Resurrection

• Kanada Resurrection

Maggie (Rebecca Hall) je úspešnou ženou. Je disciplinovaná, vytrvalá a organizovaná. Zdá sa, že má všetko, čo treba k šťastnému životu. Ale všetko sa jedného dňa pre ňu otrasie v základoch po tom, ako sa v meste objaví David (Tim Roth), ktorý so sebou prinesie hrôzy z jej minulosti. (sochoking)

MickeyStuma

Ve své síle hodně intenzivní psychologické drama o pocitu viny, který se objeví, když  něco není tak, jak má být. Je to o depresivním smutku ze ztráty dítěte a o tom, jak mohou násilníci zneužít dítě proti matce ve snaze s nimi manipulovat. Psychologická sonda do ženského vědomí a svědomí v oblasti zneužívání a traumatu, k čemuž k lepšímu uchopení podstaty věci slouží scény přednášek o matkách, které jsou při hlubším zkoumání až mrazivé. Stejně tak, jak nejednoduchý je takový život, je nejednoduchý i příběh, který místy dává odpovědi, co se vlastně děje, aniž by byly položeny otázky. Prostě to přijde a teď, co s tím. Finále příběhu se tak zdá být poněkud omšelý ve svém surrealistickém pohledu do absurdna. Zkrátka a dobře, je to film, který zkoumá traumata, mateřství a důsledky toho, že se člověk musí trmácet životem sám, když se pravda vlastních zkušeností zdá být zdrcující. I právě přes tu svou pravdivost. Příběh vinoucí se přes vlnové délky až k deformaci reality. Svou složitostí v přístupu ke gaslightingu, mateřství a celkové empatii, ale snímek zřejmě mnoho diváků neosloví. Je potřeba vnímat každý kousek skládačky ve snaze to všechno dát dohromady. Komu se to povede, vyhrál. Každopádně se jedná o typ filmu, u kterého se po každém dalším shlédnutí vždy objeví něco nového. I taková může být tvůrčí kreativita. Rebecca Hall tímto podala skvělý herecký výkon. ()

domirovec

Resurrection je sice v některých částech dosti povedené psycho, které mne vážně donutilo zeptat se: co se to sakra proboha děje? Co má ta ženská za problém? A to je hodně dobře, přece jenom, hlavní, na hlavu pošukanou postavu, očividně sleduje a otravuje nějakej nechutnej starej gámoš z minulosti, se kterým však tak velká sranda jako s ostatními gámoši fakt nebyla. Jenže i přes tohle, samo-sebe-tázající psycho je to zbytečně natahované a ta stopáž by rozhodně mohla být kratší. Plus ještě jeden, spíš můj osobní problém: dívat se delší dobu v kuse na šílenou, ubrečenou a depkami zužovanou Rebeccu Hall není taky ta nejvíc příjemná věc, ale to není samozřejmě nic osobního :). 3/5 ()

Rockerman

Co z toho, že Rebecca Hall hraje svou šílenost výborně, když je to celé o hovně? Matka, trpící opičí láskou a zatížená temnou minulostí se zblázní a toť vše. Zbytečný film. ()

Daiker

Rabeccu Hall mám rád, ale tenhle film ne..... Její výkon je skvělý, ale tahle art divnost, kterou jsem nepochopil, to celé zabila.... Uprostřed to nudí, konec je zajímavý a divný.... Na čem tvůrci jedou, je pro mě otázka a naštěstí to není taková art sračka jako Men ()

mira.l

Tak původně jsem dal dvě * za Rebeccu, která tyhle psychotické role umí opravdu dobře, to když jsem byl někde za polovinou, ale poté, co jsem došel na konec, snižuji na jednu * za Rebeccu, protože buď jsem něco jakože dost nepochopil (že to byli jeden větší magor než druhej, to jsem jako prosím pěkně pochopil) nebo to byla teda kardinální hovadina. ()

ŠpetaMarek

Nedivat, pokud nesnasite filmy s "koncem" pro interpretaci. Ja si, to jak to asi bylo tipnul uz nekdy pred polovinou a nic, co se stalo pak mi to nevyvratilo ani nepotvrdilo. Rebecca predcedla vynikajici studie silenosti a zoufalosti. ()

faraoon

Geniálně zahrané s úchvatným abstraktním námětem, dechberoucím finále a geniálně maskovanou ateistickou výzvou.  Ňam, ňam, ňam. ()

brasek

Thriller alebo horor? Psychopat prenasledujúci svoju obeť určite nie je téma pre klasický horor. Tento snímok nemá silnú atmosféru, necítiť napätie a na danú tému sú nakrútené lepšie filmy. Na druhú stranu bola možno hlavná ženská postava tehotná a celý príbeh bola jej ilúzia, pretože tehotný psychopat mi nejde do hlavy. ()

Yamatosan

Za mě velké překvapení, úžasný film, pro mě letos klidně v top 5. Nedokážu říct, zda si to pro sebe vůbec interpretuji správně, respektive která z několika je aspoň nejblíže... které osoby tam vůbec reálně existují, co je realita a co už halucinace... Hall je dokonale přesvědčivá v zahrání rozkladu osobnosti až k šílenství. ()

Zelaj

Ale jo, celkem dobrý, nicméně trochu promarněnej potenciál. Rebecca Hall a Tim Roth skvělí, celkově dobře udělanej film, ale, no... spoilery asi menší: To, jak s ní manipuluje, je hrozně jednoduše, jak pro debily, podaný. "Teď, teď s ní manipuluje, vidíte to? To je ono, chápete? Takhle ten gaslighting vypadá!" Prostě... trochu subtilnějš by to chtělo, kurva. ()

mdf

Pokud zabiješ mě,zabiješ jeho.... Já k tomu asi fakt nemám co říct jen,že to je taková debilita, že radši hodinu a 40 minut, když budete koukat z okna,tak uděláte daleko líp, hlavně pro sebe. ()

Hexx

Sakra co ta konečná pointa? To je přeci absurdní, čekal jsem... cokoliv jiného. Průběh je zajímavý, solidní myšlenka nevšednosti, ale nakonec se žádné překvapení nekonalo, chtělo to více šťavnaté vyústění... ()

BStone

Hutný psychothriller, který parádně táhne Rebecca a zdatně jí sekunduje Tim. Příběh o hrůzách minulosti, o děsivé manipulaci, která může zcela zničit lidskou osobnost. Výživné... 60% ()