okolie jeho! To je recesia, alebo niekto zo štábu sa tam zabudol? Hybrid komédia - horor nie je nič pre mňa a zdalo sa mi to po stránke humoru trápne. Nepotrebujem márniť svoj čas nejakou recesiou na filmárčenie, alebo to možno všetko mysleli vážne a výsledkom je paškvil. ()

Kushina

Nevím, co na tohle mám říct. Nejdřív půl hodiny naprosto trapnýho zombie filmu, kterýmu jsem chtěl dát odpad a pak zbylá hodina byla o tom, jak se celý ten odpad vlastně točil, což bylo o dost lepší, ale pořád nic moc zábavného. Takže odpad + podprůměr = 25% ()

9. ročník Be2Can startuje už tuto středu!

9. ročník Be2Can startuje už tuto středu!

03.10.2022

Už tuto středu začíná Be2Can v 34 kinech po celém Česku! Zahajovacím filmem bude stejně jako v letošním Cannes zombie komedie Poslední střih od Michela Hazanaviciuse. 9. ročník přehlídky… (více)

Zahajovací film Cannes po kontroverzi mění název

Zahajovací film Cannes po kontroverzi mění název

26.04.2022

Přibližně za tři týdny startuje 75. ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes a jeho přípravy se pomalu blíží do finální fáze. Před pár dny organizátoři festivalu zveřejnili část programu… (více)

Kdo bude letos soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

Kdo bude letos soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

17.04.2022

Přesně za jeden měsíc, tedy v úterý 17. května odstartuje 75. ročník prestižního mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Obří filmový svátek konající se na francouzské riviéře letos oslaví tři… (více)