Kde je ta zatracená věc

• český

Táta umírá, kdo má poslední vůli?

Daddy's Dyin'... Who's Got the Will?

Komedie

USA, 1990, 95 min

Jack Fisk

Paul Elliott

David McHugh

Je to vždycky poznat a téměř vždycky je to ku prospěchu, když film vznikne na základě divadelní hry. I zde má příběh hlubší ponor, než bývá obvyklé u prostých filmových scénářů, dialogy jsou vypilované za léta repríz, všechno je ozkoušené reakcemi diváků. Veskrze povedené drama o rodinných vztazích v celém jejich řezu - od lehkých fórků a vzpomínek na dětské zážtky po utrpěné šrámy, které se nikdy nezahojí.(7.2.2010)

Milej film, místy dost vtipnej, obzvlášť tadle hláška mě pobavila: B. Bridges málem načapá svou ženu a J.Reinholda spolu poté, co se ti dva sblíží. Když vejde, tak řekne: Takže, kohopak tu máme? a teď cituju: "Hippie and a Hippo". Very funny line! Dobře to natočil bejvalej Lynčův švagr, proto taky ten malej džouk s Eraser Head na tílku J.Reinholda, Fisku ty starej mazale! ;)(17.9.2017)

Sympaticka komedia od rezisera Jacka Fiska. Beverly D´Angelo /Blazniva Dovolena 1983, Vanocni Prazdniny 1989/ bola na uroivni a stale krasna, hoci teda nevie hrat, plus k tomu aj dobry herec Keith Carradine /Emperor of the North, Thieves Like Us/ a sympatak Judge Reinhold /seria Policajt z Beverly Hills/. Dialogy na urovni, kulisy priemernme, ale dost scen sa odohrava aj vonku : 70 %(14.1.2017)

Tahle komedie mě kdysi dávno uprostřed noci probrala z mrákot, vlastně za to mohla klátivá postava Judge Reinholda, který hrál v Policajtovi z Beverly Hills toho miloučkýho policajtíka Rosewooda. Tady byl k nepoznání - rocker v černym, s dlouhýma vlasama a čelenou s lebkama, kterého si jakožto flastr na uvadání přitáhla hipina Beverly D´Angelo do svého rodného domu, kde spolu s dalšími sourozenci nervózně hledali závěť, zatimco táta ještě dejchal. A byl to právě rocker Harmony, kdo jako tichá voda omílající břehy všechny ty lačnivce svým bohorovným klidem a laskavostí zasáhl. Moooc fajn noční překvápko.(28.7.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,373,728Tržby Celosvetovo $-(10.2.2009)