Epizody(7)

Zanechte vší naděje, kdo sem vcházíte! ... Vítejte ve světě, kde je 97hodinový pracovní týden. Vítejte ve světě, kde se dělají rozhodnutí o životě a smrti. Vítejte ve světě s nepřetržitou tsunami tělesných tekutin. Vítejte ve světě, kde vyděláváte míň než automat na nemocničním parkovišti. Dejte sbohem svým přátelům a vztahům. Vítejte v životě začínajícího lékaře... Adaptace autobiografického bestselleru Adama Kaye s hvězdným Benem Whishawem v hlavní roli (česky Bude to bolet, doktore?, nakl. Jota, 2018) upřímně, bez obalu a s řádnou dávkou černohumorného nadhledu líčí poměry v britském státním zdravotnictví a daň, kterou si práce lékaře může vybírat v osobním životě. Seriál byl po svém uvedení nominován na prestižní cenu BAFTA v šesti kategoriích. (Česká televize)

zahadum

Komédia ? ani náhodou ! skôr psychologická dráma o súčasnej spoločnosti z lekárskeho prostredia. Áno má to uštipačný sarkastický humor ale ten je trefne dávkovaný medzi dve silne depresívne scény. A tých depresívnych je tu na mraky ! Adam Kay je mladý pôrodník bez nejakého zmyslu života, je gay a tam tiež to ide dole vodou. On Adam je totižto poctivec a dobrá duša. Nie vždy je to dobré a často krát sa mu jeho dobrosrdečná a úprimná povaha vyplatí. Skôr naopak a robí si jeden problém za druhým. Spoločnosť je šedá, smutná, deprimovaná a triedne rozdiely sú veľké a pomaly neúnosné. Aj keď jedna epizóda dá krutým spôsobom vedieť rozdiel medzi súkromnou a štátnou klinikou. Ale pozor , predsudky stranou. Sú tu aj vtipné momenty a Adam je rodený slovný virtuóz ale vie dať kamarátke aj veľmi naozaj veľmi originálny svadobný dar. Za mňa to bol dobrý seriál a viem si predstaviť ďalšie smutno sarkastické dobrodružstvá tohto skvelého doktora ktorému Ben Whishaw geniálne stvárnil osobnosť ! Radosť sledovať jeho výkon. Ak máte radi horkosladké príbehy a nevadí vám čierny humor s veľkou dávkou depresie o tom ako systém ide do ...tak smelo do toho ! svet vagín je otvorený. 80 % ()

barteca

Brilantní adaptace. Hořkosladké, realistické, s britským cynickým humorem.... Ze zdravotnictví celosvětově začínám mít depky. ()

papilon395

Dodívala jsem se a bolelo to i mně. Zpočátku jsem sledovala lehce zábavný vhled do oddělení gynekologie a porodnictví v britské státní nemocnici, umocněný sarkastickým humorem, kterým se zaměstnanci vyrovnávají s každodenním stresem a přepracováním. Čekala jsem takovou lidskou verzi Herriotova veterináře. Ouha. Bolestí osobních i pracovních je v příběhu plno. Proto mě závěrečný díl emocionálně rozmašíroval a já si prožila katarzi společně s Adamem. ()

ostravak30

Adam Kay byl pro mě dosud neznámý pojem. Pokud je seriál věrnou kopií knihy, tak se nedivím, že jde o bestseller. A teď si ještě vemte, kolik z toho je podle skutečných událostí. Je s podivem vidět, že i v jiné vyspělé zemi to ve zdravotnictví funguje podobně jako u nás. Nedostatek lékařů, sester a k tomu i financí. To vše pod rouškou psychicky i fyzicky náročné práce, nekonečných přesčasů a stále více si troufajících a arogantních pacientů. Otázka je co s tím. My všichni bychom si měli uvědomit, že doktorů prostě není dostatek a lékařská péče není samozřejmost. Seriál je tragikomický, místy úsměvný, místy smutný. Adam Kay je skvělý glosátor a navíc disponuje cynismem a sarkasmem ostrými jako břitva. Tohle by si rozhodně zasloužilo pokračování. Věřím totiž, že by se takto úspěšně dalo upozornit na mnohem více příznaků vážné nemoci britského zdravotnictví a obecně rakoviny, která prorůstá člověkem současné doby. ()

Habanera

To tempo práce je prostě vražedné. Není divu, že mladý lékař může být podrážděný, nespí a taky bude možná i chybovat. V porovnání s “Good doctor” mě toto bavilo mnohem víc. Britský humor, dobré dialogy, gradace deje, obtížné volby a hlavně skvělé herecké výkony. ()

bonovox

Výborný a trefný seriál z nemocničného prostredia. Od začiatku až po koniec ironický a nekompromisný pohľad na oddelenie gynekológie v britskej štátnej nemocnici. Miestami vtipné ale aj mrazivé, hlavne 6 epizóda končí neskutočne depresívne. Vrele odporúčam. 90% ()

karelkilian

Pracoval jsem téměř patnáct let v českých nemocnicích jako „ajťák“, takže se k seriálům z nemocničního prostředí stavím dosti rezervovaně. V mých očích jich uspěje jen naprosté minimum. „Tohle bude bolet“ bylo ale od začátku do konce jiné - syrové, drsné, místy možná maličko nechutné a cynické. Ale značně realistické! Alespoň co mohu soudit. Postavy sice nejsou úplně sympatické, navíc je v mnoha případech do očí bijící, že jsou některé role obsazené kvůli vyváženosti. Velmi dobře to ale vyrovnává britský humor, který je místy lehce načernalý, což mám rád. Pochvalu si rozhodně zaslouží i velmi věrohodně působící hlavní hrdina Adam. Příběh příjemně utíká, dočkal jsem se i zvratu, který mě překvapil, a také spousty situací, které znám i z našeho zdravotnictví (např. školení vhodných/nevhodných výrazů). Po zhlédnutí všech sedmi dílů musím konstatovat, že to je jeden z mála seriálů, na který asi časem nezapomenu. Byl to zážitek ve všech smyslech tohoto slovního spojení. ()

Hombre8

Moc ti děkuju. Nejlepší svatební dárek. No, i když ten hlavní přijde až za pár týdnů. Jasně, kdy máš termín? Ne! Myslím Maserati. Od Grega. Krásný, suchý anglický humor plný cynismu a černoty. Břink. Patrně realistický obraz britského zdravotnictví, které je tím pověstné. Na druhé straně ale v mnoha ohledech poněkud přehnané, ukňučené (s ohledem na autobiografii), s řadou hluchých až nudných míst, zejména v osobní rovině hlavního hrdiny, které tak asi měly být, ale v kontrastu s hlavním dějem působily až příliš hluše. No a pak ta manipulace, která ale účinkovala jen na toho, komu byl Adam přes všechnu tu protivnost a nesympatičnost sympatický... 65%. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD